jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۰۶۳۳۶ ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۵

فرماندار شمیرانات گفت: تخلفات ساخت وساز در شمیرانات نسبت به سال‌های گذشته 80درصد کاهش یافته است.

کاهش 80 درصدی تخلفات ساخت و ساز غیرقانونی

عزت‌الله خانمحمدی، از آزاد سازی 100هکتار از اراضی ملی تصرف شده توسط متصرفان در بخش‌های لواسان و رودبارقصران خبردادو گفت:مرحله جدید تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه جاجرود آغاز شده و مطابق قوانین پیگیری انجام خواهد شد.

خانمحمدی بابیان اینکه برخی متصرفان با کاشت نهال در اراضی ملی سعی در ایجاد مالکیت برای خود دارند،افزود: به هیچ وجه با درختکاری در اراضی ملی نمی‌تواند ایجاد حقانیت و مالکیت کرد و این موارد نیز پس از دستور مقام قضایی در زمره تخریب و رفع تصرف قرار خواهد گرفت.

وی عملکرد دستگاه قضایی در صدور احکام تخریب و کمک در آزاد سازی اراضی ملی از دست متصرفان و متجاوزان به حریم اراضی ملی را مناسب برداشت کرد و خواستار اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به ساخت وسازهای غیر مجاز و تصرفات اراضی دولتی و یا تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های ساخت وساز‌های غیر مجاز در دستگاه قضایی و صدور احکام جدی در این زمینه شد.

خانمحمدی یادآورشد: تمامی تصرفات به حاشیه رودخانه جاجرود و ساخت سازهای غیر مجاز شناسایی شده و ضمن گزارش به مقامات ارشد استان طی زمانبندی مشخص با صدور حکم قضایی تخریب شده و این اراضی آزاد سازی خواهد شد

فرماندار شمیرانات با تاکید بر اینکه موظف به حفظ حقوق مردم در این زمینه هستیم و ازاین مسئولیت خود ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد و گفت: در شرایط فعلی سیاست‌های ستاد ساماندهی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان شمیرانات رویکردی پیشگیرانه است و اینکه، قبل از هر گونه ساخت و ساز جدید با نظارت و مراقبت جدی‌تر از بروز تخلفات جلوگیری شود.

خانمحمدی درباره ورود گردشگران به منطقه حفاظت شده دشت لار اظهار داشت: اگر قصد حفظ منابع طبیعی و محیط زیست دشت لار را داریم باید ورود گردشگران به منطقه کنترل و هدایت شده انجام گیرد و شرط لزوم این امر تهیه هرچه فوری‌تر طرح و برنامه و تعیین متولی امور مذکور برای دشت لار باشد.

خانمحمدی خواستار معرفی دشت لار به عنوان یک ذخیره زیست محیطی بسیار پر اهمیت برای کشور از طریق رسانه‌های گروهی و اطلاع رسانی شود تصریح کرد: استقرار پاسگاه نیروی انتظامی در دشت لار یک ضرورت است.

فرماندار شمیرانات گفت: رسیدگی به دغدغه‌ها و مشکلات عشایر، حفظ محیط زیست، حفاظت جدی از مراتع و منابع طبیعی، می‌بایست به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد.

وی درباره تخریب ساخت و ساز های غیر مجاز در روستای پورزند در بخش لواسان بیان داشت: هفته گذشته تخریب 15فقره ساخت و ساز غیر مجاز دربخش لواسان که دارای حکم قطعی قضایی هستند، اجرایی شد و 10هکتار از اراضی به حالت قبلی خود بازگشت.

خانمحمدی یادآور شد :رویکرد جدید فرمانداری و ستاد جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری از بروز تخلف است.

فرماندار شمیرانات گفت:تخلفات ساخت و ساز در شمیرانات نسبت به سالهای گذشته 80درصد کاهش یافته است. ( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر