jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۶۱۵۲   ۲۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۲

کنفرانس خبری رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر عراق

العبادی: بعضی کشورهای منطقه از تروریسم حمایت می‌کنند

رئیس جمهور فرانسه که به بغداد سفر کرده است در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق شرکت کرد.

العبادی: بعضی کشورهای منطقه از تروریسم حمایت می‌کنند

حیدرالعبادی در این کنفرانس خبری گفت: گفت گروههای تروریستی از سوی برخی از کشورهای منطقه حمایت مالی می‌شوند بنابراین جامعه بین المللی در مبارزه با تروریستها مسئول هستند. تروریستها دارای یک شبکه اعزام نیرو هستند و لازم است این شبکه مورد هدف قرار بگیرد تا از ورود تروریستها به عراق و سوریه جلوگیری شود.

نخست وزیر عراق در ادامه سخنان خود افزود: عراق نیازی به اعزام نیروی زمین از سوی هیچ کشوری ندارد و اکنون عراق نیروهای مبارز زیادی دارد که توان مقابله با داعش را دارند.

العبادی با اشاره به دیدار خود با اولاند همچنین گفت که فرانسه در عملیات هوایی علیه داعش مشارکت خواهد کرد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز در این کنفرانس گفت که کشورش برای مقابله با داعش از هیچ گونه کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی درباره نشست پاریس درباره اوضاع عراق نیز گفت: اجلاس پاریس تلاش میکند کیفیت کمک به عراق در مبارزه با داعش را مورد بررسی قرار دهد. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها