jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۶۹۸۷۵۳   ۰۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۱

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: در مذاکرات هسته ای ، ایران به تعهداتش بر اساس طرح اقدام مشترک عمل کرده اما هنوز شکاف های خیلی بزرگی باقی مانده است.

ایران به تعهداتش عمل کرده اما شکافهای بزرگی باقی است

به گزارش واحد مرکزی خبر ، ماری هارف گفت: در مذاکرات پیشرفت هایی داشته ایم اما این اختلافات سبب شد که بگوئیم به زمان بیشتری برای مذاکرات نیاز داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا گفت: ایران به عنوان بخشی از تمدید زمان مذاکرات متعهد شده است بیست و پنج کیلوگرم از اکسید اورانیوم غنی شده خود را به صفحه های سوخت تبدیل کند و ما هم در ازای آن بخشی از دارایی های مسدود شده ایران را آزاد می کنیم و چیزی به آن اضافه نخواهیم کرد.

وی همچنین به آنچه که نگرانی های آژانس درباره برنامه هسته ای ایران خواند اشاره کرد و گفت: ایران باید تعامل بیشتری با آژانس داشته باشد.

ماری هارف درباره زمان از سرگیری مذاکرات اتمی ایران گفت:به نظرم چهار ماه آینده ترکیبی از مذاکرات بین پنج به علاوه یک و اتحادیه اروپا با ایرانی ها خواهد بود ، ما مذاکراتی دو جانبه و مستقیم با ایرانی ها خواهیم داشت ، کارشناسان هم مذاکراتی با هم خواهند داشت و به نظرم شما در چهار ماه آینده شاهد ترکیبی از این مذاکرات خواهید بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

آرمینیوس وامبری، چهره تاریخی و ناشناخته، مشاور امور سیاسی تئودور هرتزل، مبلغ سرسخت سیاست انگلیس در شرق، مشاور سلطان عثمانی و جاسوس وزارت خارجه بریتانیا در دهه۱۸۶۰ برای نخستین‌ بار اندیشه پان‌ ترکیسم یعنی یکی کردن همه سرزمین‌هایی را که ساکنان آن به یکی از زبان‌هایی که ریشه آنها به زبان‌های آلتایی می‌رسد، ساخته و مطرح کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها