jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۶۷۵۲   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۰

این روزها وقتی در بزرگراه‌های شهری رانندگی می‌کنید، بیشتر احتیاط کنید، بخصوص وقتی پایتان را روی پدال گاز فشار می‌دهید تا عقربه‌های سرعت‌شمار همین‌طور بالا و بالاتر برود. اگر هم مجبور به رانندگی در شب هستید که احتیاط‌تان را دو برابر کنید؛ چراکه غفلت شما قطعا موجب پشیمانی‌تان خواهد بود.

این همه توصیه به رعایت احتیاط نه تنها به این دلیل است که شاید حواس‌تان پرت شود، کنترل‌تان را در رانندگی از دست بدهید، نتوانید بموقع عکس‌العمل نشان دهید و تصادفی را رقم بزنید؛ بلکه به این دلیل که هر لحظه ممکن است از زیر یکی از پل‌های عابرپیاده یا از بین چمن‌کاری‌های حاشیه بزرگراه‌ها، عابری با سر و وضعی ژولیده بی‌توجه به زمان و مکان یک دفعه سر راهتان سبز شود.

شاید این اولین بار باشد که شما با چنین صحنه‌ای برخورد کرده‌اید، اما برای رئیس پلیس راهور تهران این موضوع تازگی ندارد. این طور که سرهنگ تیمور حسینی می‌گوید باید تازگی‌ها علاوه بر خودروها، تصادفات و نحوه رانندگی شهروندان، کارتن‌خواب‌ها را هم به فهرست معضلات ترافیک شهری اضافه کرد. نوع زندگی خاص کارتن‌خواب‌ها در حاشیه بزرگراه‌ها باعث شده آنها چندان خود را مقید به رعایت قوانین و مقررات ندانند یا توصیه به استفاده از پل عابر و خط‌کشی برای عبور از عرض بزرگراه برایشان بی‌معنا باشد، به همین دلیل ممکن است شما در طول شبانه‌روز از این قبیل صحنه‌ها که یک کارتن‌خواب بی‌توجه به شرایط زمانی و مکانی اطراف از یک سوی بزرگراه به سوی دیگر می‌دود یا در حاشیه بزرگراه قدم‌زنان مسیری را می‌پیماید، فراوان دیده باشید. تصادفات مرگباری که در پی حضور این کارتن‌خواب‌ها در بزرگراه‌ها رخ داده، باعث شده تا آنها به دردسری برای رانندگان و ترافیک شهری تبدیل شوند.

به همین دلیل است که پلیس ضمن این‌که از رانندگان می‌خواهد هنگام تردد در بزرگراه‌ها علاوه بر این‌که سرعت مجاز را رعایت می‌کنند، جانب احتیاط را نیز رعایت کنند تا در صورت مشاهده این افراد حداقل بتوانند بموقع عکس‌العمل نشان دهند و از رقم خوردن تصادفی مرگبار پیشگیری کنند.

البته در این میان، پلیس از شهرداری نیز می‌خواهد به عنوان متولی جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها نسبت به حوادث و تصادفاتی که حضور کارتن‌خواب‌ها می‌تواند دلیل آن باشد، بی‌تفاوت نبوده و نسبت به جمع‌آوری این افراد از حاشیه بزرگرا‌ه‌ها و اتوبان‌های شهری اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر