jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۰۹۹۹۴   ۰۴ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۵۸

یک روزنامه آمریکایی طی تحلیلی در زمینه اوضاع گروهک منافقین از آنها به عنوان یکی از منفورترین سازمان‌های تروریستی و جنایتکار در ایران نام برد.

نشنال اینترست: منافقین در بین ایرانیان منفورند

پایگاه خبری «نشنال اینترست» طی گزارشی در زمینه وضعیت سازمان منافقین نوشت: بررسی دقیق‌تر در وضعیت مجاهدین خلق (گروهک منافقین) مشکل ماهیتی این سازمان را مشخص می‌کند.

بر اساس این گزارش، این سازمان هیچ شانسی برای قدرت گرفتن در ایران ندارد. در واقع باید گفت که مجاهدین خلق(منافقین) حتی در بین آخرین گزینه‌های مردم ایران نیز جای ندارند و دلایل آن نیز مشخص است.

حمایت مجاهدین خلق (گروهک منافقین) از «صدام حسین»، رییس جمهور وقت عراق در دهه 70 و 80 میلادی عمده‌ترین دلیل این مسئله است. در واقع این سازمان خود را جدا از شخصی که اولین موشک‌های اسکاد را به تهران شلیک کرده و علیه بسیاری از آن‌ها سلاح شیمیایی پرتاب نمود و باعث کشته شدن هزاران ایرانی منجمله بسیاری از غیر نظامیان شد، نکرد.

به گزارش نشنال اینترست، مجاهدین خلق (منافقین) امروزه در منظر ایرانیان چهره‌ای بسیار منفی دارند و ایرانیان آن‌ها را سازمانی فاسد و جنایتکار می‌شناسند.

دلیل بعدی تنفر مردم ایران نسبت به این سازمان این است که آن‌ها خوب می‌دانند آمریکا چشمان خود را بر نقض حقوق بشر (گروهک) مجاهدین خلق بسته است. این سازمان نظارت بسیار شدید و شکنجه را بر اعضاء خود اعمال کرده است. از جمله طلاق‌های اجباری و شکنجه‌های گوناگون که باعث به خطر افتادن جان اعضاء این سازمان تروریستی شده است.

دلیل دیگر تنفر ایرانیان این است که مجاهدین خلق (گروهک منافقین) متحد آمریکا و اسرائیل برای سرنگونی نظام ایران یا آلترناتیو است و به همین دلیل آن‌ها پیشتر به اسرائیل نیز سفر کردند در حالی‌که خود را در ابتدا از لحاظ راهبردی به عنوان ضد اسرائیلی در اذهان مردم ایران قرار داده بودند. البته از دید عناصر مجاهدین خلق (منافقین) این تغییر راهبرد هوشمندانه صورت گرفته بود.

مورد دیگر تنفر ایرانیان ماهیت کمونیستی و لنینی این سازمان تروریستی است که سرکرده آن (مسعود رجوی) فردی نامرئی شده است و بنابر روایت‌ها مرده و یا خود را مخفی ساخته است.

دلیل بعدی نفرت مردم ایران از مجاهدین خلق (منافقین) این است که آن‌ها به آمریکا بابت رصد برنامه‌های هسته‌ای ایران کمک کردند.

نشنال اینترست در ادامه تاکید کرد که مجاهدین خلق (گروهک منافقین) سازمانی قابل محاسبه برای حضور در عرصه سیاسی ایران نیست.

این روزنامه آمریکایی در خاتمه نوشت: حمایت از این سازمان تروریستی یکی از بزرگترین اشتباهات در سیاست خارجی آمریکا طی چند دهه گذشته بوده و حمایت از آن‌ها هرگز مطابق معیارهای آمریکا نیست و فایده‌ای برای آن‌ها ندارد. در عوض این کشور باید مسیرهای دیپلماتیکی را سیر کند که به نفع اکثر آمریکایی‌ها باشد. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر