jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۱۹۷۸۹   ۳۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۰

جام جم ورزشی: درخشش بانوان تیرانداز در رقابت های آسیایی اینچئون باعث شد تا ایران به رده نهم این رقابت ها صعود کند.

بانوان تیرانداز ایران را به رده نهم رساندند+عکس

به گزارش جام جم ورزشی، رقابتهای تیراندازی 10 متر تفنگ بادی بانوان بازی‌های آسیایی به وقت محلی برگزار شد که طی آن نجمه خدمتی از تیم ایران توانست بالاتر از تمام رقبای آسیایی خود بایستد و مدال طلا را به خود اختصاص دهد. نزدیک‌ترین رقیب وی در این مسابقه نرگس امام قلی‌نژاد بود که نقره گرفت. در این ماده حریف چینی سوم شد.

همچنین در بخش تیمی تفنگ بادی 10 متر، تیم بانوان کشورمان توانست نخستین مدال کاروان کشورمان را به نام خود ثبت کند. در این ماده نجمه خدمتی با ثبت امتیاز 417.2 چهارم شد. پس از او نرجس اماقلی‌نژاد با 416.3 در رده هفتم قرار گرفت و الهه احمدی هم با امتیاز 412.3 نوزدهم شد. تا مدال نقره تیم ایران حتمی شود.

اما بعد از آن داوران متوجه شدند ورزشکار چینی در نگهداری اسلحه مرتکب خطا شده و به همین خاطر این ورزشکار از جدول انفرادی خارج شد تا ایران به صدر جدول برود و رنگ مدال کشورمان طلایی شود. چینی‌ها که این مساله را نمی‌پذیرفتند، اعتراض زیادی کردند و سرانجام با نفوذی که داشتند رای را برگرداند تا رنگ مدال ایران طلایی نشود.

برپایه این گزارش و با توجه به کسب یک مدال طلا و دو نقره از سوی بانوان تیرانداز کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچئون، کاروان ایران به رده‌بندی مدالی این مسابقات وارد شد و در رده نهم قرار گرفت. همچنین تیم چین هم صبح امروز توانست به صدر جدول رده‌بندی این رقابتها برسد.

جدول رده بندی کشورهای مدال آور در رقابت های آسیایی به شرح زیر است:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها