jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۲۰۷۲۷   ۰۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۲۴

جام جم ورزشی: هفته دهم لیگ برتر فوتبال پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود و در جذاب‌ترین دیدارها تراکتورسازی صدرنشین با سپاهان دیدار می‌کند و پرسپولیس رودرروی استقلال خوزستان قرار می‌گیرد.

نسیم پاییزی بر هوای غبارآلود لیگ برتر فوتبال

هفته دهم لیگ برتر فوتبال پنجشنبه و جمعه سوم و چهارم مهرماه با انجام هشت دیدار برگزار می‌شود. با انجام دیدارهای این هفته یک سوم فصل چهاردهم لیگ برتر به انجام می‌رسد و تیم‌ها تقریبا شکل ثابتی به خود می‌گیرند.

تا این هفته تراکتورسازی با زدن 19 گل بهترین خط حمله و راه آهن با 17 گل خورده بدترین خط دفاع لیگ را دارند. تراکتورسازی و استقلال با شش پیروزی به بیشترین برد و راه آهن و نفت مسجد سلیمان با پنج باخت، بیشترین شکست را در کارنامه‌شان ثبت کرده‌اند. استقلال خوزستان هم که این هفته در تهران با پرسپولیس مصاف می‌دهد، با پنج تساوی در این زمینه رکورددار لیگ است.

پنجشنبه سوم مهرماه 93

* ملوان – گسترش فولاد، ساعت 16، ورزشگاه تختی انزلی

ملوان که فصل گذشته با کسب مقام ششم عملکرد بسیار خوبی در لیگ برتر داشت، در نخستین دیدار هفته دهم در خانه از گسترش فولاد پذیرایی می‌کند. این در حالی است که سپیدپوشان انزلی حال و روز خوشی ندارند و شکست یا حتی تساوی در این دیدار می‌تواند تغییرات را در کادر فنی این تیم شمالی کلید بزند. نصرت ایراندوست، سرمربی قدیمی و کهنه‌کار ملوان خطر برکناری را کاملا احساس می‌کند و خوب می‌داند که دیدار این هفته می‌تواند مهر حکم برکناری‌اش را بزند یا رای به ابقایش دهد.

در سوی دیگر میدان، شاگردان مهدی تارتار وضعیت بدی ندارند. هرچند در هفته‌های اخیر زمزمه‌هایی مبنی بر اولتیماتوم مدیران این باشگاه به سرمربی شنیده می‌شد، اما سمندر، مدیرعامل تنها باشگاه خصوصی لیگ چهاردهم این شایعه‌ها را تکذیب کرد. پیروزی رویایی گسترش فولاد در دقایق تلف شده بازی با ذوب آهن در هفته نهم هم باعث شد که تارتار با خیالی آسوده‌تر تیمش را برای دیدار با ملوان تمرین دهد.

ملوان اکنون با هفت امتیاز، پانزدهم است و گسترش فولاد 10 امتیاز در رده دهم جای گرفته است.

* راه آهن – نفت مسجد سلیمان، ساعت 17:20، ورزشگاه اکباتان تهران

دیدار دو تیمی که تا هفته دهم، بیشترین تعداد باخت را در لیگ داشته‌اند، می‌تواند جالب توجه و جذاب باشد. شاگردان حمید استیلی تاکنون توانسته‌اند در دو دیدار پیروز باشند در حالی که نفت مسجد سلیمان هنوز هیچ بردی کسب نکرده است.

حال و روز تیم شهری که محل تولد فوتبال در ایران است، اصلا خوب نیست. نفت مسجد سلیمان با چهار امتیاز مهمان قعر جدول است و وضعیت این تیم امیدوار زیادی به هواداران پرشورش نمی‌دهد. راه آهن هم با 8 امتیاز، سیزدهم است.

* صبا – سایپا، ساعت 17:25 ، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم

سومین دیدار هفته دهم در قم انجام می‌شود؛ جایی که صبا میزبان سایپاست. سایپای البرز این روزها روی دور برد است و پس از شروع ناامیدکننده فصل، چند هفته است که نوار پیروزی‌هایش قطع نمی‌شود.

در سوی دیگر صبا هم نتایج تقریبا قابل قبولی کسب کرده و صدرنشین نیمه دوم جدول 16 تیمی لیگ است. با این حال صمد مرفاوی چندان حاشیه امنی ندارد و سایه مربی دیگری را روی سر خود می‌بیند و می‌داند که با اولین لغزش باید جایش را به جانشینش بدهد.

صبا با 10 امتیاز، نهم است و سایپا با 16 امتیاز در رده چهارم جای دارد.

پرسپولیس – استقلال خوزستان، ساعت 18:30 ، ورزشگاه آزادی تهران

گل سرسبد دیدارهای روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. پرسپولیس پس از گذراندن روزگار ناخوشایند در چند هفته گذشته، با هزار بیم و امید پذیرایی استقلال – از نوع خوزستانی‌اش – است. پیروزی این تیم در هفته گذشته برابر راه آهن و حضور علی کریمی در تمرین‌های این تیم، روحیه بازیکنان را بالا برده و هواداران پرشمار تیم سرخ‌پوش پایتخت را به کسب نتایج خوب و جبران ناکامی‌ها امیدوار کرده است.

در سوی دیگر اما، استقلال خوزستان، تیم سخت‌کوش اما بداقبال لیگ قرار دارد. این تیم که در دیدار با هم‌نام تهرانی‌اش می‌توانست برنده باشد اما با بی‌دقتی مهاجم و بدشانسی برد را با شکست عوض کرد، این بار با دیگر تیم پرطرفدار تهران دیدار می‌کند و امیدوار است که بدشانسی‌هایش را در ورزشگاه آزادی به باد فراموشی بسپارد.

پرسپولیس درخشان اگر می‌خواهد بار دیگر به جمع مدعیان لیگ اضافه شود و پایش را از بحران خودساخته ابتدای فصل خارج کند، تنها باید به فکر پیروزی در این دیدار خانگی باشد هرچند شاگردان عبدالله ویسی فصل قبل نشان دادند که می‌توانند در تهران، پرسپولیس را متوقف کنند.

پرسپولیس تا پایان هفته نهم لیگ با 12 امتیاز، هشتم و استقلال خوزستان با 8 امتیاز دوازدهم است.

جمعه، چهارم مهرماه 93

* پدیده – پیکان، ساعت 15:15، ورزشگاه ثامن مشهد

پدیده هفته‌های ابتدایی لیگ چهاردهم، این هفته در مشهد میزبان پیکان است. پدیده تا هفته هشتم، هیچ باختی نداشت ولی دو هفته است که روی نوار شکست قرار گرفته است. در نقطه مقابل، پیکانی قرار دارد که تا همین سه هفته پیش هیچ بردی نداشت ولی در عرض سه هفته دو پیروزی ارزشمند به دست آورد.

تقابل رضا عنایتی، مهاجم شش دانگ سابق استقلال و مهدی رحمتی دروازه‌بان خوب سابق آبی‌پوشان، نکته جذاب این بازی است. پدیده با 13 امتیاز، هفتم است و پیکان با 9 امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارد.

* فولاد – نفت تهران، ساعت 17:30، ورزشگاه غدیر اهواز

تیم‌های اول و سوم فصل قبل، در هفته دهم رو در روی هم قرار می‌گیرند. فولاد با پیروزی ارزشمند هفته قبل برابر استقلال، اکنون با روحیه‌ای مضاعف انتظار نفت را می‌کشد اما شاگردان منصوریان هم دو هفته قبل استقلال را برده بودند و از این نظر چندان فاصله‌ای با حریف اهوازی ندارند.

داربی شکست دهندگان استقلال در اهواز، با توجه به سبک بازی دو تیم، بازیکنان و اندیشه‌های دو مربی می‌تواند بسیار جذاب و تماشایی باشد. فولاد با 17 امتیاز، سوم است و نفت تهران با 15 امتیاز در مکان ششم قرار دارد.

* تراکتورسازی – سپاهان، ساعت 17:40، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

بدون شک، مهم‌ترین دیدار هفته دهم در تبریز رقم می‌خورد. تراکتورسازی، صدرنشین فعلی لیگ در خانه پذیرای سپاهان است. شاگردان رسول خطیبی که امسال نشان داده‌اند تنها به قهرمانی فکر می‌کنند و در این راه به هیچ حریفی رحم نمی‌کنند، باید برابر چشم هواداران‌شان از سد تیم قدرتمند و پرمهره سپاهان بگذرند.

سپاهان نیز با حسین فرکی تنها به پیروزی فکر می‌کند چون پس از تغییر کادر فنی این تیم، تنها پیروزی در خانه حریف قدرتمند و سرخ‌پوش تبریزی می‌تواند زردپوشان اصفهانی را در کورس قهرمانی حفظ کند. شاید شکست احتمالی سپاهان برابر تراکتورسازی این تیم را وارد فاز منفی نتیجه‌گیری کند؛ به ویژه آنکه بدانیم هفته قبل، سپاهان با خوش‌اقبالی از شکست خانگی برابر صبا فرار کرد.

تراکتورسازی با 20 امتیاز صدرنشین است و سپاهان با 16 امتیاز در رتبه پنجم جای دارد.

* ذوب آهن – استقلال، ساعت 18:30 ورزشگاه فولادشهر اصفهان

در حالی که سپاهان اصفهان در تبریز به مصاف صدرنشین لیگ می‌رود، دیگر تیم اصفهانی در خانه با تیم دوم جدول دیدار می‌کند. آبی‌پوشان پایتخت دو هفته اخیر را با دو شکست پشت سر گذاشته‌اند و حتی یک گل هم به ثمر نرسانده‌اند. با این حال حریف این هفته استقلال چندان قدرتمند نشان نداده و تاکنون با کسب تنها یک برد و تحمل چهار باخت روی لبه تیغ راه می‌رود.

با همه این اوصاف، حضور یحیی گل‌محمدی پرسپولیس روی نیمکت ذوب آهن تقابل جالب توجهی را رقم زده است. گل‌محمدی خیلی دوست دارد که دومین پیروزی تیمش برابر استقلال رقم بخورد اما کم‌تجربگی بازیکنانش مهم‌ترین دغدغه و نگرانی اوست. ذوب آهن هفته قبل در حالی که تا دقیقه 92 گسترش فولاد را شکست داده بود، در پایان 3 بر 2 باخت.

استقلال یک نگرانی مهم هم در این بازی دارد. هرایر مگویان، بازیکن ارمنستانی این تیم با مصدومیت روبه‌روست و نمی‌تواند استقلال را برابر ذوب آهن همراهی کند.

استقلال با 18 امتیاز دوم جدول است و ذوب آهن با تنها هفت امتیاز در چهاردهمین خانه جدول قرار دارد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها