jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۷۱۲۷۹۰ ۱۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۸

جام جم ورزشی: گرگ سالیوان مشاور ارشد ارتباطات استراتژیک وزارت خارجه آمریکا گفت: شاید طرفداران والیبال امریکا از حرفم خوششان نیاید اما من خوشحالم که تیم ملی والیبال ایران به چنین موقعیتی دست یافته است.

خوشحالی مقام ارشد آمریکا از پیروزی والیبال ایران

وی افزود: ما در وزارت امور خارجه آمریکا از این تبادل افراد میان دو کشور و همچنین تبادل در زمینه های هنر، فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش پشتیبانی می کنیم.

او اظهارکرد: ورزش به عنوان راهی برای پیشبرد تفاهم متقابل ایران و ایالات متحده سودمند است، این تیم ملی والیبال ایران است و ما افتخار داریم که بخشی از مناسبات دو طرف باشیم.

سالیوان ادامه داد: فدراسیون والیبال آمریکا از تیم والیبال ایران دعوت کرد و این تیم به مدت ۱۲ روز اینجا بود؛ این نخستین بار پس از ۳۵ سال بود که دو تیم با یکدیگر مسابقه می دادند و این دیدارها برای شناخت یکدیگر و با هم بودن بسیار خوب است.

وی در گفت و گو با تلویزیون فارسی آمریکا اضافه کرد: فرصتی بود برای دو تیم که یکدیگر را بشناسند و با هم تمرین کنند، آنها ۴ مسابقه برگزار کردند، تمرین کردند تا برای مسابقات قهرمانی جهان در لهستان آماده شوند و به نظر ما این هم به نفع تیم ایران بود و پیروزی های خیلی خوبی هم داشته است.

مشاورارشد ارتباطات استراتژیک وزارت خارجه آمریکا گفت: تیم ایران بر ایتالیا که تیم شماره ۳ والیبال جهان است غلبه کرد، روز سه شنبه هم بر آمریکا که تیم شماره ۴ والیبال جهان است پیروز شد.

سالیوان افزود: طرفداران والیبال آمریکا قطعا از این حرف های من خوششان نخواهد آمد اما ما خوشحالیم که تیم ایران به چنین موقعیتی دست یافته است.

وی اظهارکرد: بازیکنان ایران بسیار خوب درخشیدند؛ غفور خوب درخشید؛ قائمی در بازی با آمریکا بسیار عالی بود، ببینیم چه می شود شاید باز هم با هم روبرو شویم.

او خاطرنشان کرد: هر دو تیم از فرصت ها خوب استفاده کردند. بازی همه بازیکنان درخشان بود. تیم ها در سطح تازه ای از رقابت قرار گرفتند. تیم ایران یکپارچه خوب عمل کرد و تیم آمریکا هم از فرصت خوب استفاده کرد.

سالیوان تصریح کرد: آنها قادرند هر تیمی را ببرند. نشان دادند که می توانند هر کاری بکنند و از نظر بدنی هم آمادگی دارند.

وی افزود: آمریکا می داند در برابر چه حریفی قرار دارد، اگر باز هم با تیم ایران روبرو شویم، آماده خواهیم بود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر