jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۷۵۶۴   ۲۹ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به برخورد خشونت‌بار پلیس آمریکا با مایکل براون، جوان سیاهپوست آمریکایی ـ آفریقایی و قتل وی قبل از طی شدن مراحل قضایی، از دولت آمریکا خواست به عنوان یک عضو کنوانسیون و کمیته منع کلیه اشکال تبعیض نژادی به مفاد این کنوانسیون پایبند باشد.

مرضیه افخم، اظهار کرد: تبعیض هدفمند علیه سیاهپوستان در آمریکا از سوی پلیس و دستگاه قضایی این کشور و سرکوب اعتراضات مردم در پی حوادث اخیر، نشان بارزی از نقض حقوق بشر رنگین‌پوستان در آمریکاست که سالانه به انتشار گزارش‌های متعددی از نقض حقوق بشر در کشورها و دولت‌های مستقل اقدام می‌کند. افخم ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانی این حادثه خشونت‌بار و بیان ضرورت رسیدگی عادلانه به پرونده وی گفت: تبعیض نژادی موضوعی است که امروزه نگرانی‌های بسیاری را در جامعه آمریکا ایجاد کرده است و باید درخواست سیاهپوستان که خواستار عدالت و رفع تبعیض نژادی هستند، شنیده شده و بر اساس موازین حقوق بشری به آن پاسخ داده شود.

این واکنش ایران در حالی است که با وجود گذشت بیش از یک هفته از کشته شدن جوان سیاهپوست به ضرب گلوله پلیس در فرگوسن، اعتراضات به اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا در این شهر و تلاش پلیس برای سرکوب تظاهرات‌ها و اعتراضات ادامه دارد. به گزارش واحد مرکزی خبر و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس آمریکا از زخمی شدن دو نفر و بازداشت 31 نفر در ناآرامی‌های اخیر شهرک فرگوسن در استان میسوری این کشور خبر داد.

رون جانسون از مسئولان امنیتی در آمریکا مدعی شد این دو نفر به ضرب گلوله از طرف تظاهرکنندگان زخمی شده‌اند و ماموران پلیس تیراندازی نکرده‌اند.شبکه تلویزیونی المیادین از کشته شدن یک نفر در درگیری بین نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان در شهر فرگوسن آمریکا خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر