jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۱۳۷۹   ۱۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: تمام محموله‌های نفتی را که در اختیار بابک زنجانی بود، را در اختیار گرفته‌ایم که بخشی از آن را به فروش رسانده و باقی مانده آن نیز درحال فروش است.

سید محسن قمصری درگفت‌وگو با ایرنا افزود: حدود شش کشتی در اختیار بابک زنجانی بود که هر کدام به طور متوسط ظرفیت دو میلیون بشکه نفت خام و فرآورده‌های نفتی را دارا بوده‌اند. پیش از این اتحادیه صادرکنندگان محصولات نفتی اعلام کرده بود که برخی دارایی‌های زنجانی به صورت نفت و فرآورده‌های نفتی است که در کشورهایی مثل چین انبار شده است. این مقام مسئول درباره فروش نفت خام توسط نهادهایی مانند نیروی انتظامی نیز اظهار کرد: در دوره جدید به هیچ نهادی نفت خام برای فروش واگذار نکرده‌ایم.

قمصری افزود: در دولت قبل قرار بود برخی نهادها نفت خام بفروشند، اما پس از واگذاری دو محموله و مشخص شدن ناتوانی آنها در فروش، واگذاری نفت به آنها متوقف شده است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: اگر بخش خصوصی بتواند محموله‌های نفت خام را در بازارهای جدیدی که ما در آنها فعالیت نداریم به فروش برساند، استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: مشکلی برای واگذاری نفت خام به بخش خصوصی برای فروش نفت نداریم، اما آنها باید توان فروش نفت در بازار را داشته باشند.

وی گفت: هنوز برای فروش نفت خام، بخش خصوصی وارد نشده، اما برای فروش فرآورده‌های نفتی که با سهولت بیشتری انجام می‌شود، بخش خصوصی اقداماتی را شروع کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر