سارق حرفه‌ای که پس از هر بار دستگیری هویت خود را مخفی می‌کرد، با دوربین‌های ثبت سرعت شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۶۹۷۸۰۷

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در این باره به مهر گفت: چندی پیش ماموران پلیس آگاهی در جریان سرقت‌های مشابه خودرو در سطح شهر ساری قرار گرفتند و تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه آغاز کرده و در صحنه یکی از سرقت‌ها موفق به کشف یک اثر انگشت شدند.

سرهنگ عظیمی افزود: با کشف این سرنخ تحقیقات در این رابطه آغاز و هویت سارق در بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار شناسایی شد.

در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، ماموران پلیس راه جاده ساری ـ نکا روز چهارشنبه هنگام عبور یک دستگاه خودروی مزدا 323 از مقابل دوربین‌های ترافیکی متوجه سرقتی بودن خودرو شده و موضوع را به کارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع دادند. در پی این گزارش، بلافاصله طرح مهار در شهرستان نکا اجرا، اما سارق موفق به فرار از این شهرستان و حرکت به سمت بهشهر شد.

با فرار متهم، ماموران پلیس آگاهی در ورودی بهشهر اقدام به برپایی ایست و بازرسی کرده و متهم بدون اطلاع از این که هویت وی شناسایی شده است، وارد محدوده ایست و بازرسی شد و به دام افتاد.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران با اشاره به تحقیقات از متهم تصریح کرد: پس از انگشت‌نگاری از متهم مشخص شد وی بسیار حرفه‌ای عمل کرده و پس از هر بار دستگیری اثر انگشت خود را تغییر داده و با مشخصات جعلی خود را معرفی می‌کرد. متهم در هر سرقت اثر یک انگشت دیگر را برجا می‌گذاشت تا پلیس را گمراه کند. با به دست آمدن سوابق متهم مشخص شد وی 12 بار با هویت‌های جعلی دستگیر شده و در زندان‌های شهرهای مازندران، تبریز، سمنان، تهران و گلستان دوره محکومیت خود را گذرانده است.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران خاطر نشان کرد: پرونده متهم با اشاره به شگرد وی برای جعل عنوان و فرار از مجازات در اختیار بازپرس قرار گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها