jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۲۱۱۳۸   ۰۳ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۲:۱۶

جام جم ورزشی: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بعضی از بازیکنان امید در بازی‌های آسیایی کم‌کاری کردند.

اتهام کم کاری کفاشیان به برخی از بازیکنان تیم فوتبال امید

علی کفاشیان در خصوص نتایج ضعیف تیم امید ایران اظهار داشت: به هر حال تیم باید در مسابقات به میدان برود تا بتوان آن را ارزیابی کرد. در هر صورت تیم امید فعالیت خوبی از خود به نمایش نگذاشت و نتوانست نتیجه خوبی کسب کند.

وی در مورد اینکه تمام کشورها روی تیم‌های پایه خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و اینکه برای تیم ملی جای نگرانی نیست که این تیم هم نتواند نتیجه بگیرد؟ یادآور شد: هیچ جای نگرانی نیست، نوجوانان ما نتایج بدی نگرفتند به هر حال بازی است، سایر تیم‌ها هم سال به سال کار می‌کنند. در رده سنی نوجوانان قهرمانی مهم نیست بلکه برای آینده فوتبال باید آماده شوند، ما مقابل کره شمالی مساوی کردیم و همان تیم قهرمان رقابت‌ها شد، پس حریف آسانی نبود.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: نمی‌توان یک تیم را دائم قهرمان دانست، 47 کشور در آسیا حضور دارند که همگی تمام تلاش خود را انجام می‌دهند، نمی‌توان بقیه را ضعیف دانست ما حمایت‌های خود را ادامه می‌دهیم. تیم امید را ارزیابی خواهیم کرد قبل از مسابقات می‌دانستیم که نمی‌توان در بازی‌های آسیایی نتیجه گرفت، معتقدم بعضی از بازیکنان کم‌کاری کردند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه منظورش از کم‌کاری چیست گفت: برخی بازیکنان بازی‌ها را دست‌کم گرفتند.

وی در مورد اینکه در صورت اینکه به گذشته بازگردد باز هم تصمیم بر بردن بازیکنان زیر 23 سال خواهد گرفت یا خیر گفت: ما همان موقع هم می‌دانستیم که تیم المپیک با بازیکنان زیر 23 سال نمی‌توانند هماهنگی لازم را به دست آورند. تیم‌های دیگر از بازیکنان بزرگسال خود نیز استفاده می‌کردند و این یک نبرد نابرابر بود. ما این تصمیم را گرفتیم و از بازیکنان زیر 23 سال استفاده کردیم تا بهترین‌های لیگ را با تیم امید به بازی‌های اسیایی ببریم و شانس صعود خود را بیشتر کنیم. یک تصمیم مدیریتی بود که گرفتیم.

کفاشیان در مورد اینکه سرنوشت وینگادا چه می‌شود؟ تاکید کرد: ما کار وینگادا را ارزیابی خواهیم کرد، در مسابقات و تورنمنت‌های مختلف این کار را انجام می‌دهیم. اگر نتیجه گرفت به کار خود ادامه خواهد داد و در غیر این‌صورت با او ادامه نمی‌دهیم. قطعا با تیم‌های قوی بازی خواهیم کرد و در تورنمنت‌های بزرگ شرکت می‌کنیم تا تیم را ارزیابی کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص جلسه‌اش با کی‌روش و اینکه شنیده می‌شود فرهاد مجیدی به عنوان دستیار سرمربی تیم ملی انتخاب شده است، تأکید کرد: در مورد یک‌سری مسائل از جمله دستیاران او صحبت کردیم. من هم‌اکنون نمی‌توانم اسمی از مربیان بیاورم و هر موقع که این افراد حضورشان در تیم ملی قطعی شد آن را اعلام می‌کنیم. 3-4 نفر مدنظر هستند که در جلسه فردا اگر به توافق رسیدیم نام آنها را اعلام خواهیم کرد.

کفاشیان در مورد اینکه آیا لیست پنج‌نفره‌ای که هیأت رئیسه اعلام کرده درست است یا خیر، تصریح کرد: ما نظرات مختلف را می‌گیریم و به کی‌روش اعلام می‌کنیم و او خودش در این باره تصمیم خواهد گرفت.

وی در مورد اینکه گفته تیم امید با یک اردو در بازی‌های آسیایی شرکت کرده و عدم نتیجه‌گیری تیم مشخص بوده، آیا این مسئله برای تیم ملی هم تکرار می‌شود یا خیر؟ گفت: ما برای تیم ملی تا جام ملت‌های آسیا حدود سه ماه و نیم فرصت داریم. همچنین کی‌روش چند سال است که با تیم کار می‌کند و آشنا هست. دیدید که در جام جهانی هم بازی خوبی ارائه داد. او قطعا شرایط را بهتر می‌داند. قرار است کی‌روش در جام ملت‌های آسیا ارزیابی شود و قطعا او خودش تیم را جمع می‌کند.

کفاشیان در خصوص ارزیابی عملکرد کارلوس کی‌روش در جوان‌گرایی تیم ملی گفت:‌ قطعا کی‌ر‌وش خودش به جوان‌گرایی اعتقاد دارد و از 23 بازیکنی که به تیم‌ملی دعوت می‌کند 11 نفر را بازی می‌دهد اما بازیکنان جوان را به تیم اضافه می‌کند و آنها هم به سمتی می‌روند که در آینده بتوان از آنها استفاده کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سرنوشت شما و کی‌روش به جام ملت‌های آسیا بستگی دارد، گفت:‌ فکر نمی‌کنم اینطور باشد اما حمله به من همیشه وجود دارد و شما بگوئید چه زمانی از من حمایت شده است؟

کفاشیان درباره اظهارات عابدینی که گفته بود مجمع به دنبال برکناری وی است، اظهار داشت: خیلی خوب است! یکی از کارهای مجمع همین است اما مجمعی که قرار است آبان ماه برقرار شود برای تعیین بودجه است اما برگزاری مجمع برای برکناری‌ام را به اعضای مجمع یاد می‌دهم! اگر یک‌سوم اعضای مجمع خواهان استیضاح من شوند درخواست آنها به هیئت رئیسه می‌آید و زمان برای مجمع مشخص خواهد شد و سپس رای‌گیری می‌شود. البته من مطمئن نیستم رای بیاورم هرچند که اگر مجمع مرا بردارد افتخار می‌کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در باره برگشتن نبی به پست سرپرستی تیم ملی افزود: این موضوع صحت ندارد و او کارهای دبیری را انجام می‌دهد، سرپرست تیم ملی مشخص نیست و فعلا مشکل ما نداشتن سرپرست نبوده است البته ما با کی‌روش هماهنگ کردیم تا تشکیلات جدید برای تیم ملی طراحی و وظایف هر فرد مشخص شود.

کفاشیان در باره حضور بازیکنان در سفارت پرتغال هم گفت: فکر نمی‌کنم بازیکنان خودشان رفته باشند اما گاهی کارهای اداری می‌طلبد بازیکنان خودشان بروند اما ما مسئول تدارکات داریم که این کارها را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ریش‌سفیدی می‌کنید که عقیلی و رحمتی به تیم ملی برگردند، اظهار داشت: هیچ‌وقت چنین کاری نمی‌کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در خصوص اعزام شدن و نشدن بازیکنانی که کارت معافیت‌شان مشکل دارد به اردوی پرتغال افزود: چه بدترین و چه بهترین بازیکن ما باید تابع قوانین باشد و هر چه قوانین کشور بگوید ما به آن عمل می‌کنیم.

وی در خصوص دعوت بازیکنان به تیم ملی هم ادامه داد: راجع به بازیکنان هیچ نظری ندارم و این کی‌روش است که تعیین می‌کند که چه بازیکنی باشد و من در این زمینه دخالت نمی‌کنم.

کفاشیان درباره محرومیت برای بازیکنانی که کارت معافیت‌شان که مشکل دارد هم خاطرنشان کرد: کمیته اخلاق قوانینی دارد که ما تابع آن هستیم و اگر بازیکنی با جعل کارهایش را پیش ببرد باید با او برخورد شود و هر تصمیمی که بگیرند ما از آن حمایت می‌کنیم.

وی درباره اظهارات بهروان که گفته بود بازیکنان مورد دار در کارت معافی می‌توانند به تیم‌های نظامی بروند، افزود: به هر حال وظیفه سازمان لیگ حمایت از باشگاه‌هاست اما کمیته اخلاق رکن قضایی ماست و حکم آنها مورد حمایت است اما سازمان لیگ هم وظیفه دارد که از باشگاه‌ها حمایت کند.

رئیس فدراسیون کشورمان در مورد انتخابات هیئت فوتبال تهران هم خاطرنشان کرد: زمان انتخابات هنوز مشخص نشده اما با مدیرکل ورزش استان تفاهم کردیم تا فراخوانی بدهیم تا ثبت نام از افرادی که مدنظر هستند صورت بگیرد هر چند که باید ببینیم در مسائل اداری این کار قانونی است یا نه و اگر شد این کار را انجام دهیم.

کفاشیان درباره اعزام یا عدم اعزام خبرنگاران به استرالیا برای جام ملت‌های آسیا هم گفت: این تصمیم در اختیار کمیته رسانه فدراسیون است و آنها تنها ارگانی هستند که می‌توانند بگویند خبرنگار اعزام شود یا نه و هر تصمیمی آنها بگیرند ما قبول می‌کنیم البته در برنامه 2014 عصبانی بودم که گفتم خبرنگاران را به جام ملت‌ها نمی‌بریم.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها