تلاش جناحها برای یک رقابت جدی در اسفندماه

سیدحسن خمینی برای شرکت در انتخابات آماده می شود؟

سید حسن خمینی با تاکید بر لزوم رعایت ظواهر اسلامی در یک جامعه دینی، فرهنگ غیرخشن ایرانیان را امنیت آفرین دانست.
کد خبر: ۷۲۵۹۸۴
فرهنگ غیرخشن ایرانیان امنیت‌آفرین است

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی امروز پنجشنبه در مراسم تجدید میثاق فرمانده نیروی انتظامی با آرمانهای امام راحل(ره) با تأکید بر اهمیت موضوع امنیت اظهار داشت: سلامت و امنیت دو نعمت پنهانی است و تا زمانی که جامعه‌‌ای از داشتن این دو نعمت محروم باشد دیگر نعمت‌ها تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: گرچه وضعیت امروز ما با نقطه مطلوب جامعه اسلامی فاصله دارد ولی امروز در ابعاد بسیاری، نقطه قابل اتکایی در جهان هستیم و بخش زیادی از امنیت جامعه امروز مرهون تلاش مأموران نیروی انتظامی است.

سیدحسن خمینی ادامه داد: جامعه‌ای که دسترسی به مواد مخدر، وقوع سرقت و مواردی همچون فقر، تبعیض، احساس ظلم، دوگانگی رفتارو مسائلی از این دست در آن رواج داشته باشد جامعه سالم و مطلوب اسلامی و امام نیست.

وی گفت: جامعه اسلامی جامعه‌ای است که انسان‌های آن علاوه بر آرامش تن و روان از امنیت درونی و بیرونی نیز برخوردار باشند.

سیدحسن خمینی با اشاره به پیشینه فرهنگی مردم ایران خاطرنشان کرد: ایرانیان همواره فرهنگی به دور از خشونت داشتند و د رتاریخ هیچگاه خشونت‌هایی که در برخی اقوام دیگر وجود داشت در تاریخ ما وجود نداشته است و این فرهنگ غیرخشن ایرانیان، یک فرهنگ امنیت‌آفرین است.

وی در تشریح ابعاد جامعه اسلامی افزود: جامعه‌ اسلامی جامعه‌ای است که مظاهر اسلام در آن رعایت شود و علاوه بر سلامت تن و روان باید امنیت روان و شخصی آحاد آن نیز رعایت شود.

سیدحسن خمینی مجرم و بزهکار را بیمار دانست و گفت:در فلسفه جزای اسلامی تاکید شده است که برخورد باید با جرم باشد نه مجرم. لذا باید برخورد با مجرمان به نحوی باشد که در جهت اصلاح و رفتار آنها و بازگرداندن این مجرمان به مسیر درست انجام شود.

وی در پایان با تاکید بر خشکاندن و از بین بردن ریشه‌های طمع، فقر و ناهنجاری اخلاقی، بر موضوع تلاش بیشتر در جهت امنیت اجتماعی تأکید کرد و گفت: برای ترویج اخلاق در جامعه باید بزرگان آن جامعه ریشه‌های غیراخلاقی را در خود از بین ببرند.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها