jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۱۳۰۴   ۱۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: هم اکنون از نظر تامین آب دو کلان ‌شهر اصفهان و کرمان در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حمیدرضا تشیعی با بیان این‌که بر اثر ادامه خشکسالی طی 14 سال اخیر و افزایش مصرف آب در بخش‌های مختلف، وضع منابع آبی کشور بحرانی است، افزود: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته برای مقابله با این بحران، هم‌اکنون دو شهر اصفهان و کرمان به‌ دلیل نداشتن منابع آب،به اندازه کافی کماکان با مشکل تامین آب و وضعیت قرمز مواجه است. وی با اشاره به وضعیت زرد در سه شهر تهران، شیراز و یزد، تاکید کرد: این شهرها در صورت صرفه‌جویی نکردن مشترکان، با مشکل مواجه خواهند شد.

به گفته این مسئول، هفت شهر اراک، بندرعباس، قزوین، قم، کرج، مشهد و همدان نیز هم‌اکنون در وضعیت سبز قرار دارد و مشروط به آن‌که شرکت‌های آب منطقه‌ای، میزان آب تعهدشده در نشست‌های کمیته پایش را به‌صورت کامل تخصیص دهند، در تابستان امسال با مشکلی روبه‌رو نخواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها