jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۶۷۳۴ ۲۷ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

عاملان قتل معاون سابق وزیر صنعت پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص و 15 سال زندان محکوم شدند.

به گزارش مهر، جسد صفدر رحمت‌آبادی ساعت 20 یکشنبه نوزدهم آبان سال گذشته در خودرویش در خیابان گلبرگ در شرق تهران کشف شد. عامل جنایت با شلیک دو گلوله به سر معاون وزیر صنعت، او را به قتل رسانده بود.بررسی صحنه جنایت نشان می‌داد قاتل در داخل خودرو نشسته و به سوی قربانی شلیک کرده است. کارآگاهان در تحقیقات خود به یکی از بستگان مقتول ظنین شده و او را همراه همسرش در شرق تهران دستگیر کردند.متهمان در بازجویی‌ها به جنایت اعتراف کردند. مرد میانسال به کارآگاهان گفت: از چندی قبل با مقتول اختلاف داشته و به‌دنبال راهی برای انتقام بودیم. روز حادثه با تهیه سلاح از همسرم خواستم که با مرحوم رحمت آبادی قرار بگذارد. وقتی به محل قرار رسیدیم همسرم در صندلی جلو نشست و من پشت سر مقتول نشستم. پس از کمی صحبت سلاح را به سمت سر مقتول گرفته و دو گلوله شلیک کردم.زن جوان نیز در بازجویی‌ها اظهارات همسرش را تائید کرد. با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.براساس کیفرخواست، مرد جنایتکار متهم به قتل عمد و حمل و نگهداری سلاح و همسرش متهم به معاونت در قتل هستند.صبح پانزدهم مرداد جلسه دادگاه به ریاست قاضی عبداللهی در شعبه 74 دادگاه کیفری برگزار شد. در ابتدای این جلسه قضات دادگاه تصمیم گرفتند که جلسه به صورت غیرعلنی برگزار شود.سپس اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفته و برای قاتل درخواست قصاص کردند. متهمان نیز به دفاع از خود پرداختند.پس از دفاعیات متهمان و وکلای آنها، قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شده و مرد جنایتکار را به قصاص و همسرش را به 15 سال حبس محکوم کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر