jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۸۲۲۰   ۳۰ تير ۱۳۹۳  |  ۲۳:۳۹

تداوم حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی فریاد و‌اعتراض همه را در آورده است. روزی نیست که مردم گوشه و کنار دنیا با برگزاری تظاهرات، نسبت به این موضوع اعتراض نکنند.

دولتمردان و رهبران بیشتر کشورها و همچنین سازمان‌های بین‌المللی نیز خواستار پایان این حملات وحشیانه شده‌اند. در این میان تنها آمریکایی‌ها هستند که وقتی می‌خواهند نسبت به این حملات واکنش نشان دهند، در ابتدا از حق اسرائیل در دفاع از خود سخن می‌گویند سپس خواستار پایان این حملات می‌شوند.

اما انگار خود آمریکایی‌ها هم دل خوشی از ادامه این روند ندارند و ترجیح می‌دهند هر چه سریع‌تر این حملات پایان یابد. مقامات واشنگتن که در نشست‌های خبری و تماس‌های تلفنی بیشتر به نفع صهیونیست‌ها سخن می‌گویند، در پشت صحنه گویی باور دیگری دارند. موید این مطلب اتفاقی است که روز گذشته برای جان کری، وزیر خارجه آمریکا پیش از مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز افتاد.

آن طور که منابع خبری گزارش داده‌اند، کری پیش از مصاحبه و در حالی که نمی‌دانست میکروفنش روشن است، با یکی از مشاورانش پشت تلفن صحبت می‌کند. وی در سخنان خود این جملات را بر زبان می‌آورد: «این یک عملیات جهنمی است که به افتضاح تبدیل شده است.» اظهارات وی در اعتراض به اطمینان رژیم صهیونیستی است که گفته بود حملات محدود و زمینی را علیه غزه انجام خواهد داد.

کری در ادامه گفت‌وگوی خود با مشاور ارشدش افزود: «ما باید به این قضیه پایان دهیم. جان گمان می‌کنم امشب باید به آنجا برویم. این احمقانه است که بخواهیم کنار بایستیم و کاری انجام ندهیم.»

کری پس از پایان مکالمه تلفنی‌اش از سوی خبرنگار فاکس نیوز مورد پرسش قرار گرفت. این خبرنگار از کری پرسید که آیا منظور وی این بوده است که ارتش اسرائیل در عملیات‌های خود علیه غزه خیلی فراتر از حد خود عمل‌کرده است؟ با وجود این سخنان، وزیر امور خارجه آمریکا این بار هم از رژیم صهیونیستی دفاع کرد و گفت: «اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند!»

حسین خلیلی /‌ گروه بین‌الملل

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر