جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همکاری در زمینه فنی و تولیدات رسانه‌ای را ارتقا می‌دهند.
کد خبر: ۷۲۶۷۵۵

رئیس رسانه ملی پس از دیدار با وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان در باکو اعلام کرد درباره تشکیل کمیته مشترک بررسی مسائل رسانه‌ای در حوزه‌های فنی و محتوایی به توافق رسیدیم که امیدواریم این کمیته بتواند در جهت پیشبرد فعالیت‌های رسانه‌ای و در نهایت ارتقای فعالیت‌های مشترک دو کشور موثر باشد.

آقای ضرغامی که به دعوت وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده است، با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور و دو ملت، گفت: در مورد مسائل فنی و وجود برخی تداخلات در امواج سیگنال‌های تلویزیونی صحبت شد و خوشبختانه با همکاری‌هایی که از گذشته داشتیم و امروز هم آقای وزیر اشاره کرد تا حد زیادی این مشکلات حل شده است.

آقای ضرغامی با اشاره به روابط فرهنگی خوب دو کشور افزود: بسیاری از سریال‌های ایرانی در جمهوری آذربایجان پخش شده است و از لحاظ فرهنگی، بسیاری از برنامه‌های تولیدی دو کشور نزدیک به هم است بنابراین اگر هم درباره برخی برنامه‌ها برداشت رسانه‌ای متفاوتی وجود داشته باشد خیلی مهم نیست بلکه مهم نگاه جامع رسانه‌ای است که وجود دارد.

وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان هم در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که آقای ضرغامی گفت در سال‌های ا خیر مشکلی به نام تداخل امواج و فرکانس‌های دو کشور وجود ندارد و این مشکل برطرف شده است.

وی افزود: طرفین با درک متقابل از پخش مطالب و برنامه‌هایی که مایه آزردگی همدیگر شود یا باعث خدشه‌دار شدن روابط و مصالح ملی و سیاسی یکدیگر شود خودداری می‌کنند. وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان گفت: کمیته مشترک رسانه‌ای درباره تعمیق و بهبود روابط رسانه‌ای و محتوای برنامه‌های رسانه‌های دو کشور نظارت و فعالیت‌ می‌کند و در جهت تامین منافع و مصالح دو کشور اقدامات لازم را انجام می‌دهد. درباره فضای مجازی نیز وزیر ارتباطات آذربایجان گفت: با کوچکترین برنامه نظارتی و مدیریتی دولت آذربایجان در حوزه فضای مجازی، به نام حقوق بشر سروصدای فراوانی به راه می‌اندازند. آقای ضرغامی هم خاطرنشان کرد: فضای سایبری کمک زیادی به داعش کرده است و متاسفانه غرب حاضر نیست خدمات فضای مجازی را برای داعش مسدود کند.

در این سفر وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان با توجه به پیشرفت‌های فنی صداوسیما برای خرید فرستنده‌های پرقدرت دیجیتال از ایران اعلام آمادگی کرد که اولین نمونه این فرستنده‌ها بزودی به باکو ارسال خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها