jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۰۴۶۷۰   ۲۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۷

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

اسرائیل 3 نظامی خود را کشت تا اسیر نیروهای مقاومت نشوند

وزارت ارشاد باز هم دسته گل به آب داد!

کیهان در خبری نوشت: در حالی که وزیر ارشاد در سخنرانی روز گذشته خود ادعا کرد: «قطعاً از بی‌تفاوت‌ها و مخالفان انقلاب حمایت نمی‌کنیم» مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد هفته گذشته طی حکمی ساعد مشکی را به عنوان دبیر یازدهمین دو سالانه جهانی پوستر تهران منصوب کرد. این در حالی است که مشکی در سال 2009 به عنوان داور جشنواره «پوستر برای فردا» به داوری آثار ارائه شده در این جشنواره ضد ایرانی پرداخته بود.

آثاری که در آن جمهوری اسلامی ایران را، نظامی مستبد و نقض کننده آزادی بیان معرفی می‌کردند. مشکی در حالی در کنار مرجان ساتراپی- کارگردان فیلم‌های ضد ایرانی پرسپولیس و خورش آلو با مرغ- داور این جشنواره بود که اروه متین، دبیر جشنواره با صراحت در گفتگوی خود با رادیو فردا- رادیو دولتی آمریکا- مورخ 20 مهر 1388 تأکید کرد: «اینکه پوستری برای فردا حتی آرم لوگوی خود را به رنگ سبز طراحی کرده است نشان دهنده یک حمایت ضمنی از حرکت آزادیخواهانه در ایران برای آزادی بیان است.»

همچنین وبسایت این جشنواره از قول مرجان ساتراپی که در کنار ساعد مشکی به عنوان یکی از داوران جشنواره پوستر برای فردا انتخاب شده بود نوشت: «سی سال است که در ایران می‌گویند زنان اگر حجاب نداشته باشند کشور به سمت دموکراسی می‌چرخد. اما بزرگترین مشکل نبود سیمای آزادی بیان از همیشه تا هنوز است.»

گفتنی است آثار نمایش داده شده در این جشنواره که آقای مشکی داوری آن را برعهده داشت ضمن توهین آشکار به مسئولین جمهوری اسلامی، بارها و بارها بی‌شرمانه به پرچم مقدس کشورمان نیز اهانت شده بود که به دلیل رعایت شئونات اخلاقی مجاز به توصیف آن نیستیم. حال باید دید مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با چه توجیهی چنین فردی را به عنوان دبیر دو سالانه جهانی پوستر ایران برگزیده‌اند؟پیش از این نیز وزارت ارشاد با اقداماتی غیرقابل توجیه نظیر دعوت از یدالله رؤیایی (شاعر فراری ضد انقلاب)، پرداخت هزینه کفن و دفن گروه زیرزمینی سگ‌های زرد، تقدیر از اشعار سیاه و ضد دفاع مقدس در جشنواره شعر فجر،‌انتشار کتاب‌های بحث‌برانگیز از نویسندگان ضد انقلاب و... نشان داده بود برخی مدیران و مشاوران این وزارتخانه هیچ دغدغه‌ای نسبت به دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن ندارند.

آمریکا اگر قصد مبارزه با داعش را دارد باید سراغ عربستان برود

کیهان منتشر کرد: مواضع ریاکارانه و متناقض مقامات آمریکا درباره گروهک داعش با انتقاد شدید در محافل رسانه‌ای مواجه شده است.اوباما برای دومین‌ بار در چند روز گذشته، داعش را گروه تروریستی که مشغول وحشی‌گری است معرفی کرد و ضمن سخنرانی هفتگی گفت ما نمی‌گذاریم داعش در عراق و سوریه دولت تشکیل دهد.

برخلاف این ادعا هیلاری کلینتون وزیرخارجه قبلی اوباما اخیرا در کتاب خاطرات خود اذعان کرد: ما وارد جنگ عراق، لیبی و سوریه شدیم و همه‌چیز بر وفق مراد و بسیار خوب بود. من به 112 کشور جهان سفر کرده بودم و با برخی از دوستان این توافق حاصل شد تا به محض اعلام تاسیس داعش این گروه به رسمیت شناخته شود اما ناگهان همه‌چیز فروپاشید.

توافق شده بود تا دولت اسلامی (داعش) در روز 2013/7/5 اعلام شود و ما منتظر اعلام تاسیس آن بودیم تا ما و اروپا هر چه سریعتر آن را به رسمیت بشناسیم. اما با انقلاب مصر همه‌چیز در مقابل ما بدون هشدار قبلی فرو ریخت. اقدام هولناکی رخ داد.

هیلاری کلینتون می‌‌افزاید: مصر قلب جهان عرب و جهان اسلام است و ما تلاش داشتیم تا از طریق اخوان‌المسلمین و از طریق داعش این کشور را تحت کنترل درآورده و آن را تقسیم کنیم و پس از آن به کشورهای حوزه خلیج‌فارس برویم. کویت اولین کشوری بود که از طریق دوستان ما در آنجا آماده بود و سپس عربستان و بعد از آن امارات و بحرین و عمان در برنامه ما بودند و پس از آن منطقه عربی کاملا تقسیم می‌شد و به صورت کامل آن را تحت کنترل درمی‌آوردیم. ما منابع نفت و گذرگاه‌های آبی را تحت تصرف خود درمی‌آوردیم.به اعتبار همین مشی منافقانه، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در تحلیلی به قلم رابرت فیسک عملیات اخیر آمریکا علیه تروریستهای داعش را نشانه «نفاق» باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا دانست.«ایندیپندنت» تاکید کرد: باراک اوباما هنگامی که گروه داعش در حال ارتکاب جنایت و فاجعه بود، هیچ اقدامی انجام نداد.

فیسک موضع اخیر اوباما درخصوص درگیری با عناصر داعش را «نفاق» دانست چرا که هیچ اشاره‌ای به هم‌پیمانش عربستان سعودی نکرد، در حالی که افراطی‌های سعودی حامی تروریست‌ها در عراق و سوریه بوده‌اند. وی افزود: باراک اوباما هنگامی که این گروه تروریستی به سرکردگی ابوبکر بغدادی در حال ارتکاب جنایت و کشتار در عراق بود هیچ کاری نکرد، ولی برای نجات مسیحیان و ایزدی‌ها، با شتاب عمل کرد.فیسک اظهار داشت: اوباما به هم‌پیمان سعودی خود که سلفیهای آن حامی معنوی و مالی تروریستهای افراطی در عراق و سوریه هستند، هیچ اشاره‌ای نکرده است؛ در افغانستان نیز چنین وضعیتی حاکم است.فیسک خاطر نشان کرد: دیوار بین سعودی‌ها و وحشی‌هایی که آنها به وجود آوردند، و آمریکا اکنون در حال بمباران آنها است، همچنان باید بلند و نامرئی بماند. این عربستان بود که داعش را خلق کرد.

فیسک تاکید کرد: اگر آوارگان بیچاره در شمال عراق فلسطینی بودند، آیا آمریکایی‌ها دست به همچنین اقدامی می‌زدند؟در عین حال روزنامه نیویورک تایمز در تحلیل دیگری خاطر نشان کرد محاسبات درباره حضور داعش در عراق اشتباه بوده و ایران برنده نهایی این نبرد است.نیویورک‌تایمز نوشت: عراق دوست قدرتمندی مانند ایران دارد. در صورتی که بحران بخواهد ادامه یابد، نتیجه آن افزایش نفوذ ایران در عراق خواهد بود که در آن صورت ایالات متحده آمریکا بیش از هر زمانی به ایران نیاز خواهد داشت. از این رو برنده نهایی در بحران داعش نه آمریکا و نه اسرائیل بلکه تهران خواهد بود.

هزار موشک به تل‌آویو می‌خورد بهتر از تحقیر اسرائیل بود

کیهان منتشر کرد: یک کارشناس صهیونیست در مسائل راهبردی با اشاره به اینکه ارتش صهیونیستی همه کشورهای عربی را یکجا شکست داد اما از پس رزمندگان فلسطینی برنیامد، تأکید کرد: گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس، ارتش اسرائیل را شکست داد.به گزارش پایگاه اینترنتی گردانهای شهید عزالدین (قسام شاخه نظامی حماس) یوآف شارونی از فیلمی که گردانهای شهید عزالدین قسام هفته گذشته درباره حمله رزمندگان حماس به موضع نظامی «ناحال عوز» در شرق غزه منتشر کرد ابراز شگفتی و حیرت کرد و در کنفرانس امور امنیتی و نظامی در شهر هرتزیلیا در شمال فلسطین اشغالی گفت: «تأثیر فیلم عملیات ناحال عوز از شلیک هزار موشک به تل‌آویو بیشتر بود.»
وی در مقاله‌اش به این کنفرانس که در روزنامه‌های صهیونیستی با عنوان «شکست ارتش لوس و نازپرورده ما» منتشر شد افزود «ارتش ما بدون پیشروی نیز می‌خواهد پیروز شود. ما ارتشی داریم که در سطح جهان بیشترین بودجه برای آن هزینه و میلیاردها دلار برای حمایت از سربازان پرداخت می‌شود و به سامانه‌های پیشرفته‌ای مجهز است که فوق تصور عقلهای بشری است.»

وی گفت: «ارتش ما در این اواخر با پدیده‌های ننگین و شرم‌آوری روبروست که در نهایت فاجعه‌آفرین خواهد بود مانند اجازه به همجنس‌بازان برای خدمت در یگانهای رزمی و همچنین گردانهای مختلط‌زن و مرد از جمله این پدیده‌هاست علاوه بر اینکه مجالس خوشگذرانی و عیاشی و رقص و مسافرت و فساد و اختلاس گریبانگیر ارتش اسرائیل شده است.»وی تصریح کرد «ارتش آخرین خط دفاعی ماست و در این جنگ در برابر حماس شکاف برداشته است. ارتش ما، سست‌ترین و نازک‌نارنجی‌ترین ارتشهای جهان است.» اسرائیل در این نبرد به وضوح شکست خورده است.وی تصریح کرد: «این شکست سرهای سیاسی و نظامی بسیار زیادی را به باد خواهد داد اما آیا اصلاحاتی صورت خواهد گرفت؟ آیا عبرت گرفته خواهد شد؟ آیا سربازان ما به سربازانی که بازیهای رایانه‌ای نظامی خود را کنار بگذارند و اهل جنگ باشند تبدیل خواهند شد؟ آیا ارتش اسرائیل از ما در برابر فاجعه‌ای به نام حماس حمایت حمایت خواهد کرد؟»

شارونی تصریح کرد: جنگجوی ما جنگجویی سرسخت و شکست ناپذیر بود و به آرمانش افتخار می‌کرد ما همه کشورهای منطقه را شکست دادیم و آنان را به امضای پیمانهای صلح مجبور کردیم اما فاجعه‌ای که درباره آن هشدار می‌دادیم به وقوع پیوسته و زمان نیز از دست رفته و ارتش ما از ارتشی خشن و محکم به ارتشی بزدل و ترسو تبدیل شده است و به جای آنکه سرباز اسرائیلی به صلابت و استواری خود اتکا کند به استحکام تانک ضد گلوله‌اش تکیه کرده و موشکهای کورنیت حماس نیز این تانک را دریده است. جنگجوی اسرائیلی به دیوارهای بتنی تکیه کرده که حماس زیر آن تونل زده است و خرابکاران حماس در صحنه‌ای هالیوودی از تونلها در می‌آیند و به مواضع ما حمله می‌کنند و ظرف کمتر از دو دقیقه ده سرباز نخبه ما را مانند گوسفندهای لرزان می‌کشند.

تایم: تحریم‌ها به تدریج مخالفان آمریکا را متحد می‌کند

کیهان در خبری مدعی شد: قرارداد نفتی 20 میلیاردی با روسیه این فرصت را به ایران می‌دهد که موضع قاطع‌تری را در مذاکرات با غرب در پیش ‌گیرد.مجله تایم با اشاره به توافق ضمنی ایران و روسیه برای قرارداد نفتی 20 میلیارد دلاری نوشت:‌ تحریم‌های غرب، دو کشور را وادار کرده که اختلافاتشان را کنار بگذارند. کلیف کاپچال تحلیلگر گروه مشاوره اروسیا در نیویورک، گفت این قرارداد این فرصت و اطمینان‌خاطر را به ایران می‌دهد تا مواضع محکم‌تری را در مذاکرات بکار بندد.«دیوید اس کوهن» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: چنین چشم‌اندازی تاکنون «برخی نگرانی‌های جدی» را در واشنگتن برانگیخته است. من فکر می‌کنم که این امر در روند 5+1 تاثیر خواهد داشت اما نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که چنین تاثیری چگونه خواهد بود. ما به روشنی در این باره با بلندپایه‌ترین مقامات روسیه درباره تداوم چنین قراردادی مذاکره کرده‌ایم.

تایم می‌نویسد: واکنش آمریکا در مقابل چنین قراردادی همواره با یک هشدار همراه بوده است. هر شرکت روسی معامله‌کننده با ایران ناقض تحریم‌های آمریکا علیه صادرات انرژی ایران خواهد بود و این شرکت‌های روسیه در صورت چنین اقدامی مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شد. اما این تاکتیک بازده چندانی نخواهد داشت. آمریکا با منزوی کردن کشور بزرگی همچون روسیه زمینه را برای ائتلاف کشورهای مخالف آمریکا فراهم می‌کند. تایم می‌نویسد: این گروه از کشورها می‌تواند یاد بگیرند که چگونه از انزوای خود در مقابل غرب از طریق حمایت و تجارت دوجانبه و نفوذ جمعی‌شان بر اقتصاد جهانی و تامین انرژی جهان خارج شوند.مجله آمریکایی افزود: همان طور که طرح ممنوعیت واردات مواد غذایی در روسیه نشان می‌دهد، کاخ کرملین خود را آماده کرده تا مانع اقداماتی از این دست (تحریم) شود و پیشاپیش تاثیر تحریم‌های آینده غرب را خنثی کند. توانایی پوتین برای به کار بستن اقدامی تلافی‌جویانه علیه غرب محدود نیست و وی به عنوان مثال می‌تواند قرارداد فروش موشک‌های اس300 با ایران را احیا کند و از این رو با چنین اقدامی موضع جمهوری اسلامی ایران را در مذاکرات هسته‌ای‌اش بیش از گذشته تقویت کند.

اسرائیل 3 نظامی خود را کشت تا اسیر نیروهای مقاومت نشوند

کیهان نوشت: ارتش رژیم صهیونیستی تحت فشار سنگین رزمندگان مقاومت مجبور شد 3 نظامی خود را به هلاکت برساند.یک فرمانده نظامی ارتش اسرائیل فاش کرد ارتش این رژیم به منظور جلوگیری از اسارت نظامیان صهیونیست به دست حماس، سه تن از نظامیان خود را به هلاکت رسانده است.به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از پایگاه فلسطین الیوم، کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی طی گزارشی با اشاره به هزینه‌های سنگین این رژیم در جنگ اخیر علیه نوار غزه اعلام کرد: نیروهای ارتش اسرائیل در این جنگ سه بار مانع انجام عملیات ربایش سربازان این ارتش توسط مبارزان مقاومت فلسطین شده‌اند اما نتیجه این عملیات کشتن سه نظامی ربوده شده می‌باشد.اورهلر گزارشگر این کانال با اشاره به عملیات گسترده گروه‌های مقاومت فلسطین برای به اسارت گرفتن نظامیان صهیونیست گفت: نیروهای فلسطین در جنگ اخیر دو عملیات را در خان‌یونس و یک عملیات را در بیت‌حانون برای به اسارت گرفتن نظامیان صهیونیست تدارک دیدند.

«ابنوعم امونه» فرمانده نیروهای چترباز گردان «101» ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با پایگاه خبری والا در این باره تصریح کرد: جنبش حماس در جنگ کنونی با تاکتیک و استراتژی نظامی برای به اسارت گرفتن نظامیان ارتش اسرائیل برنامه‌ریزی کرده است. مبارزان جنبش حماس به صورت دو گروه در میدان نبرد حاضر می‌شدند، یک گروه برای مبارزه از فاصله نزدیک و گروهی دیگر عملیات به اسارت گرفتن سربازان را بر عهده داشت.ابنوعم امونه افزود: یک روز قبل از به اسارت گرفتن «هولدر گولدن» توسط مبارزان مقاومت فلسطین، نیروهای چترباز این گردان یک مورد از عملیات مقاومت که هدف از آن به اسارت گرفتن یک نظامی مجروح در یکی از تونل‌ها در منطقه خزاعه واقع در شرق خان یونس بود را ناکام کردند.

این فرمانده صهیونیست افزود: هنگامی که نیروهای مهندسی ما برای بازرسی وارد یکی از منازل فلسطینی شدند سه فلسطینی که از یک تونل به آن منطقه نفوذ کرده بودند نیز به نظامیان خارج از منزل حمله کردند. همزمان با آغاز درگیری‌ها، فرمانده تانک‌های ارتش رژیم اشغالگر به ما اطلاع داد که یک فلسطینی یکی از نظامیان مجروح اسرائیل را ربوده و به داخل تونل برده است.وی ادامه می‌دهد: مسیر و مکان تونل را از فرمانده تانک‌ها پرسیدیم و با گلوله تانک به طرف تونل مذکور شلیک کردیم که دو نظامی ما کشته و تعدادی مجروح شدند.

انتقاد از بخشنامه دولت برای تقدیر از اقدامات "ملموس"

خراسان در خبری نوشت: بر اساس بررسی های کارشناسان یک دستگاه نظارتی، طبق بخشنامه روزهای اخیر دولت به ادارات دولتی، از آنها خواسته شده است در صورتی که نامشان در فهرست دستگاههای برگزیده جشنواره شهید رجایی قرار دارد نسبت به معرفی 2 نفر از میان کارمندان، مدیران و کارشناسان خود جهت تقدیر اقدام کنند اما در این بخشنامه تاکید شده است که تنها اقداماتی از سوی دستگاهها به دولت اعلام شود که نتایجشان "ملموس" باشد و از اعلام اقدامات فرآیندی خودداری شود که براساس گزارش این نهاد نظارتی این تاکید، شائبه حرکت به سمت اقدامات تبلیغی و شکلی و دور شدن از فضای اقدامات آسیب شناسانه و عمقی را ایجاد می کند.

صدور مجوز واردات بذر فلفل سبز از ترکیه

خراسان منتشر کرد: بر اساس بخشنامه روزهای اخیر یک نهاد مسئول به مبادی ذی ربط در امر واردات کالا، مقرر شده ورود بذر فلفل سبز از ترکیه به شرط اخذ گواهی بهداشت گیاهی معتبر از وزارت کشاورزی کشور مبداء که در آن عاری بودن محموله از آفات و بیماری ها مورد تأکید قرار گرفته باشد و بسته بندی آن مناسب تشخیص داده شود مجاز خواهد بود.

احتمال احضار احمدی‌نژاد و بهبهانی به مجلس

ایران در خبری نوشت: حامد قادرمرزی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن بیان توضیحاتی درباره دلایل سقوط هواپیمای ایران 140 از احتمال احضار محمود احمدی‌نژاد و وزیر راه و ترابری دولت او به مجلس خبر داد و در واکنش به سخنان بهبهانی وزیر راه دولت احمدی‌نژاد که گفته بود هواپیمای ایران 140 از هواپیمای فوکر بهتر است، گفت: اگر در آن جلسه حضور داشتم قطعاً به ایشان می‌گفتم حرفی که می‌زنید را روی کاغذ بنویس. وی در گفت‌و‌گو با « انتخاب »

ضمن انتقاد از مسئولان دولت سابق گفت: نمی‌دانم امثال بهبهانی و احمدی‌نژاد چه اصراری به این داشتند که ما سازنده همه چیز باشیم. قطعاً ما کوتاه نخواهیم آمد و مسئولان مربوطه فعلی و سابق را به مجلس خواهیم کشاند.

نگرانی مدیر مسئول «سیاست روز» از حضور رسایی

ایران منتشر کرد: در هیأت نظارت بر مطبوعات «محمدعلی پیرعلی» مدیر مسئول روزنامه‌ «سیاست روز» گفت: اگر مجلس می‌خواهد در حوزه مطبوعات اثر مثبتی از خود به جا بگذارد لازم است حتماً فردی را برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات، معرفی کند که کاملاً مشی بی‌طرفانه‌ای داشته باشد، نه اینکه خدای نکرده بعداً هرگونه تصمیم‌گیری در آن هیأت شائبه رفتار سیاسی و کار حزبی تلقی شود.

وی با بیان اینکه «معمولاً بعضی از رفتارها و عملکردها توسط افراد، ناظر بر امانتداری آن پست و جایگاه نیست و معمولاً این طور می‌شود که خیلی از افراد سعی می‌کنند از جایگاهی که دارند در راستای منافع دیگری استفاده کنند»، گفت: هر چند آقای رسایی یک چهره رسانه‌ای هستند اما ایشان هم مواضع بسیار افراطی داشتند و ممکن است این نگرانی را تشدید کنند که نماینده قوه مقننه که باید کاملاً بی‌طرفانه در هیأت نظارت بر مطبوعات اظهار نظر کند کمی کار را به حاشیه می‌برد

احتمال احضار احمدی‌نژاد و بهبهانی به مجلس

ایران در خبری مدعی شد: حامد قادرمرزی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن بیان توضیحاتی درباره دلایل سقوط هواپیمای ایران 140 از احتمال احضار محمود احمدی‌نژاد و وزیر راه و ترابری دولت او به مجلس خبر داد و در واکنش به سخنان بهبهانی وزیر راه دولت احمدی‌نژاد که گفته بود هواپیمای ایران 140 از هواپیمای فوکر بهتر است، گفت: اگر در آن جلسه حضور داشتم قطعاً به ایشان می‌گفتم حرفی که می‌زنید را روی کاغذ بنویس. وی در گفت‌و‌گو با « انتخاب » ضمن انتقاد از مسئولان دولت سابق گفت: نمی‌دانم امثال بهبهانی و احمدی‌نژاد چه اصراری به این داشتند که ما سازنده همه چیز باشیم. قطعاً ما کوتاه نخواهیم آمد و مسئولان مربوطه فعلی و سابق را به مجلس خواهیم کشاند.

نگرانی مدیر مسئول «سیاست روز» از حضور رسایی در هیأت نظارت بر مطبوعات

ایران نوشت: «محمدعلی پیرعلی» مدیر مسئول روزنامه‌ «سیاست روز» گفت: اگر مجلس می‌خواهد در حوزه مطبوعات اثر مثبتی از خود به جا بگذارد لازم است حتماً فردی را برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات، معرفی کند که کاملاً مشی بی‌طرفانه‌ای داشته باشد، نه اینکه خدای نکرده بعداً هرگونه تصمیم‌گیری در آن هیأت شائبه رفتار سیاسی و کار حزبی تلقی شود. وی با بیان اینکه «معمولاً بعضی از رفتارها و عملکردها توسط افراد، ناظر بر امانتداری آن پست و جایگاه نیست و معمولاً این طور می‌شود که خیلی از افراد سعی می‌کنند از جایگاهی که دارند در راستای منافع دیگری استفاده کنند»، گفت: هر چند آقای رسایی یک چهره رسانه‌ای هستند اما ایشان هم مواضع بسیار افراطی داشتند و ممکن است این نگرانی را تشدید کنند که نماینده قوه مقننه که باید کاملاً بی‌طرفانه در هیأت نظارت بر مطبوعات اظهار نظر کند کمی کار را به حاشیه می‌برد.

دو میلیارد یورو از اموال زنجانی غیب شده است

ایران منتشر کرد:عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده ناظر قوه مقننه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره وضعیت فعلی پرونده بابک زنجانی گفت: دو میلیارد یورو از اموال وی غیب شده و معلوم نیست چه سرنوشتی پیدا کرده است.

به گزارش فردا، وی افزود: درحال حاضر تمامی اموال داخلی بابک زنجانی شناسایی و تحویل وزارتخانه‌های طلبکار مانند وزارت نفت و غیره شده است که یا اموال به نفع آن‌ها ضبط شود یا به فروش برسانند و بدهی مورد نظرشان را بردارند. ولی در ارتباط با ارزهای خارجی هنوز ریالی به دست دولت نرسیده است.

وی افزود: همه اموال بابک زنجانی در داخل کشور که توقیف شده تقریباً یک نهم پولی است که از کشور خارج شده و تکلیف آن روشن نیست. یوسفیان با اشاره به اینکه نباید در مورد دادگاه بانک زنجانی عجله کرد گفت: با تشکیل دادگاه سریع و مجازات وی، چیزی از منابعی که تکلیفشان معلوم نیست عاید کشور نمی‌شود. هر مجازاتی که هم به این فرد بدهند جایگزین پول‌های از دست رفته نخواهد شد.

مرتضوی: دروغ می‌گویند، در دسترس هستم!

ایران در خبری نوشت: سعید مرتضوی در واکنش به اخباری که از در دسترس نبودن وی برای ابلاغ زمان دادگاه به وی حکایت می‌کردند به سایت خبری «ایران خبر» گفت: همین که شما تماس گرفتید و من گوشی را برداشتم به این معنی است که در دسترس هستم و اینها دروغ‌پردازی‌های رسانه منتشر‌کننده این خبر است.

وی همچنین درباره احتمال حضورش در دادگاه گفت: اجازه دهید بعداً در این باره صحبت کنم. پیمان حاج محمود عطار از وکلای دادگستری و از شاکیان مرتضوی پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل در دسترس نبودن، امکان احضار مرتضوی به دادگاه فراهم نشده است.

مرخصی برخی محکومان پرونده فساد

ایران در خبری ادعا کرد : «اصغر جهانگیر» رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، درباره اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه برخی از محکومان پرونده فساد 3 هزار میلیاردی بعد از مرخصی، دیگر به زندان بازنگشتند، گفت: از این موضوع بی‌اطلاع هستم و باید آن را بررسی کنم. به گزارش ایسنا، وی همچنین در مورد آزادی فردی که از او به عنوان معاون بابک زنجانی یاد می‌شود نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد.

گلایه رئیس جمهور از بزدل های سیاسی

جمهوری اسلامی نوشت : بخشی از سخنان دیروز رئیس‌جمهور روحانی در همایش رؤسای نمایندگی‌های سیاسی کشورمان در خارج از کشور که درتهران برگزار شد، به دلیل آنکه خارج از چارچوب اعتدال بود مورد انتقاد رسانه‌ها قرار گرفت. خبرآنلاین آن را به سخنان رئیس دولت‌های نهم و دهم تشبیه کرده و دون شأن رئیس‌جمهور دولت تدبیر و امید دانستند.

در این همایش، رئیس‌جمهور روحانی گفت: "ما در منطق کم نمی‌آوریم؛ ما دیپلمات‌های مجربی داریم، امروز در رأس وزارت امور خارجه افرادی هستند که جزو برترین دیپلمات‌های جهانی هستند و نه فقط منطقه؛ از بس بعضی‌ها هراسان زندگی می‌کنند و چون خودشان اعتماد به نفس ندارند، دیگران را هم این چنین می‌بینند لذا چند مورد از مذاکرات خود را در کتاب هسته‌ای آوردم تا این ترسوها بخوانند.

یک عده شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی‌اند؛ هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خوب به جهنم، بروید یک جای گرم پیدا کنید." انتظار اینست که رئیس‌جمهور روحانی این اشتباه را تصحیح و از این پس نیز به ادبیات فاخر اعتدال پای بندی نشان دهند.

خشکسالی قزوینی ها را کلافه کرد

جمهوری اسلامی در خبری منتشر کرد: سه نفر از مجموع چهار نماینده مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی که پیش از ظهر دیروز در مراسم افتتاح نیروگاه بادی استان قزوین در محل شرکت توزیع برق قزوین برگزار شده بود در اظهارات جداگانه‌ای خطاب به مهندس حمید چیت‌چیان وزیر نیرو از شرایط سخت و بحرانی کمبود آب در استان قزوین و محدودیت‌های فراهم شده از منابع آبی استان سخن گفتند. گرچه این مراسم افتتاح برق بود اما سخنان هر سه نماینده استان قزوین متمرکز در مسئله مهم آب استان قرار گرفت.

آنچه از زبان این نماینده‌ها مطرح شد این بود که علی‌رغم دستور مقام معظم رهبری در 10 سال گذشته در سفر به استان قزوین مبنی بر توجه ویژه به دشت حاصل خیز قزوین این موضوع به کلی در دولت‌های قبلی مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفت درحالی که این دشت وسیع استعداد تامین غذای بیش از 300 میلیون نفر را دارد اما با شرایط کنونی و غارت آب‌های زیرزمینی آن در ده سال آینده به بیابان تبدیل خواهد شد.

کاهش قابل توجه میزان سهمیه آب از سد طالقان از 279 میلیون متر مکعب به 90 میلیون متر مکعب نیز این استان را با چالش جدی و بحران آبی مواجه ساخته است. هشتاد درصد روستاهای تاکستان با شرایط دشوار و نبود آب به سر می‌برند و مردم شهرستان آبیک در کنار سد طالقان از کمبود آب آشامیدنی و وضعیت نامناسب بهداشتی آب شرب دچار مشکلات است.

تهدید برای استیضاح

قدس در خبری منتشر کرد: محمدرضا رضوان‌طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیأت‌علمی وزارت علوم مدعی شد: نمونه‌هایی از افرادی را داریم که به من گفته‌اند، اگر ما جزو ترکیب هیأت اجرایی دانشگاهمان نباشیم، وزیر را استیضاح می‌کنیم.

علام کالاهای آسیب‌رسان سلامت

قدس نوشت: دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت بزودی فهرست اسامی کالاهای آسیب رسان به سلامت را به دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌کند.

تعرض مجدد به زمین‌های دانشگاه هنر

قدس در خبری مدعی شد: دکتر غلامرضا اکرمی سرپرست دانشگاه هنر با اشاره به تعرض مجدد یکی از نهادها به زمینهای دانشگاه هنر در کرج گفت: مقارن ساعت 11 ظهر روز یکشنبه 19 مرداد پس از حضور کارکنان دانشگاه هنر در زمینهای مجموعه پردیس کرج، معاون اداری مالی و نماینده یکی از نهادهای استان البرز و همراهان وارد محوطه دانشگاه شده و با ضرب و شتم شدید و غیر متعارف چند تن از کارکنان، رئیس اداره حراست دانشگاه را دستگیر کردند.

حماس با ایران و حزب‌ا... در تماس است

قدس نوشت: خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه در مورد ارتباط حماس با همپیمانان قدیمی‌اش، یعنی ایران و حزب‌ا... ،گفت: این جنبش هنوز با هر دو طرف در ارتباط است. وی افزود: باوجود اختلافاتی در مورد برخی مسایل، ما در جنگ علیه اسراییل متحد هستیم.

عصبانیت روحانی به حق است

قدس منتشر کرد: صادق زیباکلام استاد دانشگاه، انتقادات روز دوشنبه رئیس‌جمهور از مخالفان مذاکرات هسته‌ای را به‌حق دانست و نسبت به واکنش تندروها نسبت به این اظهارات ابراز نگرانی کرد.

5 فروند ایران 140 زمین‌گیر است

قدس خبر داد: احمد مجیدی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: چهار هواپیمای ایران 140 به دلیل نبود قطعه زمین گیر هستند و یک هواپیمای دیگر در اوکراین در حال تعمیر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها