jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۱۱۶۱۶   ۰۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۰

یک محقق ایرانی موفق به ساخت دستگاهی شد که می تواند عمق استخوان را نشان داده و عمل جراحی استخوان را دقیق تر و آسان تر کند.

یک ایرانی سیستم نمایش عمق ورود به استخوان ساخت

پیمان دهقانی راد، مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: سیستمی برای نمایش عمق ورود به استخوان ساختیم تا انجام جراحی های ارتوپدی به راحتی و با سرعت و دقت بالاتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سیستم نمایش عمق ورود به استخوان بر روی هر دریلی قابل نصب است، افزود: طراحی این سیستم به صورتی است که می تواند بر روی دریل های هوشمند جراحی و دریل های ساده مورد استفاده قرار گیرد و با ورود به عمق استخوان، اندازه مشخص و دقیق را به جراح داده تا جراح در مدت زمان کوتاهی بتواند استخوان بیمار را جراحی کند

این محقق ایرانی گفت: اکنون عمق استخوان توسط سرمته هایی که بر روی دریل ها قرار می گیرند، اندازه گیری می شود.

دهقانی افزود: سیستم نمایش عمق ورود قابل استریل و از جنس استیل است و به راحتی بر روی هر دریلی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای بیمارانی که دچار هر نوع شکستگی هایی هستند و نیاز به جراحی دارند قابل کاربرد است.

وی با بیان اینکه ایده ساخت این سیستم از سال 1391 بوده است،خاطرنشان کرد:هنوز سیستم نمایش عمق استخوان به انبوه سازی نرسیده است.

دریل های هوشمند جراحی تنیز توسط همین محقق ساخته شده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.