jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۰۲۷۵۷   ۱۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۰

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت : با اجرای قانون فرزندخواندگی ۳۵ درصد از فرزندان به خانواده های واجد شرایط واگذار می شود.

قانون فرزند خواندگی از شهریور اجرا می شود

همایون هاشمی با اشاره به اینکه این قانون سال گذشته با دستور رییس جمهور به سازمان بهزیستی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد، افزود: دستورالعمل این قانون در کمیته های تخصصی شکل گرفت و هم اکنون به صورت صد در صدی آماده اجراست.

وی با اشاره به اینکه این قانون از شهریور امسال اجرایی خواهد شد، گفت: با اجرای این قانون بسیاری از خانواده های واجد شرایط می توانند به راحتی فرزندی داشته باشند.

رییس سازمان بهزیستی سرعت، شفافیت، تسهیل شرایط، اصولی بودن نحوه واگذاری و کوتاه بودن زمان را از نکات قابل توجه در قانون فرزند خواندگی برشمرد و افزود: در این قانون مدل های جدیدی برای واگذاری نظیر امین موقت، فرزند خواندگی موقت و دائم لحاظ شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه خانواده پذیری از جمله ارکان توانمندسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی است، گفت: با اجرای این قانون، بسیاری از فرزندان بهزیستی که به دلیلی ناچیز و ساده نمی توانستند فرزند خوانده شوند به آغوش خانواده ها هدیه می شوند.

10 میلیون نفر نیازمند خدمات مناسب سازی سطح شهر

هاشمی با اشاره به وجود افراد سالمند، کودکان و زنان باردار در استفاده از اماکن و فضاهای عموی سطح شهر گفت: باید بسترهای مناسب با همکاری همه سازمان ها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه کمتر از 30درصد فضاهای اداری و دولتی مناسب سازی شده است، افزود: رشد جمعیت سالمندی در سال های اینده نیاز به این بخش را بیشتر از پیش می کند

هاشمی با اشاره به اینکه دبیرخانه ستاد مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان براساس قانون در سازمان بهزیستی تشکیل شده است، افزود: شعار امسال سازمان ملل این است که موانع را بشکنیم و درها راباز کنیم.

وی با اشاره به 45هزار دانشجوی این سازمان که بیش از نصف این جمعیت معلول هستند، افزود: باید برای نهادینه شدن این نیاز فرهنگ سازی شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور نقش وزارت کشور و استانداران در مناسب سازی فضای شهری را مهم و ضروری خواند و افزود: باید الزامات در سطح استانها ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه باید به مناسب سازی به صورت تخصصی توجه کرد، افزود: سازمان بهزیستی وزارت کشور، وزارت راه و صداوسیما از جمله سازمانهایی هستند که وظایف اصلی در این خصوص را ایفا می کنند.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه باید نگاه به معلولیت عوض شود، افزود: فرهنگ سازی نقش موثری در توجه به این قشر دارد.

هاشمی گفت: دراین نشست 10بند از آئین نامه اجرایی ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مطرح شد که مورد بررسی اعضای جلسه قرار گرفت.

رییس سازمان بهزیستی کشور افزود: بخش از این بندها مورد تصویب قرار گرفت و بخش دیگری نیز برای بررسی هرچه بیشتر به جلسات بعدی موکول شد.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها