jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۲۸۱۰   ۱۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۱

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

بازداشت گسترده مأموران پرونده رضا ضراب

ابلاغ مجازات جدید برای متخلفان بانکی

روزنامه خراسان نوشت:در حالی که بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، تخلف از مقررات قانون پولی و بانکی و آیین نامه های آن و نیز دستورات بانک مرکزی که به موجب این قانون صادر می شود موجب مجازاتهایی چون پرداخت مبلغی روزانه تا حداکثر 200 میلیون ریال برای ایام تخلف خواهد بود، بر اساس مصوبه روزهای اخیر هیئت دولت که توسط معاون اول رییس جمهور به رییس کل بانک مرکزی ابلاغ شده، از این پس این مجازات از 200 میلیون ریال به 427 میلیون و 300 هزار ریال افزایش می یابد.

اولین دستور دولت یازدهم درباره ارتباط هوایی با اروپا

خراسان آورده:بر اساس دستور روزهای اخیر دولت به آخوندی و ظریف، وزارت راه و شهرسازی موظف شد با همکاری وزارت امور خارجه نسبت به مذاکره، پیش امضا و امضای موقت موافقت نامه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری پرتغال ظرف سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.

دستگیری سردبیر آنا

روزنامه ایران نوشت:بازداشت «عمار کلانتری» سردبیر خبرگزاری دانشگاه آزاد(آنا) تأیید شد. «طه هاشمی» معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به ایرنا گفت: مأموران، ظهر دوشنبه به دفتر خبرگزاری آنا آمده و کلانتری را بازداشت کردند.وی با ابراز تعجب از این که « برای دستگیری یکی از نیروهای دانشگاه آزاد با مدیران بالا دستی بویژه رئیس دانشگاه هماهنگی نشده» از دلیل بازداشت کلانتری ابراز بی‌اطلاعی کرد اما گفت که این موضوع را پیگیری می‌کند. هنوز مراجع رسمی علت بازداشت وی را اعلام نکرده‌اند اما «فؤاد صادقی» سردبیرسایت توقیف شده آینده نیوز و بازتاب در صفحه فیس بوک خود بازداشت کلانتری را به دلیل تحریک و پرونده‌سازی یکی از همکاران سابق ارزیابی کرد.

واکنش ناشیانه به سرنگونی پهپاد اسرائیلی

روزنامه ایران نوشت:در پی سرنگونی یک پهپاد رژیم صهیونیستی توسط نیروهای سپاه، مقامات رژیم صهیونیستی با انتشار اخباری غیرمستند مدعی شدند یک پهپاد ایرانی را در نزدیکی منطقه القنیطره هدف قرار داده‌اند.به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه گذشته پس از ادعای سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین در بلندی‌های جولان اعلام کرد این پهپاد متعلق به سوریه بوده است.

اظهارات زیباکلام در مورد هجمه وایبری به دولت

ایران آورده:صادق زیباکلام انتشار پیامک‌های جسارت‌آمیز به بزرگان نظام از طریق شبکه وایبر را به«تشکیلات وابسته به تندروها» منتسب کرد. این استاد دانشگاه به ایسنا گفت که هدف منتشرکنندکان این پیامک‌ها، فراهم کردن بستر برای جلوگیری از افزایش سرعت اینترنت است.

به اعتقاد وی این طیف با انتشار مطالب توهین‌آمیز علیه بزرگان نظام، ابتدا این فضا را «خراب» عنوان کرده و سپس منویات سیاسی خود را بر این اساس دنبال می‌کنند.

بازداشت گسترده مأموران پرونده رضا ضراب

ایران نوشت:مأموران پلیس پرونده «رضا ضراب» در ترکیه بازداشت شدند. «یقوب سیگیلی»، فرمانده بخش جرایم مالی پلیس استانبول که پیشتر از سمت خود برکنار شده بود، به زندان فرستاده شده است. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «جیهان» جمعی دیگر از نیروهای این نهاد به دلیل جرم شنود غیرقانونی در ماجرای رضا ضراب دستگیرشده‌اند.گفته می‌شود 52 مظنون دیگر نیز در آستانه دستگیری در ماجرای رضا ضراب هستند. پلیس ترکیه پیشتر رضا ضراب را متهم به پولشویی و تلاش در تطمیع مقام‌های ترکیه‌ای در گرفتن شهروندی از این کشور متهم کرده بودند.

پیشنهاد مفتی برجسته وهابی برای نبش قبر پیامبر اکرم(ص)

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:یک مفتی برجسته وهابی برای نبش قبر پیامبر اکرم(ص) طرحی داده که قرار است مقامات عربستان آن را بررسی کنند. به گزارش روزنامه "ایندیپندنت" این طرح که توسط علی بن عبدالعزیز الشبل، تهیه شده، تخریب کامل مسجدالنبی و نبش قبر پیامبر اسلام را به مقامات سعودی پیشنهاد داده است. این روزنامه انگلیسی نوشت: این طرح بخشی از سند پیشنهادی است که "علی بن عبدالعزیز الشبل" مفتی برجسته وهابی و استاد دانشگاه "محمد بن سعود" در اختیار متولی‌های مسجدالنبی ارائه کرده است. این سند 61 صفحه‌ای که دکتر "عرفان العلوی" از اساتید عربستانی از آن پرده برداشته، به ریاض توصیه کرده است که مسجدالنبی تخریب شده و پیکر پیامبر پس از نبش قبر، به قبرستان بقیع منتقل شده و به صورت گمنام دفن شود. روزنامه ایندیپندنت به دلیل عدم دسترسی به مقامات سفارت سعودی در لندن، نتوانسته اطلاعی از واکنش مقامات دولت سعودی نسبت به این طرح ارائه نماید اما به این نکته توجه داده به دلیل اهمیت فوق‌العاده‌ای که این مسئله هم برای شیعیان و هم اهل سنت دارد، هرگونه اقدامی برای تخریب مسجدالنبی می‌تواند با خشم شدید مسلمانان مواجه شود.

عرفان العلوی که ریاست بنیاد تحقیقات میراث اسلامی را برعهده دارد، با اشاره به اینکه تفکر وهابیت احترام قائل شدن برای قبور را شرک می‌داند، می‌گوید: "آن‌ها می‌خواهند از حضور زوار در حرم و احترام گذاشتن به آن جلوگیری کنند، چرا که آن را شرک و بت‌پرستی می‌دانند. اما تنها راهی که می‌توانند برای جلوگیری از زیارت پیامبر توسط زائران انجام دهند، این است که وی را به قبرستان دیگری منتقل کنند." به گفته علوی، براساس طرح‌های ارائه شده، تمامی معماری اسلامی به جا مانده از قرن‌های گذشته در مدینه به همراه گنبد خضرا مسجد باید تخریب شود، برآوردها نشان می‌دهند طرح‌های اجرا شده عربستان برای نوسازی مدینه، تاکنون به نابودی 95درصد از بناهای اسلامی با قدمت بیش از 1000 سال منجر شده و اکنون آپارتمان‌های نوساز و هتل‌های لوکس جای آن‌ها را گرفته‌اند.

درگیری اراذل و اوباش با کارکنان شهرداری

روزنامه قدس به نقل از سایت فرارو نوشت: مدیر روابط عمومی منطقه 9 شهرداری تهران درباره اتفاقات دیروز مقابل ساختمان شهرداری این منطقه، با تکذیب برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر برخورد مأموران شهرداری منطقه 9 با یکی از شهروندان، گفت: مأموران شهرداری منطقه درصدد پلمب پارکینگ عمومی غیرقانونی بودند و طی آن نیز هیچ برخوردی صورت نگرفت. وی افزود: اما پس از این ماجرا، عده‌ای از اراذل و اوباش با قمه، میله آهنی و چوب و چاقو در مقابل ساختمان شهرداری منطقه 9 که در نزدیکی پارکینگ غیر قانونی بود، تجمع کردند و به عده‌ای از کارکنان شهرداری نیز آسیب وارد کردند.

عربستان سعودی با افراطی ها برخورد کند

قدس آنلاین نوشت: کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به طرح وهابیون برای نبش قبر پیامبر (ص) و انتقال پیکر ایشان به بقیع، گفت: اگر مسؤولان سیاسی عربستان سعودی با این مسأله مخالفند، باید با چنین مسأله‌ای بشدت برخورد کنند.

اعتراض به پلیس امارات

قدس آنلاین آورده: خبرها حاکی است که به دنبال تجاوز سه مرد اماراتی به دو زن ایرانی در ساحل جمیرای امارات، برخی ایرانی های مقیم این کشور بشدت به پلیس امارات در خصوص تأمین امنیت شهرهای این کشور اعتراض کرده اند.

صورت حساب 5/7 میلیون دلاری

روزنامه قدس نوشت:یک منبع آگاه اعلام کرد اگرچه عمده حملات هوایی نیروهای آمریکایی علیه داعش، صرفا در اطراف پایگاه های نظامی شان انجام شده، اما به ازای هر حمله هوایی یک صورت حساب 7 و نیم میلیون دلاری به دولت عراق ارایه کرده اند.

توسل به شگرد تمسخر و تحقیر برای ارعاب منتقدان درونی جبهه اصلاحات

روزنامه کیهان نوشت:در ادامه توهین و تمسخرهای مافیای اصلاحات علیه تشکیلات تازه تأسیس ندا، روزنامه آرمان نیز به تمسخر این گروه پرداخت.اصلاح‌طلبان پیش از این ضمن تمسخر و تحقیر «ندا» (نسل دوم اصلاح‌طلبان) دو عضو آن را مجبور بر استعفا کردند. «بی‌شناسنامه، نفوذی، قدرت‌طلب، فرصت‌طلب» از جمله تعابیری است که افراطیون و مافیای اصلاحات درباره گروه ندا به کار برده‌اند چرا که برخی اعضای این گروه خواستار اصلاح و جبران برخی تندروی‌های گذشته نظیر خروج از حاکمیت، حضور در آشوب سال 88، تحریم انتخابات، تقابل با حاکمیت و طرح شعارهایی نظیر فتح سنگر به سنگر و فشار از پایین (به مثابه اعلام جنگ به حاکمیت) شده‌اند. پورنجاتی نیز خطاب بر ندایی‌ها به طعنه گفته با این حساب عمه من نیز می‌خواهد تشکل «نساء» (نسل سوم اصلاح‌طلبان) را راه بیاندازد.

در این میان روزنامه آرمان در مطلبی بدون امضا نوشت: آقای صادق خرازی سلمه‌الله خوب می‌داند که صاحب این قلم [!!] چقدر اصلاحات را دوست دارد. کما فی‌السابق مخلصیم... آنچه تعجب‌برانگیز است انتخاب نام ندا بر این حرکت خداپسندانه است.نویسنده نامعلوم ادامه می‌دهد: اشکال نام ندا علامت اختصاری «نسل دوم اصلاح‌طلبان» در این است که پس از نسل صاحب این قلم و آقاصادق که باید اصلاح‌طلبی به نسل بعدی تحویل داده شود، آنها مجبورند اسم آن را هم عوض کنند و بگذارند «نسا» یعنی «نسل سوم اصلاحات». کاش همین بود، اگر همینطور این پرچم ماراتن به نسل‌های بعدی تحویل شود که باید چنین شود و دعا می‌کنیم که بشود، نام اصلاح‌طلبی نسل‌های سوم تا نهم به این ترتیب خواهد بود، نچا، نپا، نشا، نها، نها و ننا. نام تشکیلات نسل پنجم از اساس یک نام ضداصلاحات است. زیرا اصلاحات بنا به ماهیت خود نیاز به پایش دائمی دارد و نام نپا کاملا لایتچسبک است. نسل‌های هفتم و هشتم در دهه اول و نسل‌های سیزدهم تا نوزدهم در دهه دوم نام‌های تکراری و گیج‌کننده‌ای خواهند داشت و غیراصلاح‌طلبان در تشخیص نسل‌های هفتم، هشتم،هفدهم و هجدهم به اشتباه خواهند افتاد(!)

روزنامه زنجیره‌ای آرمان در ادامه تمسخر خود نوشت: متاسفانه اشکال این نامگذاری به همین جا ختم نمی‌شود. از نسل بیستم تا نود و نهم یک حرف و از نسل صدم تا نهصد و نود و نهم دو حرف از هزاره دوم تا نسل هزار و نهصد و نود و نهم سه حرف و به همان ترتیب در هر هزاره یک حرف به نام این تشکیلات اضافه خواهد شد. به این ترتیب در نسل پنج‌هزار و نهصد و هفتاد و سوم نام تشکیلات به نپهنهسا تبدیل خواهد شد که تصدیق بفرمایید خیلی ثقیل است. حالا بماند که این نامگذاری در نسل‌های میلیون به بالا به چه معضلی برای اعضا و غیراعضا تبدیل می‌شود. تنها خوبی‌اش آن است که در مسابقات رادیو تلویزیونی به هر کس بتواند سه مرتبه بدون لکنت‌نام این تشکیلات را بگوید یک جایزه نفیس می‌دهند.آرمان در پایان درد اصلی افراطیون را بازگو کرد و نوشت: چرا به رغم حسن‌نیت و قلب سلیم آقا صادق عزیز، چنین اشتباهی در نامگذاری رخ داده است؟ صاحب این قلم را گمان بر این است که با بزرگان اصلاحات مشورت نشده است.

آقای هاشمی و بازهم حرکت از پله دوم

کیهان نوشت:خانواده چند تن از بازداشت شدگان فتنه برای چندمین بار با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.به گزارش سایت هاشمی، وی در این دیدار اختلافات سلیقه و نظر را براساس روایتی از پیامبر اکرم(ص) «رحمت» خواند و گفت: آنچه که قرآن، مسلمانان و به طور کلی انسان‌ها را از آن نهی کرده، تنازع است که فرد و اجتماع را فشل می‌سازد.آقای هاشمی توضیح نداد که به قول آقای روحانی، کدام کشور و کدام دولت با آشوبگران و اراذل و اوباش ضد نظام مدارا می‌کند؟! و این نکته بدیهی را نیز ناگفته رها کرد که چرا ایشان از پله دوم حرکت می‌کند؟ و بدون اشاره به جرایم سنگین فتنه‌گران که وطن‌فروشی، آدم‌کشی، همکاری با بیگانگان، آتش زدن مسجد و... از جمله آنها بوده است، خواستار مدارا با آنان شده‌اند؟!یادآور می‌شود برخی از دست‌اندرکاران فتنه و آشوب 88 هم‌اکنون به عنوان مشاور هاشمی فعالیت می‌کنند. یکی از این افراد عبدالحسین هراتی از عناصر هتاک به حضرت امام و حامی منتظری و نهضت آزادی بود که چندی پیش بازداشت شد.

به پریشان گویی آمریکا اعتنا نکنید اروپا باید به ایران نزدیک شود

کیهان نوشت:«اروپا باید از پریشان‌گویی آمریکا چشم بپوشد و به ایران نزدیک شود چرا که زمان نزدیک شدن به ایران است».وبسایت خبری مدیا پارت با بیان این مطلب می‌پرسد: آیا اروپا بالاخره از فشارهای آمریکا و اسرائیل در خصوص دشمن‌تراشی از ایران شانه خالی خواهد کرد. به نفع اروپا است که به چند دهه خصومت با ایران پایان دهد و علیه تروریست‌های داعش متحد شود.این سایت اروپایی افزود: «ایران کشوری به شدت مسلمان است و قوانین اسلامی تا حد شدیدی در آن تحمیل می‌شود. از یک طرف، همکاری با ایران حداقل به شکلی قابل توجه به حفظ تعادل و صلح در خاورمیانه کمک خواهد کرد. از سوی دیگر، ایران با نزدیک شدن به اروپا می‌تواند به مبادلات اقتصادی و فرهنگی روی آورد که بی‌شک برای هر دو طرف سودمند و جالب توجه خواهد بود. ولی فراموش نکنیم که اروپایی‌ها، باید از پریشان‌گویی سیاست آمریکا در خاورمیانه چشم‌پوشی و از آن پرهیز کنند. اروپایی‌ها باید در این زمینه نه تنها با ایران، بلکه با روسیه نیز هماهنگ عمل کنند، چرا که منافع و خطرات مشترک این گونه ایجاب می‌کند.

چرا دولت تمایلی به احیای سازمان مدیریت ندارد؟

کیهان نوشت:به دلیل فقدان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اجزای مختلف دولت تلقی‌های بسیار متناقضی از برنامه دولت درباره خروج از رکود داشته‌اند.

فرشاد مؤمنی با بیان این مطلب در روزنامه شرق نوشت: به دلیل اهمیت برنامه‌ریزی و نقش مهم آن است که رئیس‌جمهور در جریان مبارزات انتخاباتی خود یکی از تعهدات اصولی خود را احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و تعهد و پایبندی به برنامه‌ریزی و اتخاذ رویکرد برنامه‌ای در فرآیند تصمیم‌گیری عنوان کرد. اما واقعیت این است که این وعده حیاتی و سرنوشت‌ساز به همان اندازه که در مقام بیان، سهل و قابل عمل بود، در مقام اجرا دشوار است.وی با اشاره به عملی نشدن وعده احیای سازمان مدیریت نوشت: واقعیت این است که در همین یک سال گذشته برخی برخوردهای غیربرنامه‌ای در تیم اقتصادی دولت دیده می‌شود. یکی از بارزترین نمونه‌های آن، برخورد افراد مختلف دولت با بسته موسوم به «خروج غیرتورمی از رکود» است. طی همین چندروز گذشته اجزای مختلف دولت تلقی‌های بسیار متفاوت و متناقضی از این برنامه داشته‌اند. بدون تردید تشتت آرا و فقدان استنباط واحد از اصول و مبانی اجرایی برای دولت و کشور مسئله‌ساز خواهد بود.

مؤمنی تصریح کرد: یکی دیگر از عواملی که سبب می‌شود دولت‌ها تمایلی به برنامه‌ریزی نداشته باشند آن است که کمتر مقید به پاسخگویی باشند و بیشتر بتوانند اعمال سلیقه کنند. آنچه مسیر حرکت دولت به سمت سلیقه‌ای عمل کردن را سد می‌کند، داشتن یک برنامه منسجم و برخورد برنامه‌ای با مسایل است. اگرچه معاونت برنامه‌ریزی کشور، برنامه‌‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را دنبال می‌کند اما به نظر می رسد بیش از محتوا به شکل امور توجه دارد. لایه بودجه سال 93 به موقع تحویل مجلس شد اما اغلب مشکلات ساختاری بودجه‌های پیشین را در دل خود داشت. مشکلات بودجه در سال جاری نشان می‌دهد چه میزان از فرصت‌ها از دست رفته است. حال، هم لایحه بودجه سال 94 در دست تهیه است و هم برنامه ششم توسعه.

روزنامه شرق در عین حال از قول محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نوشت: «در مورد احیای سازمان مدیریت سناریوهای مختلفی مطرح است. از جمله اینکه به صورت سازمان مدیریت احیا شود یا سازمان برنامه و بودجه یا اینکه به عنوان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ادامه فعالیت دهد یا وضع دیگری داشته باشد. ما در حال دریافت و بررسی نظر کارشناسان هستیم و تا یک ماه آینده برای انتخاب یکی از این حالت‌ها به جمع‌بندی خواهیم رسید. در حال حاضر سازمان با مشکلی روبه‌رو نیست و با ایجاد دو معاونت در ریاست جمهوری کارهای لازم انجام می‌شود، بنابراین برخی می‌گویند دولت موضوع احیای سازمان مدیریت را فراموش کرده درست نیست.»

شرق درباره این سخنان نوشت: آنچه از اظهارات نوبخت و اقدامات معاونت برنامه‌ریزی برداشت می‌شود این است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یا احیا نخواهد شد یا احیای آن به زودی انجام نمی‌شود و حتی اگر این سازمان احیا شود احتمالا نه نقشی در تدوین برنامه ششم خواهد داشت و نه در بودجه سال 94.این روزنامه خاطرنشان کرد: دولت مدتی است که سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تدوین و به رئیس‌جمهور تسلیم کرده است. پس حتی اگر سازمان احیا شود، در تدوین سیاست‌های برنامه ششم نقش نخواهد داشت. از طرف دیگر براساس گفته‌های نوبخت، در مهرماه در خصوص احیای این سازمان تصمیم‌گیری می‌شود و دولت باید دو ماه بعد از آن یعنی 15 آذر لایحه بودجه سال 94 را به مجلس تقدیم کند. پس این سازمان در صورت احیا در تدوین بودجه هم نقشی نخواهد داشت.

گفتنی است در کنار معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، ستادی به نام ستاد هماهنگی‌های اقتصادی دولت نیز تشکیل شده که مسئولیت آن پیش از این برعهده محمدعلی نجفی بود و سپس به مسعود نیلی منتقل شد. اخیرا سعید لیلاز از اعضای مرکزیت کارگزاران در مصاحبه با روزنامه اعتماد تصریح کرده بود کشور به سازمان مدیریت نیاز ندارد و روحانی نیز با وجود وعده انتخاباتی اکنون احساس نیاز به چنین سازمانی نمی‌کند.

اضطراب نوچه فتنه‌گران از بازداشت یک پادوی رسانه‌ای

مشاور رسانه‌ای هاشمی رفسنجانی به دوستانش توصیه کرد که برای بازداشت نشدن مراقب چت‌ها و تلفن‌هایشان باشند.فواد صادقی پس از بازداشت عمار کلانتری سردبیر خبرگزاری وابسته به دانشگاه آزاد که به منظور اجرای حکم وی صورت گرفته، نوشت: 6ماه گذشته که بدلیل برخی ارتباطات و رفتارهای آقای علی غزالی، همکاری با وی را قطع کردیم. نامبرده با تهدید مکرر اقدام به تحریک و پرونده‌سازی علیه آقای کلانتری، خانم آذرپیک، بنده و برخی دیگر از دوستان کرد که در مورد خانم آذرپیک و آقای کلانتری تحریکات و پرونده‌‌سازی‌های نامبرده تا حدی موثر واقع شده است.این نوچه رسانه‌ای شبکه فتنه در ادامه ضمن توصیه‌ای امنیتی به دوستانش نوشته است: با سایر دوستانی که با آقای غزالی، ارتباط دارند توصیه می‌کنم که نسبت به اظهارات حضوری یا تلفنی و چت‌ها مراقبت ویژه‌ای داشته باشند تا آسیب نبینند.

اما علی غزالی که از سوءاستفاده اخیر مافیای فتنه از وی در جریان استیضاح وزیر علوم کاملا شاکی است، در پاسخ فواد صادقی گفت: به هر حال ایشان نظر خودشان را گفته‌اند اما کاش برای بیان چنین مسائلی، نخست دقت می‌کردند که آقای عمار کلانتری طبق اظهارات آقای صادقی، دارای حکم قطعی بودند و نیازی به پرونده‌سازی اینجانب و امثال من نداشته‌اند ضمن آنکه دستگاه‌های نظارتی و قضایی با تلاش و فشار افراد خارج از این سیستم، نه تنها توصیه‌پذیر نیستند که سعی می‌کنند با هرگونه دخالتی برخورد کنند.به گزارش تسنیم وی با اشاره به انتشار برخی اخبار در مورد صدور حکم مشاورت رسانه‌ای رفسنجانی برای فواد صادقی گفت: تا جایی که من اطلاع دارم و از دفتر آیت‌الله استعلام کردم، این حکم از سوی دفتر ایشان منتشر نشده و صرفا به درخواست شخص آقای صادقی و بدون اطلاع دفتر آیت‌الله، در برخی، رسانه‌ها منتشر شده است لذا در صورت صحت صدور این حکم، اوج مظلومیت آیت‌الله هاشمی را در میان برخی اطرافیانشان نشان می‌دهد که برخی برای سرازیر کردن هزینه‌های ناشی از فعالیت‌های پیش و پس و حین خود، از وجهه این استوانه نظام و یار دیرین رهبری به نفع منویات شخصی و باندی خود استفاده می‌کنند.

غزالی با بیان اینکه یک نهاد امنیتی اخیرا شکایت خود از فواد صادقی را در دادگاه 9 شهریور در حضور هیئت منصفه پس گرفته است، اضافه کرد: همان نهاد، شکایتش را از اینجانب پس نگرفته است، آن هم در شرایطی که موارد اتهامی اینجانب نسبت به آقای صادقی، بسیار کمتر بوده است.وی درباره توصیه امنیتی مشاور رسانه‌ای هاشمی به دوستان خود برای مراقبت از چت‌ها و تلفن‌هایشان نیز گفت: این جملات خودش سؤال و بسیار شبهه‌برانگیز است. مگر دوستان آقای فواد صادقی در چت‌ها و تلفن‌ها و مراوداتشان چه چیزهایی مطرح می‌کنند که از نظر امنیتی باید در قبال آنها نگران و مراقب باشند؟این روزنامه‌نگار در پایان این سؤال را مطرح کرد که چرا آقای فواد صادقی پس از جدا شدن از سایت تابناک، همواره دیگران را به عنوان مدیران مسئول سایت‌های خود منصوب می‌کند تا آنان به جای وی مسئولیت اقداماتش را متحمل شوند؟ آیا به جز عمار کلانتری که او نیز قربانی اقدامات صادقی شد، از بقیه مدیران مسئول سایت‌های دیگر آقای صادقی، خبری هست؟ آنان اینک کجا هستند؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها