چنانچه از یک تلفن همراه مجهز به سیستم‌عامل ویندوزفون با ظرفیت حافظه‌ چهار گیگابایت استفاده می‌کنید یا حتی یک کارت حافظه‌ جانبی برای آن تهیه کرده‌اید و نرم‌افزار، فیلم، موزیک و انواع اطلاعات دیگر را روی آن ذخیره کرده باشید، طولی نخواهد کشید که با پیغام نداشتن ظرفیت خالی برای محتوای جدید مواجه می‌شوید.
کد خبر: ۶۹۷۵۸۴

در این شرایط تنها کاری که می‌توانید انجام دهید حذف بخشی از اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه به‌منظور افزایش فضای خالی برای ذخیره اطلاعات جدید است. دوست دارید در این شرایط کدام‌یک از فایل‌ها را حذف کنید؟ به‌نظر شما حذف صد قطعه موزیک برای به‌دست آوردن 400 مگابایت فضا بهتر است یا حذف یک بازی که بیش از یک گیگابایت از حجم حافظه‌ دستگاه را به خود اختصاص داده است؟ برای تصمیم‌گیری صحیح و مشاهده‌ چگونگی اشغال حافظه با انواع اطلاعات ذخیره شده در دستگاه می‌توانید از نرم‌افزار Storage Sense در ویندوزفون 8 کمک بگیرید.

حذف به‌کمک Storage Sense

فهرست برنامه‌ها را در دستگاه ویندوزفونی خود باز کنید، به حرف S مراجعه کرده و روی Storage Sense فشار دهید. با اجرای این ابزار نواری را مشاهده خواهید کرد که حافظه‌ کل، حافظه‌ اشغال شده و میزان حافظه‌ در دسترس را به شما نمایش می‌دهد. در این بخش می‌توانید اطلاعات بسیار کاملی از حافظه‌ داخلی دستگاه و حافظه‌ جانبی را مشاهده کرده و با فشار هریک از مجموعه‌های موجود، فهرست اطلاعات ذخیره شده در هر مجموعه را با توجه به نوع اطلاعات ببینید.

به‌عنوان مثال می‌توانید با فشار روی گزینه ‌apps+games، مجموع فضای اشغال شده با برنامه‌ها و بازی‌های نصب شده روی دستگاه را مشاهده کرده و فهرستی از آنها را نیز در اختیار بگیرید.

همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه‌ select و فعال کردن علامت چک‌مارک کنار نام هریک از گزینه‌های موجود در فهرست، آنها را انتخاب و با فشار گزینه‌ Uninstall نسبت به حذف آنها اقدام کنید.

مدیریت و حذف دیگر اطلاعات اعم از تصاویر، ویدئوها، موزیک‌ها نیز با ورود به بخش‌های videos ،Photos و Music انجام شدنی است، تنها کاری که ‌باید انجام دهید استفاده از گزینه‌ manage در فهرست به‌نمایش درآمده هر مجموعه است.

توجه: در ویندوزفون 8.1 می‌توانید با فشار دادن و نگه‌داشتن انگشت روی عنوان هریک از برنامه‌ها و بازی‌ها در فهرست برنامه‌ها و در نهایت فشار روی گزینه‌ uninstall، برنامه‌های موردنظر را از روی دستگاه حذف کنید.

نکته: حذف تکی و آلبومی تصاویر، ویدئوها و موزیک‌ها با مراجعه به گالری Photos hub و بخش موزیک نیز امکان‌پذیر است.

حذف به‌کمک ویندوز اکسپلورر

از دیگر روش‌های ساده حذف اطلاعات، اتصال دستگاه به رایانه با کابل یو. ‌اس. ‌بی است. در این روش می‌توانید در سیستم‌عامل ویندوز با مراجعه به ویندوز اکسپلورر دستگاه شناسایی شده را مشاهده کرده و همچون دیگر درایوهای ویندوزی خود به مشاهده محتوا و حذف اطلاعات موردنظر از درون آن بپردازید.

تنظیمات کارخانه‌ای

اگر قصد دارید دستگاه ویندوزفونی خود را به روز اولی که از کارخانه بیرون آمده تبدیل کنید، می‌توانید از قابلیت بازگشت به تنظیمات کارخانه کمک بگیرید. برای استفاده از این قابلیت ‌باید پس از مراجعه به Settings، به بخشAbout رفته و کلید reset your phone را پیدا کنید. پس از فشار روی این گزینه، پیغام هشداری برای تائید عملیات برای شما نمایش داده می‌شود و با انتخاب Yes، عملیات بازگردانی به تنظیمات کارخانه‌ای آغاز می‌شود.

توجه: با ریست‌کردن دستگاه، تمام اطلاعات ذخیره شده در سیستم‌عامل از جمله به ر‌وزرسانی‌های صورت گرفته روی آن حذف می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها