پنج عضو یک باند که شبانه از دامداری‌های روستاییان استان کرمان احشام سرقت می‌کردند، شناسایی و همراه یک مالخر دستگیر شدند.
کد خبر: ۷۰۱۰۵۸
دستبرد شبانه سارقان به دامداری‌های 3 روستا

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در این باره به جام‌جم گفت: چندی پیش یک مرد روستایی با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایتی عنوان کرد، افرادی شبانه وارد آغل گوسفندانش شده و با تخریب طویله، دو راس گوسفندش را دزدیده و متواری شده‌اند. با تشکیل پرونده، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان شب‌رو آغاز شد تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت‌هایی، عنوان کردند گوسفندانشان نیمه شب سرقت شده است.

سرهنگ عبدالعلی روانبخش افزود: با افزایش شکایت‌ها وحضور ماموران در محل‌های سرقت در روستاهای سیرچ، تکاب و اندوهجرد، آنها متوجه شدند سرقت‌ها به یک شیوه صورت گرفته و سارقان شب رو علاوه بر سرقت دام‌ها، موتورسیکلت‌های تعدادی از دامداران روستا را نیز دزدیده‌اند.

وی یادآور شد: در ادامه تحقیقات این فرضیه قوت گرفت که سرقت‌ها از سوی یک باند انجام می‌شود. با به دست آمدن این سرنخ، تحقیقات روی افراد سابقه داری که در زمینه دزدی احشام فعالیت داشتند و بتازگی از زندان آزاد شده بودند، متمرکز شد.

در ادامه پیگیری‌ها کارآگاهان سرانجام ردپای یک متهم سابقه‌دار را در این دزدی‌ها به دست آورده و با هماهنگی قضایی او را در روز‌های پایانی هفته گذشته دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان افزود: متهم با انتقال به پلیس آگاهی به جرایمش اعتراف کرد و گفت: پس از آزادی از زندان با چهارمرد سابقه‌دار از دامداری‌ها سرقت می‌کردیم.

روانبخش یادآور شد: با اعتراف مرد سارق، چهار همدست وی نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و دستگیر شدند. پس از انتقال آنها به پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با دیگر عضو باند آنها نیز به جرایمشان اعتراف کردند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان، چند راس از دام‌های سرقتی و موتورسیکلت‌های دزدیده شده، کشف شد.

وی گفت: اعضای این باند تاکنون به 11 فقره سرقت موتورسیکلت و 20 فقره دزدی احشام از دامداری‌های روستاییان اعتراف کرده‌اند. همچنین در این پرونده یک مالخر نیز شناسایی و دستگیر شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
غلام.محبت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
۰
۰
عقیده.دارم.قوانین.واحكام.قران.بایددرموردانان اجرا.شود
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها