معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر‌دار وزارت بهداشت با تاکید بر این‌که احتمال انتقال بیماری ابولا به کشور خیلی بعید است، گفت: در دو فرودگاه بزرگ کشور که ممکن است گاه مسافرانی از کشورهای آفریقایی وارد ایران شوند، ماموران گذرنامه آنها را به پایگاه‌های بهداشتی ارجاع می‌دهند تا با این مسافران مصاحبه و معاینه شوند و احتمال وجود ابتلا به ابولا در آنها به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۷۲۸۴۸۴

محمود نبوی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که مردم کشور به طور معمول به مناطقی که در آنها اپیدمی ابولا وجود دارد، مسافرت نمی‌کنند، افزود: در واقع احتمال انتقال این ویروس به کشور وجود ندارد، اما امکان اپیدمی این ویروس از روش‌های دیگر و به احتمال کم وجود دارد که تمهیداتی در این زمینه انجام شده است.

وی عنوان کرد: در مبادی ورودی کشور به مسافران آگاهی داده می‌شود که در صورت بیماری، به پزشک مراجعه کنند و اگر هم تا سه هفته پس از ورود به کشور علائمی مانند تب و خونریزی پیدا کردند، با مراکز پزشکی تماس بگیرند و اطلاع دهند. این مقام مسئول به عموم مردم توصیه کرد: در این شرایط از سفر به مناطق آلوده به ابولا (غرب آفریقا) خودداری کنند، اما اگر مسافرتی به مناطق آلوده داشتند، به مراکز پزشکی مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها