jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۷۷۱۹   ۲۵ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۶

گروه تروریستی داعش با آغاز سال تحصیلی جدید اعلام کرد که ادبیات، تاریخ، هنر و معارف مسیحی (برای اقلیت ها) برای همیشه از برنامه درسی دانش آموزان موصل و شهرهای پیرامون که در کنترل این گروه است، حذف می شود.

داعش برنامه آموزشی مدارس موصل را تغییر داد

داعش افزود: بر حذف درس های ادبیات، تاریخ، هنر و موسیقی، دستور داده که برخی تصاویر هم از کتاب های درسی دانش آموزان بریده شود.

داعش پیش از این دستور داده بود که مدارس موصل که در کنترل این گروه است از 9 سپتامبر (18 شهریور) آغاز به کار کند؛ هرچند دانش آموزان موصلی تا امروز که 25 شهریور است بر سر کلاس ها حاضر نشده اند و هراس از نافرمانی در گروه داعش به وجود آمده است.

در بیانیه ای دو صفحه ای که داعش زیر عنوان «خبر خوش آموزشی» در مسجدها و بازارهای موصل پخش کرده، آمده است که به امر خلیفه!، با جهالت و فساد در نظام آموزشی مبارزه خواهد شد.!

داعش دستور داده است که عبارت «دولت اسلامی» در کتاب های درسی، جایگزین عبارت های «جمهوری عراق» و «جمهوری سوریه» شود.

همچنین باید نظریه تکاملی داروین از کتاب زیست شناسی مدارس حذف شود.

بیانیه آموزشی گروهک تروریستی داعش با جمله ای پایان می یابد که از ماهیت خشونت آمیز این گروهک حکایت دارد:«این اعلامیه، الزام آور است و هرکس از آن سرپیچی کند، مجازات خواهد شد». (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها