jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۵۱۰۵   ۱۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۲

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

هشدار درباره استخدام بدون مجوز کارمندان در دولت

اصرار برخی دستگاه ها برای مستثنی شدن از یک ممنوعیت قانونی

روزنامه خراسان نوشت:در حالی که بر اساس ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه هرگونه انتقال و مأموریت بیش از 6 ماه از نهادهای عمومی غیردولتی به وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی به استثنای مقامات ممنوع است، برخی مسئولان اجرایی با ارسال نامه هایی به مدیران ارشد دولتی از آنها خواسته اند شرایط مستثنی شدن آن دستگاه اجرایی را از این ممنوعیت فراهم کنند که فعلا با مخالفت مسئولان ریاست جمهوری همراه بوده است.

هشدار درباره استخدام بدون مجوز کارمندان در دولت

خراسان نوشت:بر اساس نامه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از دستگاههای دولتی، به آنها تذکر داده شده است که به استناد ماده ۵۷ قانون برنامه پنجم توسعه، جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی در قوه مجریه، با تشخیص و تأیید 2 معاونت رییس جمهور و از طریق برگزاری آزمون عمومی امکان پذیر است و هر گونه جذب، استخدام و تبدیل وضعیت نیروی انسانی در واحدهای مذکور، بدون رعایت الزامات قانونی فوق، خلاف قانون بوده و دستگاههای مذکور حتما باید سیکل مصوب را برای امور استخدامی خود طی کنند.

روزنامه رسالت: مصباح هم هست

روزنامه ایران نوشت:روزنامه رسالت در سرمقاله خود با اشاره به اینکه جریان اصولگرایی باید خود را بازتعریف کند نوشت: «امروز روحانیت در دو تشکل سیاسی جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خلاصه نمی‌شود. » رسالت در ادامه از 6 جریان « نیرومند، اصیل و فعال » روحانی بجز جامعتین از جمله مؤسسه آیت‌الله مصباح یزدی نام برده است. انبارلویی نوشت: «امروزه ده‌ها مؤسسه تحقیقاتی در تهران، قم، مشهد، اصفهان و شهرهای بزرگ کشور در کنار حوزه‌های علمیه فعال هستند. هزاران تحقیق علمی در ابعاد گوناگون از این مؤسسات به بازار اندیشه می‌آید. صدها استاد و محقق در این مؤسسات مشغول تحقیق هستند. یکی از این مؤسسات، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به ریاست فقیه، فیلسوف و حکیم بزرگوار، آیت‌الله مصباح یزدی است. نقش وی و همراهان روحانی او در فضای سیاسی کشور بویژه در مقابله با فتنه و فتنه‌گران، در کنار دیگر جریان‌های روحانی و جریان‌های اصولگرا، برجسته و قابل اعتناست. »

واکنش زیبا کلام به پرونده قضایی اش

ایران آورده:صادق زیبا کلام گفت که اگر حکم زندانش تأیید شود «خیلی ناراحت می‌شود اما قبول می‌کند.» استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به رسیدگی پرونده‌اش در دادگاه تجدید نظر گفت: دادگاه اول حکم 18 ماه زندان برای من صادر کرده که این حکم تعزیری است و من هم به آن اعتراض کرده‌ وگفتم هیچ‌وقت اقدامی در جهت تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و توهین به قوه قضائیه نکرده‌ام. او در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر دادگاه رأی به زندانی شدن شما بدهد چه واکنشی از خود نشان می‌دهید، خاطرنشان کرد: خیلی ناراحت می‌شوم اما قبول می‌کنم.

انتشار تصاویری از فساد جنسی اعضای ارشد داعش

ایران به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبر نوشت: تصویر مستهجن «أبو أنس المغربی» از اعضای ارشد گروهک تروریستی - تکفیری داعش، به همراه خانم «وفاء آیه فرجی» دیگر عضو این گروهک در فضای مجازی و صفحات سایت‌های اجتماعی جهان عرب منتشر شد و خشم بسیاری از مسلمانان جهان را برانگیخت. طبق این گزارش، همسر سابق «وفاء آیه فرجی» که عضو داعش بوده چند ماه پیش در درگیری با نیروهای ارتش سوریه کشته شده است. او خیلی زود پس از کشته شدن همسرش با «أبو أنس المغربی» ارتباط جنسی برقرار کرد و تصاویر این ارتباط هم در فضای مجازی منتشر شد. برخی اخبار حاکی از آن است که با وی ازدواج کرده؛ اما برخی رسانه‌ها هم اعلام کرده‌اند که وی فقط برای «جهاد نکاح» با این عضو ارشد داعش، ارتباط برقرار کرده است.

تصمیم نخست‌وزیر انگلیس برای دیدار با روحانی

روزنامه ایران نوشت:ایندیپندنت از تلاش «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس برای دیدار با حسن روحانی در نیویورک خبر داد. به گزارش انتخاب، نخست‌وزیر انگلیس قصد دارد در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیدارهای دوجانبه‌ای را با سران عرب و رئیس جمهوری ایران داشته باشد. به گزارش ایندیپندنت دولت انگلیس به این دیدارها به عنوان فرصتی کلیدی در جهت فراهم آوردن اتحادی گسترده برای اقدام علیه داعش نگاه می‌کند.بنا بر این گزارش «این دیدارها شامل دیداری سمبولیک و دوجانبه با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می‌شود که نشانه‌ای بی‌سابقه از تجدید اتحادهای سیاسی با ظهور داعش است.»

تبریک «آلن ایر» به رخشان بنی اعتماد

ایران آورده:سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه امریکا موفقیت فیلم «قصه‌ها»ی رخشان بنی‌اعتماد در جشنواره ونیز را تبریک گفت. به گزارش ایسنا در پیام «آلن ایر» آمده: «صد آفرین به یکی از مفاخر سینمای ایران خانم بنی‌اعتماد به خاطر اخذ جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم ونیز».

تروریسم، تا یک ماه دیگر، به اروپا وآمریکا خواهد رسید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: شیخ "عبدالعزیز آل شیخ" مفتی عربستان سعودی می‌گوید: داعش یک گروه ظالم و متجاوز است و اگر با مسلمانان بجنگد، مسلمانان باید با آن بجنگند تا شرش از سر مردم و دین کنده شود. به گزارش روزنامه "الاقتصاد" چاپ عربستان مفتی سعودی در پاسخ به کسانی که از او درباره گروه تروریستی تکفیری داعش سؤال کردند، گفت: داعش "شر و بلا" است و عناصر این گروه از زمان تشکیل فقط درحال کشتار هستند و با رفتار و اعمال زشت و خطرناک خود به مردم ضرر رسانده و موجب تخریب چهره مسلمانان شده‌اند. مفتی عربستان افزود: گروه داعش، گروهی ظالم، متجاوز،‌ خون ریز، زناکار، دزد اموال و هتاک به نوامیس است و در هر کشوری وارد شده موجب ضرر و خسارت گردیده است. آل الشیخ، به جزئیات بیشتری پرداخت و گفت: "گروه داعش به نوامیس هتک حرمت و به زنان اهانت می‌کند و حتی آنها را می‌فروشد و با مسلمانان مانند کفار رفتار می‌کند. موجودیت این گروه از اساس اشتباه بوده و آنها آفت هستند". این اظهارات مفتی اعظم عربستان، نوعی همراهی با سخنان عبدالله پادشاه عربستان است که وی هفته گذشته پس از مراسم تحویل گرفتن استوارنامه شماری از سفیران در ریاض، خطاب به آن‌ها گفت: "تروریسم، تا یک ماه دیگر، به اروپا و تا دو ماه دیگر به آمریکا خواهد رسید و از شما می‌خواهم این پیام را به سرانتان برسانید که باید با "شر" تروریسم با قدرت و تعقل و شتاب برخورد کنید." وی در مدت سه سال جنایت تکفیری‌ها در سوریه و عراق، واکنشی از خود نشان نداده بود.

داعش ساخته و پرداخته آمریکا است

جمهوری اسلامی نوشت: مخاطبان شبکه خبری العالم در شبکه‌های اجتماعی، که عرب هستند، سخنان دکتر "محمد جواد ظریف" را که گفته بود "آمریکا در مبارزه با داعش جدی نیست"،‌ مورد تأیید قرار دادند و 95 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تأکید کردند که با سخنان ظریف موافق هستند. بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تأکید کردند که داعش ساخته و پرداخته آمریکا است. دقت در اظهارنظرهای انجام شده نشان می‌دهد افکار عمومی جهان عرب، از ماهیت دولت آمریکا به خوبی خبر دارد. یکی از این افراد گفت: "آمریکا به دنبال کنترل تحرکات داعش در محدوده‌ای است که برای این گروه ترسیم شده و قصد نابودی این گروه را ندارد." اظهار نظر دیگر اینست که "آمریکا دشمن ملتهای مظلوم است و در جنگ با داعش جدیت ندارد؛ به این دلیل که خودش داعش را به وجود آورده است". فرد دیگری پرسیده است: "آیا شیطان با شیطان می‌جنگد؟!!" سایر مخاطبان نیز گفته‌اند: اطمینانی به آمریکا نیست؛ این کشور فقط به دنبال منافع خودش است، و اگر منافع ایجاب کند همه هم پیمانانش را هم قربانی می‌کند. داعش و دشمن صهیونیستی از یک منشأ هستند. آمریکا به دنبال آن است که از داعش در رسانه‌های خود غول بسازد و بگوید که به دنبال همکاری با چند کشور برای مقابله با داعش است.

جمع آوری مدارس غیردولتی صحت ندارد!

روزنامه قدس به نقل از سایت جهان نوشت: مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر ساماندهی مدارس غیردولتی در کشور، گفت: جمع آوری مدارس غیردولتی در کشور صحت ندارد.

4 گزینه برای تصدی وزارت علوم

قدس نوشت: رضا صابری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: علی‌اکبر صالحی، سورنا ستاری، محمدحسین امید و صدوق از جمله گزینه‌های مطرح برای تصدی سکان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.

هلاکت عامل شهادت سردار اسکندری در سوریه

قدس از قول سایت مشرق نوشت: ابوجعفر، از فرماندهان گروه تروریستی اجناد الشام وعامل شهادت سردار شهید حاج عبدا... اسکندری از فرماندهان سپاه در سوریه در درگیریهای دیروز در حاشیه شمالی شهر حماه سوریه به هلاکت رسید.

مرعشی: اصالت خود را در قبال گفتمان روحانی حفظ می‌کنیم

روزنام کیهان نوشت:دبیر سیاسی کارگزاران می‌گوید ما روحانی را اصلاح‌طلب می‌خواهیم. مرعشی تصریح کرد: اصلاح‌طلبان به سوی گفتمان اعتدال نمی‌گیرند و اصالت خود را حفظ می‌کنند.حسین مرعشی در مصاحبه با روزنامه آرمان ضمن تأکید بر این مطلب که «ما روحانی را اصلاح‌طلب می‌خواهیم»، با این پرسش مواجه شد که «برخی می‌گویند اصلاحات رنگ و به سوی اعتدال گرفته و انگار گفتمان اصلاحات در حال تبدیل شدن به گفتمان اعتدال است؟ آیا این را می‌پذیرید؟» وی در پاسخ گفت: خیر، اصلاح‌طلبی مشی و منش‌ خودش را دارد! ما متحد دولت هستیم اما اصالت خودمان را هم حفظ می‌کنیم و قطعا در انتخابات هم حرف خودمان را خواهیم زد.

مرعشی با بیان اینکه انتقادهایی را به دولت وارد می‌داند، به وزارت کشور حمله کرد و گفت: انتقادات بیشتر به حوزه سیاست داخلی برمی‌گردد. در این حوزه رئیس‌جمهور مخالفان جدی دارد اما مدافعان و یاران وی به آن جدیت عمل نمی‌کنند و می‌توان گفت که مردد هستند.عضو کارگزاران تصریح کرد: وزارت کشور با همه اهمیتی که در سیاست داخلی دارد کارکردش به گونه‌ای نیست که معدل رای‌دهندگان به آقای روحانی را راضی کند(!)وی سپس با جا به جایی رأی 50/7 درصدی دکتر روحانی در انتخابات این رقم را 65 درصد اعلام کرد و در ادامه با بیان اینکه روحانی تنهاست، اظهار داشت: این ضعف کاملا وارد است و من توصیه می‌کنم روحانی با ارزیابی صحیح از استانداران و معاونین‌شان تغییر مختصری در دولت انجام دهد. البته من کلی عرض می‌کنم و نمی‌خواهم برایشان تعیین تکلیف بکنم. اینکه آقای روحانی خودشان پیشتاز هستند اما بقیه ایشان را همراهی نمی‌کنند یک واقعیت است.

هیچ نشانه‌ای از توافق برد-برد در مذاکرات با آمریکا دیده نمی‌شود

کیهان نوشت:استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران گفت: هیچ نشانه‌ای از بازی برد-برد در توافق ژنو وجود ندارد.دکتر ابراهیم متقی در نشست «آینده مذاکرات هسته‌ای، آسیب‌ها و چالش‌ها» که در موسسه دید‌بان برگزار شد، اظهار داشت: طرف ایرانی بسیار تلاش کرد که در برنامه اقدام مشترک، غنی‌سازی را تثبیت کند، آمریکا نیز آن را پذیرفت اما انتهای کار را به تصویب پروتکل الحاقی منوط کرد و این موضوع در فضای داخلی ایران امکان‌پذیر نیست چرا که حتی مجلس ششم (اصلاح‌طلبان) هم این پروتکل را تصویب نکرد.این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: براساس برنامه اقدام مشترک ایران پذیرفت که گاز UF6 را به UO2 تبدیل کند و همچنین پذیرفتیم که آنچه اکسید کردیم را نیز به میله‌های سوخت تبدیل کنیم. در واقع هر آنچه که در طی 10 سال و با هزینه بسیار به دست آورده بودیم، بر باد رفت.

این متخصص مسائل آمریکا افزود: تبدیل کردن گاز UF6 به اکسید اورانیوم یعنی پذیرفتیم آنچه که می‌تواند پشتوانه راهبردی یک کشور تلقی شود را در فضای مذاکرات از دست بدهیم این کار مثل آن است که از بهترین مواد غذایی بخواهیم کود شیمیایی درست کنیم و یا با مواد اولیه با کیفیت، غذایی درست کنیم اما سپس آن را به سطل زباله بریزیم.وی با انتقاد از متن توافق ژنو عنوان کرد: در این توافقنامه نیامده که تحریم‌ها چه زمانی برداشته می‌شود، در بند 7 توافق 24 نوامبر (ژنو) آمده است که هیچ تحریم جدیدی علیه ایران از سوی آمریکا اعمال نشود و اگر چنین شود رئیس جمهور آمریکا مقابله کند، در حالیکه در موارد بسیاری اوباما هم نمی‌تواند مقابل خواست کنگره و یا وزارت خزانه‌داری بایستد.این استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: من هیچ نشانه‌ای از بازی برد-برد در این توافقنامه نمی‌بینم. واقعیت این است که ساختار تحریم علیه ایران بخشی از سیاست خارجی آمریکا در برخورد با ایران است.

پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی در عین حال عنوان کرد: من هم برای رسیدن به نتیجه تعادلی در مذاکرات هسته‌ای دعا می‌کنم اما چندان خوشبین نیستم و اگر به نتیجه نرسد هزینه بازگشت به قبل بسیار بیشتر است.وی همچنین به دو سال آخر دوره ریاست جمهوری خاتمی اشاره کرد و گفت: در سال 82 ایران به خاطر نشان دادن انعطاف و حسن‌نیتش فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را تعلیق کرد که به عقیده من تعلیق بسیار کم‌هزینه‌تر است، چرا که امروز در صورت شکست مذاکرات، تعلیق بسیار پرهزینه‌تر از سال 82 و 83 خواهد بود.این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران فضای آینده مذاکرات را مبهم دانست و گفت: پس از تمدید مذاکرات هنوز شاهد مذاکرات جدی نبوده‌ایم و نسبت به مذاکراتی که آقای ظریف با خانم اشتون در بروکسل انجام داد انتقاد دارم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اظهارنظر اخیر هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا، اظهار کرد: کیسینجر معتقد است به لحاظ راهبردی تهدیدی بزرگتر از ایران در منطقه برای آمریکا وجود ندارد. در گزارش 2014 وزارت دفاع نیز آمده که اصلی‌ترین تهدید برای آمریکا، ایران است؛ بنابراین با این سیاست می‌بینیم که آمریکایی‌ها با محدودسازی قابلیت هسته‌ای ایران سعی دارند ما را در وضعیت فرسایش هسته‌ای قرار دهند.وی گفت: چرا باید مکان مذاکرات بروکسل انتخاب شود آن هم در آستانه اجلاس وزرای دفاع اتحادیه اروپا و ناتو و مذاکره با فردی که دیگر کارکرد سازمانی ندارد.این پژوهشگر و استاد دانشگاه گفت: امروز تنها می‌توانم دعا کنم که نتیجه‌ای در انتهای مذاکرات هسته‌ای حاصل شود اما می‌دانم که دعای من در نوامبر 2014 محقق نمی‌شود چرا که تفاوت دیدگاه‌ها بسیار بالاست.

به گفته وی، اختلاف‌نظر دو طرف بر سر تعداد سانتریفیوژها، تحقیق و توسعه، لغو تحریم‌ها، پروتکل الحاقی و... بسیار قابل توجه است

صهیونیست‌ها و خواب پنبه‌دانه

کیهان نوشت:یک مؤسسه صهیونیستی در واشنگتن تصریح کرد اسرائیل از تجزیه‌طلبی مسلحانه در ایران حمایت می‌کند.پایگاه تحلیلی تاور وابسته به مؤسسه «پروژه اسرائیل» به قلم یک کارشناس صهیونیست تصریح کرد شرایط کنونی منطقه برای تقویت ادعاهای جدایی‌طلبانه مساعد است و اتحاد اسرائیل با اقلیت‌های قومی در ایران در راستای ایجاد درگیری‌های مسلحانه مرزی و براندازی جمهوری اسلامی، ضرورت دارد.

«نیکلاس سیدل»، نوشت: اسرائیل می‌تواند با اقلیت‌های قومی در ایران متحد شود و از این طریق تهران را تضعیف کند.سیدل که مدیر «مؤسسه تحلیل و واکنش استراتژیک» (ISTAR ) در دانشگاه «پنسیلوانیا» در آمریکاست، تاکید کرد: اسرائیل باید به طور خاص در پی اتحاد با قومیت‌های ایرانی باشد و همچنین روابط خود را با «حزب آزاد حیات کردستان» (پژاک) گسترش دهد. اتحاد با این گروه می‌تواند به اقداماتجاسوسی و خرابکارانه در داخل ایران کمک کند و در گردآوری اطلاعات درباره برنامه هسته‌ای ایران موثر واقع شود.»وی نوشت: با هدایت گرایش‌های کنونی به سوی حرکت‌های ناسیونالیستی جدایی‌‌طلبانه و حمایت خارجی جدی می‌توان یک شورش مسلحانه را رقم زد.

کارشناس صهیونیست خواستار تحریک قومیت‌ها در بلوچستان و خوزستان و حمله به خطوط لوله گاز و نفت شد و افزود: غربی‌ها می‌گویند ایران کشور و ملتی متحد است اما باید روی قومیت‌ها در ایران کار کرد.

دیکتاتوری حزبی، درس بزرگ شورای شهر تهران!

روزنامه کیهان نوشت:با گذشت چند روز از انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر تهران و شکست اصلاح‌طلبان در کسب کرسی‌های ریاست، پس‌لرزه‌های این رخداد مدنی همچنان ادامه دارد و شوک ناشی از آن، به اظهار نظرهای خاص و شنیدنی و آشکار شدن نیات قلبی و پشت پرده‌ها انجامیده است!

در تازه‌ترین اظهارنظر، حکیمی‌پور، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر از اینکه لیست اصلاح‌طلبان به روش قبیله‌ای و اجرای فرمان از بالا عمل نکرده گلایه کرده و اظهار امیدواری کرده که در آینده لیست‌ها با دقت بیشتری بسته شود!حکیمی‌پور گفته: برخی پس از اینکه با لابی‌گری‌های خود به جایگاهی رسیدند از اعتبار و سبد رأی یک جریان استفاده می‌کنند اما به جای دنبال کردن مطالبات مجموعه به دنبال تمایلات شخصی خود رفته و به کار جمعی آسیب می‌زنند.وی توضیح نداده که مراد از «مطالبات مجموعه» همان انقیاد و بردگی حزبی است که باعث از بین رفتن حق تفکر و به تبع آن حق رأی می‌شود یا منظورش از مجموعه چیز دیگری است؟ حکیمی‌پور که توضیحی از کار حزبی مورد نظر خود و همفکرانش ارائه نکرده در ادامه می‌افزاید: متأسفانه فرهنگ کار حزبی در ایران بسیار ضعیف است و کارهای حزبی در کشور ما حالت دوستی و رودربایستی دارد و متأسفانه برخی لابی‌گری‌ها در این میان باعث می‌شود که سر بزنگاه کسانی که کاملاً پایبند به ضوابط و معیارها نیستند، جایگاه‌های مهم را به دست بیاورند. این افراد پس از اینکه با لابی‌گری‌های خود به جایگاهی رسیدند از اعتبار و سبد رأی یک جریان استفاده می‌کنند اما به جای دنبال کردن مطالبات مجموعه به دنبال تمایلات شخصی خود رفته و به کار جمعی آسیب می‌زنند... تشکیلات و حزبی که افراد را معرفی می‌کنند، باید پس از انتخاب آنها نیز پاسخگو باشند.

حکیمی‌پور با بیان اینکه قبیله‌گرایی‌ها در کارهای حزبی و تشکیلاتی باید خاتمه پیدا کند، گفت: اصلاح‌طلبان باید با اتفاقاتی که در شورای شهر افتاد، امتحان خود را پس داده باشند و بیشتر به کار جمعی ملتزم باشند.وی افزود: افرادی باید در لیست‌های انتخاباتی جای بگیرند که گذشته و سابقه سیاسی و اجرایی آنها نشان داده باشد که آنها کاملاً به آرمان‌های جریان سیاسی که از سوی آن معرفی شده‌اند، پایبندند و به دنبال تمایلات شخصی نیستند.این اظهارات در حالیست که در ابتدای تشکیل شورای شهر چهارم و در زمان رقابت محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی بر سر کرسی شهرداری تهران، الهه راستگو- که عضو با سابقه تشکیلات اصلاح‌طلب و از قضا از باسابقه‌ترین اصلاح‌طلبان شورا بود، بدلیل عدم تبعیت از دیکتاتوری حزبی و عمل به تشخیص خود و رعایت مصالح مردم، به بدترین شکلی مورد هجوم و تعرض قبیله‌های اصلاح‌طلب قرار گرفت و پس از توهین و هتک حرمت، از تمامی تشکل‌های اصلاح‌طلبی اخراج شد!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر