jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۱۸۵۸۲   ۲۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۸

رییس پلیس راه کشور گفت: مسافران از همین امروز به فکر بازگشت باشند تا در روزهای آینده با ترافیک جاده ها مواجه نشوند.

مسافران از همین امروز به فکر بازگشت باشند

سردار محمدرضا مهماندار در بازدید از جاده های استان تهران با اشاره به اینکه تردد در جاده ها در مسیر رفت و برگشت نیمه سنگین است، افزود: خوشبختانه گره ترافیکی و مشکل خاصی در محورهای مواصلاتی وجود ندارد.

وی گفت: به طور طبیعی ترافیک در پایان شهریور در جاده های کشور افزایش پیدا می کند و این افزایش بیشتر در استان های مازندران،‌ گیلان، قم و مشهد است.

رییس پلیس راه کشور افزود: متأسفانه تعدادی از رانندگان با وجود هشدارهای زیاد، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند و ظاهراً تجربه لازم را برای رانندگی در جاده ها ندارند.

وی گفت: رفتارهای برخی از رانندگان در جاده ها در چند روز گذشته موجب حادثه شده است که 31 درصد تصادفات به علت خستگی و خواب آلودگی و توجه نکردن به جلو و 18 درصد به علت سبقت غیرمجاز بود.

این مقام انتظامی افزود: سهم تلفات در تخلف سبقت غیرمجاز زیاد است طوریکه تقریباً یک و نیم برابر کشته های تصادفات به علت سبقت غیرمجاز بوده است.

وی گفت: همکاران ما در برخورد با سبقت غیرمجاز بسیار جدی هستند طوریکه در صورت مشاهده با این تخلف، خودروی متخلف توقیف خواهد شد.

رییس پلیس راه کشور افزود: در آینده در پی آن هستیم با استفاده از ابزار و تجهیزات الکترونیکی زمان سفر راحت را برای مسافران مشخص کنیم و به آنان بگوییم در چه زمانی بهتر می توان به جاده رفت.(واحد مرکزی خبر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها