jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۴۸۴   ۲۶ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر‌دار وزارت بهداشت با تاکید بر این‌که احتمال انتقال بیماری ابولا به کشور خیلی بعید است، گفت: در دو فرودگاه بزرگ کشور که ممکن است گاه مسافرانی از کشورهای آفریقایی وارد ایران شوند، ماموران گذرنامه آنها را به پایگاه‌های بهداشتی ارجاع می‌دهند تا با این مسافران مصاحبه و معاینه شوند و احتمال وجود ابتلا به ابولا در آنها به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محمود نبوی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که مردم کشور به طور معمول به مناطقی که در آنها اپیدمی ابولا وجود دارد، مسافرت نمی‌کنند، افزود: در واقع احتمال انتقال این ویروس به کشور وجود ندارد، اما امکان اپیدمی این ویروس از روش‌های دیگر و به احتمال کم وجود دارد که تمهیداتی در این زمینه انجام شده است.

وی عنوان کرد: در مبادی ورودی کشور به مسافران آگاهی داده می‌شود که در صورت بیماری، به پزشک مراجعه کنند و اگر هم تا سه هفته پس از ورود به کشور علائمی مانند تب و خونریزی پیدا کردند، با مراکز پزشکی تماس بگیرند و اطلاع دهند. این مقام مسئول به عموم مردم توصیه کرد: در این شرایط از سفر به مناطق آلوده به ابولا (غرب آفریقا) خودداری کنند، اما اگر مسافرتی به مناطق آلوده داشتند، به مراکز پزشکی مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر