jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۱۹۷۸۹   ۳۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۰

جام جم ورزشی: درخشش بانوان تیرانداز در رقابت های آسیایی اینچئون باعث شد تا ایران به رده نهم این رقابت ها صعود کند.

بانوان تیرانداز ایران را به رده نهم رساندند+عکس

به گزارش جام جم ورزشی، رقابتهای تیراندازی 10 متر تفنگ بادی بانوان بازی‌های آسیایی به وقت محلی برگزار شد که طی آن نجمه خدمتی از تیم ایران توانست بالاتر از تمام رقبای آسیایی خود بایستد و مدال طلا را به خود اختصاص دهد. نزدیک‌ترین رقیب وی در این مسابقه نرگس امام قلی‌نژاد بود که نقره گرفت. در این ماده حریف چینی سوم شد.

همچنین در بخش تیمی تفنگ بادی 10 متر، تیم بانوان کشورمان توانست نخستین مدال کاروان کشورمان را به نام خود ثبت کند. در این ماده نجمه خدمتی با ثبت امتیاز 417.2 چهارم شد. پس از او نرجس اماقلی‌نژاد با 416.3 در رده هفتم قرار گرفت و الهه احمدی هم با امتیاز 412.3 نوزدهم شد. تا مدال نقره تیم ایران حتمی شود.

اما بعد از آن داوران متوجه شدند ورزشکار چینی در نگهداری اسلحه مرتکب خطا شده و به همین خاطر این ورزشکار از جدول انفرادی خارج شد تا ایران به صدر جدول برود و رنگ مدال کشورمان طلایی شود. چینی‌ها که این مساله را نمی‌پذیرفتند، اعتراض زیادی کردند و سرانجام با نفوذی که داشتند رای را برگرداند تا رنگ مدال ایران طلایی نشود.

برپایه این گزارش و با توجه به کسب یک مدال طلا و دو نقره از سوی بانوان تیرانداز کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچئون، کاروان ایران به رده‌بندی مدالی این مسابقات وارد شد و در رده نهم قرار گرفت. همچنین تیم چین هم صبح امروز توانست به صدر جدول رده‌بندی این رقابتها برسد.

جدول رده بندی کشورهای مدال آور در رقابت های آسیایی به شرح زیر است:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها