jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۹۸۲۶۶   ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۶

هیچ وقت با هم نساختند اما بر خلاف آنچه که گفته می شود هرگز با هم دشمن نبودند. علی های فوتبال ایران فقط اخلاقشان با هم جور نبود.

همه لحظاتی که دایی و کریمی در کنار هم بودند+تصاویر

به گزارش خبرنگار جام جم ورزشی؛ دو علی فوتبال ایران هر دو حساب خود را از تمام بازیکنان دیگر جدا کردند، از بس که افتخار آفرینی کردند و از بس که موفقیت های جدید به فوتبال ایران آوردند. یکی گلزن بود و آن یکی تکنیکی. هر دو در بایرن مونیخ بازی کردند، هر دو مرد سال فوتبال آسیا شدند، هر دو در کنار یکدیگر برترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هستند و البته هر دو پوست کره جنوبی را در جام ملت های آسیا کندند! از سویی دیگر هر دو سردمدار کمک به نیازمندان و ایتام در ورزش ایران هستند.

افتخارات هیچ بازیکنی در فوتبال ایران به پای افتخارات این دو نمی رسد هر چند دایی نسبت به کریمی افتخارات بیشتری دارد اما با این حال این دو اشتراکات فراوانی دارند. با تمام این اوصاف حتی اشتراکات فراوان هم باعث نشد این دو رابطه ای صمیمانه با یکدیگر داشته باشند. در تمام سال های اخیر شاهد دعواهای بزرگ و کوچک این دو علی با هم بودیم.

شاید اگر این دو کمی با هم مهربان تر بودند و کمی در مقابل یکدیگر کوتاه می آمدند اکنون سرنوشت فوتبال ایران به گونه ای دیگر رقم خورده بود، سرنوشتی که به حضور در جام های جهانی 2002 و 2010 مربوط می شد. اما هرگز علی ها با هم کنار نیامدند و البته این موضوع دلیل بر دشمن بودن این دو با یکدیگر نیست. چه بسا که آنها از یکدیگر تعریف کرده باشند. اصلا خاطرات این دو با یکدیگر فقط مربوط به خاطرات بد نیست. آنها خاطرات شیرین و زیادی با یکدیگر دارند که صعود به جام جهانی 2006 و یا قهرمانی در بازی های آسیایی 98 بخشی از آن است.

دو علی بزرگ فوتبال ایران را در سال های اخیر کمتر در کنار یکدیگر دیده ایم و به همین دلیل این تصاویر می تواند بسیار جالب باشد:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر