jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۷۱۷۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جدید، 9000 نوآموزی که در محروم‌ترین مناطق آموزشی زندگی می‌کنند با استفاده از ظرفیت‌های کاملا دولتی تحت‌پوشش قرار می‌گیرند.

محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با مهر درباره آخرین وضع مراکز پیش‌دبستانی در مناطق محروم و وضع نوآموزان در این مناطق، یادآور شد: ما فهرستی از مناطق محروم با ضریب‌9 (محروم‌ترین مناطق در کشور) را تهیه کردیم و امسال آن دسته از نوآموزانی که در این مناطق قرار دارند با استفاده از ظرفیت‌های کاملا دولتی تحت‌پوشش قرار خواهند گرفت.

وی با بیان این‌که مناطق مرزی، محروم‌ترین مناطق کشور است، بیان کرد: 51 دهستان در هشت استان کشور از جمله آذربایجان غربی، چهارمحال، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، لرستان و هرمزگان را به عنوان محروم‌ترین مناطق آموزشی کشور شناسایی کردیم و قرار است حدود 9000 نوآموز را در این مناطق تحت‌پوشش خود قرار دهیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای تربیت نوآموزان مقطع پیش‌دبستانی در مناطق محروم با ضریب 7 و 8 نیز در نظر داریم آنها را در کلاس‌های چند پایه با دیگر دانش‌آموزان کنار هم قرار دهیم تا معلمان این کلاس‌ها نوآموزان را هم تحت‌پوشش خود قرار دهند؛ این اقدام باعث می‌شود دانش‌آموزانی که در مناطق مرزی هستند و با زبان فارسی آشنایی ندارند، با حضور در این کلاس‌ها کم‌کم به زبان فارسی مسلط شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر