jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۰۰۳۲   ۳۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۳

وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه اذعان کرد که برخی کشورهای منطقه با هدف سرنگون کردن نظام سوریه، در ابتدا از داعش حمایت کرده‌اند.

حمایت برخی کشورهای خاورمیانه از تروریستها

«جان کری»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی»، اذعان کرد که برخی کشورهای منطقه با هدف سرنگون کردن نظام سوریه، در ابتدا از داعش حمایت کرده‌اند.

علیرغم آنکه فرماندهان ارشد نظامی آمریکا هفته گذشته تصریح کردند که حضور نیروهای نظامی آمریکا برای مبارزه با تکفیری‌های «داعش» ضروری است، «جان کری» در مصاحبه خود تصریح کرد که نیروهای نظامی آمریکا در جنگ با داعش شرکت نخواهند کرد.

وی تأکید کرد: «رئیس‌جمهور درست می‌گوید که آمریکایی‌ها به منطقه بازنمی‌گردند زیرا چیزهای زیادی آموختیم، اینکه این جنگ منطقه‌ است و درست آن است که جهان از کشورهای منطقه انتظار داشته باشد که برای خود مبارزه کنند.»

کری در توجیه راهبرد تسلیح و آموزش معارضان سوری و اینکه اطمینان دارد که تسلیح معارضان در آینده به ضرر واشنگتن نخواهد بود، گفت: ما برای چندین سال با ارتش آزاد سوریه همکاری کردیم. واقعیت این است که ما به خوبی دریافتیم که آنها چه کسانی هستند و آنها را مورد بررسی قرار دادیم. ما ۲۰ سال کار بررسی صلاحیت را برعهده داشتیم که از عراق آغاز شد و به افغانستان رسید.

وزیر خارجه آمریکا سپس تأکید کرد که برخی کشورهای خاورمیانه بودجه گروه تروریستی داعش را تأمین کردند زیرا فکر می‌کردند که از این طریق می‌توانند از دست «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه خلاص شوند.

کری تأکید کرد که هنوز افرادی در برخی کشورها، تروریست‌ها را تأمین بودجه می‌کنند . برخی از بزرگترین تأمین‌کنندگان مالی، افرادی از برخی کشورهای منطقه هستند و تمرکز اصلی بر روی این موضوع است. ما برای هرکشوری که به مبارزان خارجی اجازه ورود دهند و اجازه دهند که منابع مالی از سوی افراد برای تروریست‌ها تأمین شود، متأسفیم.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها