jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۸۷۷۵   ۰۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

ارجمند: در دوره گذشته تصمیم‌گیران اصلی دفتر موسیقی در واقع دلالان بودند

ارشاد به دنبال ارزان کردن کنسرت‌های موسیقی

مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست ارزان‌سازی کنسرت‌ها را یکی از برنامه‌های اصلی در آینده عنوان کرد و همچنین به برگزاری کنسرت‌های موسیقی در مکان‌های مناسب تاکید کرد.

به گزارش فارس، نشست خبری پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی دیروز در حالی در تالار وحدت برگزار شد که او از پیگیری برای ارزان شدن بلیت کنسرت، احترام گذاشتن هنرمندان به‌مردم، کوتاه کردن دست دلالان از موسیقی و مجاز شدن 60‌ درصد موسیقی‌های زیرزمینی در کشور خبر داد.

او در ابتدای این نشست گفت: روزی که من به دفتر موسیقی آمدم 450 تا 600 پرونده را باید روزانه پیگیری می‌کردم و این واقعا کار دشواری بود که هم‌اکنون تعداد این پرونده‌ها تقریبا به روزی 50 عدد رسیده است.

او در ادامه درباره ساماندهی موسیقی زیرزمینی در کشور گفت: 60 درصد موسیقی زیرزمینی به موسیقی روزمینی تبدیل شده است، بسیاری از آثاری که در موسیقی زیرزمینی تولید می‌شود خوب و باکیفیت هستند و دفتر موسیقی باید از ظرفیت‌های موسیقی زیرزمینی استفاده کند.

ارجمند در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که تکلیف برگزاری کنسرت‌ها در شهرستان‌ها به کجا می‌رسد، گفت: بخشنامه‌ای را در این زمینه صادر کردیم که شرکت‌ها و برگزارکنندگان کنسرت را از برگزار کردن کنسرت در ورزشگاه‌ها منع می‌کند. همین بخشنامه باعث شد که بسیاری از هنرمندان در برابر من جبهه بگیرند و با لابیگری بخواهند که اجراهایشان در مکان‌های این‌چنینی ادامه داشته باشد.

او یادآور شد: هنرمندان فراموش کردند که باید به حق مردم احترام بگذارند، در بعضی از تورهای گروه‌ها بلیت‌ها بعضا میلیاردها به فروش می‌رسد و هنرمند حاضر نیست از این هزینه بگذرد و به همین خاطر اصرار می‌کند که در ورزشگاه‌ها کنسرتش را برگزار کند؛ این در حالی است که باید به مردم احترام گذاشت و مکانی در خور شأن موسیقی را فراهم کرد.

مدیرکل دفتر موسیقی با اشاره به قیمت بلیت‌‌های کنسرت‌ها گفت: امسال باید ارزان‌سازی در موسیقی انجام شود. امکان دارد در این زمینه خود دفتر موسیقی وارد شود و سیاست‌های قیمت‌گذاری تعیین کند.

او افزود: از روزی که به دفتر موسیقی آمدیم بالای صد‌کنسرت در حال لغو بود که با هماهنگی با نیروی انتظامی، این کنسرت‌ها برگزار شد.

ارجمند با اشاره به برخی کارشکنی‌ها از سوی مدیران ارشاد برخی از استان‌ها گفت:‌ متاسفانه در برخی موارد شاهد این بودیم که حتی نیروی انتظامی و پلیس امنیت و دیگر نهادهای مهم استان مشکلی با برگزاری کنسرت نداشتند، اما مدیر دفتر ارشاد استان مربوط مخالف بوده است و متاسفانه در برخی از شهرستان‌ها شاهد کارشکنی مدیران ارشاد بوده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر