jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۲۶۹۶۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۹

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری یکصد و سی و یکمین اتحادیه بین المجالس جهانی گفت : وضعیت ترویسم در دنیا، مسئله آب و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن و مسئله برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان از جمله موضوعات مورد بررسی در این اجلاس است.

تروریسم و خشونت علیه زنان، محورهای مذاکرات ژنو  است

دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه پیش از عزیمت به ژنو جهت شرکت در صد و سی و یکمین اتحادیه بین المجالس جهانی گفت: اتحادیه بین المجالس جهانی، اتحادیه ای ریشه دار و دارای قدمت است.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این اجلاس گفت: وضعیت تروریسم در دنیا، مسئله آب و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن و مسئله برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان از جمله موضوعات مطرح شده در این اجلاس است.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه در کمیته های تخصصی این اجلاس مسئله حقوق بشر مورد بررسی قرار خواهد گرفت، افزود: مدتی است که جریانی به دنبال زیر مجموعه سازمان ملل قرار دادن اتحادیه بین المجالس جهانی است اما باید بدانند که بین المجالس ساختاری جداگانه دارد و البته در مورد این موضوع اختلاف نظرهایی هم وجود دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در این اجلاس مذاکراتی در مورد موضوعات مطرح شده با رؤسای مجالس کشورهای مختلف انجام خواهد گرفت.(خانه ملت)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر