jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۲۹۶۷   ۱۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر این‌که مرجع تشخیص سخت و زیان‌آور بودن مشاغل، سازمان تامین اجتماعی نیست، گفت: هرکس فکر می‌کند کارش سخت و زیان‌آور است می‌تواند درخواست خود را به کمیته قانون مشاغل سخت و زیان‌آور اداره کار ارائه دهد.

محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که تامین اجتماعی در این باره که سردبیران، دبیران یا دیگر اعضای یک تحریریه خبری شغل سخت دارند یا خیر تصمیم‌گیری نمی‌کند، تصریح کرد: کمیته مشاغل سخت و زیان‌آور در اداره کار، مرجع قانونی رسیدگی به این موضوع است و در این باره تصمیم‌گیری می‌کند به طوری که اگر آنها تعیین کنند به جز خبرنگاران سایر اعضای یک تحریریه نیز شغل سخت دارند، ما مکلف به اجرا و بازنشستگی پیش از موعد آنها هستیم.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره چرایی تفاوت قائل شدن میان خبرنگاران با دیگر اعضای یک تحریریه خبری توضیح داد: ما خبرنگار جنگی داریم که زیر بمب و راکت کار می‌کند، خبرنگاری هم داریم که در سرویس فرهنگی کار می‌کند و به نمایشگاه‌های هنری می‌رود، بنده خودم اگر جای این کمیته بودم بین این دو تفاوت قائل می‌شدم، اما حالا این‌گونه نیست و تامین اجتماعی یکی از اعضای این کمیته است که فقط یک رای دارد و معمولا رای اکثریت تصمیم نهایی را مشخص می‌کند.

زدا با تاکید بر این‌که تامین اجتماعی یک حق رای دارد و نمی‌تواند اثرگذاری بالایی داشته باشد، افزود: با این حال اگر شخصی به کمیته مراجعه کند و رای آن را مبنی بر سخت و زیان‌آور بودن شغلش بگیرد ما مشکلی برای بازنشستگی او نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر