jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۹۸۴۲۸   ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۳

مشاور فرهنگی رییس جمهور با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن وجود یک تشکل صنفی قدرتمند برای روزنامه نگاران توسط دولت، از احتمال بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران با عنوانی جدید خبر داد.

احتمال بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران با عنوان جدید

حسام الدین آشنا روز سه شنبه در پایان جلسه بررسی سند ساماندهی و توسعه سینمای کشور در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط فعلی انجمن صنفی روزنامه نگاران به فعالیت خود بازخواهد گشت یا خیر، افزود: ممکن است این اتفاق با این اسم رخ ندهد، اما این که جامعه روزنامه نگاران حق دارد از یک تشکل صنفی قدرتمند برخوردار باشد ، توسط این دولت به رسمیت شناخته شده است.

وی ادامه داد: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده است که از تشکیل نظام صنفی مطبوعاتی کشور حمایت کند.

مشاور فرهنگی رییس جمهوری همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است تعاملی بین دستگاه ها در حوزه برخورد با مطبوعات و بسته شدن روزنامه ها صورت گیرد؟ اظهار کرد: این موضوع در اصلاح و بازنگری قانون مطبوعات کشور دنبال می شود و در اولویت کار معاونت مطبوعاتی است که قانون نظام صنفی و قانون جامع رسانه ها را با هم در دستور کار قرار دهیم.

آشنا در پاسخ به این سوال که فکر می کنید این کار تا چه زمانی به سرانجام برسد هم اظهار داشت: فکر می کنم وزارت ارشاد مقدمات این کار را فراهم کرده است و ما امیدواریم این کار در نیمه نخست امسال، یعنی تا پایان شهریور، در وزارت ارشاد تمام شود اما برای ورود به مراحل تصویب بالاتر از وزارت ارشاد نمی توانیم زمانی را مشخص کنیم، چون مجلس این موضوع را پیگیری می کند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر