jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۷۹۲۶   ۳۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۷

دبیرکل حزب‌الله لبنان بار دیگر بر موضع حزب‌الله و مقاومت لبنان در حمایت از مقاومت در غزه و همبستگی با آن برای به شکست کشاندن تجاوزگری کنونی رژیم اسرائیل تأکید کرد.

حزب الله آماده همکاری با مقاومت فلسطین است

شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد؛ سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان یک‌شنبه شب در تماس تلفنی با خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از صلابت و پایداری نیروهای مقاومت و ابتکارات و نوآوری‌های آنها در میدان نبرد و صبر بسیار زیاد ملت مظلوم غزه تمجید کرد و نسبت به ملت فلسطین افزود؛ ملتی که با نیروهای مقاومت خود در گزینه‌ها و شروطش همگام و پایبند است.

وی بر حمایت و ایستادن حزب‌الله و مقاومت لبنان کنار انتفاضه و مقاومت ملت فلسطین از جنبه قلبی، کالبدی، اراده و امید و سرنوشت تأکید و دیدگاه مقاومت ملت فلسطین و شروط به‌حقش برای پایان نبرد کنونی تأیید کرد.

بر پایه این گزارش، آنچه سید حسن نصرالله از خالد مشعل شنید، اطمینان کامل درخصوص قدرت مقاومت برای ثبات و پایداری و کسب دومین پیروزی (بر رژیم اسرائیل) در ماه ژوئیه را نوید می‌دهد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین با رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تماس تلفنی گرفت و دو طرف اوضاع میدانی و تحولات سیاسی و تحرک دیپلماتیک کُند و شکست خورده در مقابل انسجام میدانی و وحدت همه گروه‌های مقاومت در این رویارویی سرنوشت ساز را بررسی کردند.

دو طرف تأکید کردند که اگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن صهیونیست در تجاوزگری خود به تأیید بین المللی و دولتی متکی است، مقاومت در غزه به قوی‌ترین تأیید و حمایت مردمی متکی و پشت‌گرم است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در این تماس تلفنی و گفت‌وگو بار دیگر بر موضع حزب‌الله و مقاومت اسلامی در لبنان درخصوص ایستادن کنار مقاومت در غزه و همبستگی، تأیید و آمادگی حزب‌الله و مقاومت لبنان برای همکاری و پیشرفت و تکامل به‌منظور تحقق اهداف مقاومت در غزه و به شکست کشاندن اهداف تجاوزگری (رژیم اسرائیل) تأکید کرد.

نیروهای مقاومت فلسطینی نیز توانسته بودند در جنگ 33روزه در ماه ژوئیه سال 2006 میلادی به پیروزی برسند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر