jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۰۷۵۶   ۰۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۹

نامه سفیر کشورمان در سازمان ملل به بان کی مون، مارک لیال گرانت و جان اش

شورای امنیت تجاوز صهیونیست ها به حریم هوایی ایران را محکوم کند

در پی تجاوز اخیر پهپاد رژیم صهیونیستی به حریم هوایی ایران، نماینده کشورمان در سازمان ملل با ارسال نامه به دبیرکل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی با محکوم کردن این اقدام تجاوزکارانه، نسبت به آثار اینگونه اقدامات هشدار داد.

شورای امنیت تجاوز صهیونیست ها به حریم هوایی ایران را محکوم کند

در پی تجاوز اخیر پهپاد رژیم اشغالگر قدس به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران، سفیر کشورمان در سازمان ملل با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس دوره ای شورای امنیت و همچنین رئیس مجمع عمومی این سازمان ضمن محکوم کردن اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نسبت به آثار اینگونه اقدام تجاوزکارانه هشدار داد.

متن نامه مذکور بدین شرح است:

جناب آقای بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد

جناب آقای مارک لیال گرانت رئیس شورای امنیت

جناب آقای جان اش رئیس مجمع عمومی

بدین وسیله به اطلاع می رساند روز شنبه برابر با 23 ماه اوت جاری یک فروند پهپاد رژیم اشغالگر قدس با پرواز بر فرار آسمان جمهوری اسلامی ایران طی یک ماموریت با هدف جاسوسی از محل تاسیسات هسته ای نطنز به حریم هوایی ایران تجاوز کرد که توسط نیروهای جمهوری اسلامی ایران سرنگون شد. این اقدام رژیم صهیونیستی که متعاقب تهدیدهای مکرر این رژیم علیه ایران صوت گرفته است، نقض آشکار تمامیت ارضی و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران و بر خلاف اصول حقوق بین الملل و مفاد منشور ملل متحد می باشد. این اقدام تجاوزکارانه صلح و ثبات منطقه ای را مورد تهدید قرار داده و لازم است جامعه بین الملل و به ویژه شورای امنیت سازمان ملل آن را به شدیدترین وجه محکوم کند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن محفوظ دانستن حق انجام هرگونه اقدام دفاعی در حفاظت از سرزمین خود، نسبت به چنین اقدامات تحریک کننده ای که عواقب جدی برای متجاوز در پی خواهد داشت، هشدار می دهد.

همچنین درخواست می شود این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود.

حسین دهقانی

سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران – نیویورک

(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر