jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۱۵۰۰۸   ۱۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

در پی عمل جراحی صبح دیروز رهبر انقلاب اسلامی، دکتر مرندی رئیس تیم پزشکی ایشان در مصاحبه‌ای با ابراز رضایت کامل از عمل جراحی پروستات انجام شده، گفت: این عمل جراحی بدون بی هوشی و با بی‌حسی موضعی انجام شد و وضع عمومی رهبر انقلاب اسلامی کاملا خوب و طبیعی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، دکتر مرندی افزود: عمل پروستات برای افراد در محدوده سنی سالمندی و حتی میانسالی، عمل رایجی است که در اغلب موارد نیاز به برداشتن پروستات به‌وجود می‌آید.وی افزود: مدتی بود که این عارضه در رهبر انقلاب ایجاد شده بود و نظر پزشکان این بود که اکنون زمان مناسبی برای عمل است و رهبر معظم انقلاب نیز از نظر پزشکان معالج تبعیت کردند.

رئیس تیم پزشکی رهبر معظم انقلاب درخصوص فرآیند انجام عمل گفت: عمل مزبور صبح دیروز و در مدت کمتر از نیم ساعت با بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به بی هوشی و بدون هرگونه عارضه‌ای انجام شد.وی ادامه داد: رهبر انقلاب در طول عمل در هوشیاری کامل بودند و صحبت می‌کردند و اکنون نیز در شرایط خوبی هستند و از بنده خواستند که سلامت ایشان را به مردم ابلاغ کنم.دکتر مرندی با اشاره به تأکید رهبر انقلاب در خصوص انجام عمل در یک بیمارستان دولتی، افزود: رهبر انقلاب تأکید داشتند که مزاحمتی برای دیگر بیماران انجام نشود، بنابراین عمل صبح زود انجام شد.آقای مرندی در پاسخ به پرسشی درباره زمان ترخیص رهبر معظم انقلاب از بیمارستان نیز گفت: به طور معمول مراقبت‌های بعد از این عمل برای همه بیماران بین سه تا پنج روز در بیمارستان انجام می‌شود و درخصوص ایشان نیز همین روند طی خواهد شد.وی ادامه داد: پس از ترخیص نیز مانند همه بیماران، در دوره نقاهت، محدودیت‌های بعد از عمل از لحاظ میزان فشار کاری وجود دارد و ایشان گرچه فوق‌العاده پر کار هستند، اما باید برای چند هفته از فشار کاری خود کم و برخی کارها را نیز حذف کنند؛ البته اراده ایشان بر این است که هر چه زودتر به حالت طبیعی بازگردند.رئیس تیم پزشکی رهبر انقلاب از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در انجام عمل جراحی و از دعاهای خالصانه مردم ایران برای سلامتی رهبر معظم انقلاب قدردانی کرد.

مصاحبه رهبر انقلاب قبل از عزیمت به بیمارستان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه عزیمت به بیمارستان برای انجام عمل جراحی، در پاسخ به واحد مرکزی خبر گفتند: من یک عمل جراحی دارم و اکنون عازم بیمارستان هستم.ایشان افزودند: البته جای نگرانی نیست. این به معنای آن نیست که مردم دعا نکنند، لیکن ان‌شاءالله جای نگرانی نیست و عملی خیلی معمولی و عادی است.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خاطرنشان کردند: ان‌شاءالله لطف خدای متعال شامل خواهد شد و کارها بخوبی پیش خواهد رفت.لازم به ذکر است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلیل عارضه پروستات صبح دیروز در یکی از بیمارستان‌های دولتی، تحت عمل جراحی قرار گرفتند و بحمدالله این عمل با موفقیت به پایان رسید.

عیادت رئیس‌جمهور از رهبر معظم انقلاب

ساعتی پس از عمل جراحی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب حاضر شد و از ایشان عیادت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، آقای روحانی در این دیدار، بهبود و سلامت کامل رهبر انقلاب را از خداوند متعال مسالت کرد.

رئیس‌جمهور پس از دیدار در مصاحبه‌ای، با اظهار خرسندی از وضع عمومی رهبر انقلاب و انجام دقیق و مطلوب عمل جراحی و مراقبت‌های پزشکی پس از عمل، تاکید کرد: همه مردم باید برای سلامت، طول عمر و افزایش توفیقات ایشان در خدمت به ملت ایران و جهان اسلام دعا کنند.آقای روحانی حال عمومی رهبر معظم انقلاب را بسیار خوب و همراه با شادابی و نشاط توصیف کرد و گفت: عوارض پس از عمل کاملا طبیعی است و تیم پزشکی مجرب، این عمل جراحی را به بهترین و دقیق‌ترین وجه انجام داد و درخصوص مراقبت‌های پس از عمل نیز باید با همین دقت کار را دنبال کنند.رئیس‌جمهور دعای ملت ایران برای رهبر انقلاب را دعایی دائم و مستمر خواند و اظهار کرد: حال عمومی رهبر انقلاب بسیار خوب است، بنابراین مردم اصلا نباید نگران باشند و در کنار دعا برای سلامت ایشان، همه باید شکرگزار وجود ذی‌ جود و سلامت رهبر معظم انقلاب باشند.

وی به سفر خارجی از قبل برنامه‌ریزی شده خود در عصر دیروز نیز اشاره کرد و گفت: تمایل داشتم که در تهران بمانم، اما خود رهبر معظم انقلاب فرمودند که این سفر طبق برنامه انجام شود.همچنین خبرگزاری ایرنا به نقل از حسین فریدون نوشت: رئیس‌جمهور قرار بود صبح دوشنبه (دیروز) از مشهد مقدس به قزاقستان سفر کند، اما به دلیل جراحی رهبر معظم انقلاب و اطلاع از روند جراحی و سلامت ایشان به تهران بازگشت.

عیادت مسئولان

عصر دیروز آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان و حجت الاسلام سید حسن خمینی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر معظم انقلاب از ایشان عیادت کردند و با اظهار خرسندی از شرایط مطلوب رهبر معظم انقلاب پس از انجام عمـــل جراحی، سلامت و طول عمر با برکت ایشان را از خداوند متعال مسألت کردند.

در ادامه عیادت مسئولان از رهبر معظم انقلاب، آقای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی رئیس شورای‌عالی حل اختلاف قوا، آقای جهانگیری معاون‌اول رئیس‌جمهور، آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق، آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، جمعی از فرماندهان عالیرتبه نظامی و انتظامی و تعدادی از مسئولان با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند.آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت نیز با حضور در بیمارستان از نزدیک درجریان روند درمانی رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفت.

تماس تلفنی دبیرکل حزب‌الله لبنان

در پی عمل جراحی رهبر انقلاب اسلامی، آقای سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، عصر دیروز در تماس تلفنی جویای احوال ایشان شد و ضمن اظهار خرسندی از وضع عمومی خوب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، از خداوند متعال بهبود سریع‌تر ایشان را مسالت کرد.

رهبری​، چند روز دیگر به منزل منتقل می‌شوند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حالشان بسیار خوب است و پس از طی پنج ، شش روز دوران نقاهت بعد از عمل جراحی، به منزل منتقل می‌شوند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی در حاشیه مراسم بدرقه رسمی رئیس‌جمهور به کشور قزاقستان در فرودگاه مهرآباد تهران در جمع خبرنگاران درباره جراحی دیروز رهبر معظم انقلاب افزود: حال ایشان بحمدالله خوب است، پزشکان راضی بودند و تیم پزشکی بسیار برجسته و متخصص است، از این جراحی راضی هستند.وی با بیان این‌که ایشان را برای جراحی به صورت موضعی، بی حس کردند و بی هوش نکردند، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب پس از عمل جراحی با فاصله بسیار کوتاهی به اتاق خود منتقل شدند.رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: پس از این‌که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به اتاق تشریف آوردند من با ایشان صحبت کردم. حالشان بسیار خوب بود و مشکلی ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر