jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۶۶۵۹   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۵۶

مقام های استان نجف اعلام کردند: بنا بر تصمیم شورای استانداری نجف، خرید و فروش کالاهای ترکیه ای، عربستانی و قطری در این استان ممنوع است.

تحریم کالاهای عربستان، ترکیه و قطر در استان نجف

به گزارش پایگاه خبری ˈالعرب الیومˈ شورای استانداری نجف، این سه کشور را به حمایت از تروریسم و تامین منابع مالی آن در عراق متهم و تاکید کرده است که از سود کالاهای صادراتی این کشورها به عراق برای حمایت از تروریست ها استفاده می شود.

استانداری نجف در بیانیه ای اعلام کرده که بر اساس مصوبه شورای استانداری نجف اشرف مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش کالاهای تولیدی در سه کشور یاد شده و در راستای اجرای این مصوبه، دستگاه های ذیربط و ضابطان قضایی بازرگانانی را که اقدام به خرید و فروش این کالاها می کنند و همچنین بازارها را زیر نظر می گیرند تا مانع خرید و فروش این کالاها شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: به دلیل نقش منفی سه کشور عربستان، قطر و ترکیه در حمایت از تروریسم در عراق، کسانی که از این قانون سرپیچی کنند، اقدام های قانونی سختی در مورد آن ها به اجرا گذاشته می شود و بازرگانان می توانند کالاهای مورد نیاز بازار را از کشورهای دیگر وارد کنند.

بر اساس تصمیم شورای استانداری نجف اشرف، به بازرگانان مهلتی داده می شود تا کالاهای خود را طی این مدت به فروش برسانند و پس از آن به آن ها اجازه واردات کالاهای این کشورها را نمی دهند.

گفتنی است، نوری المالکی نخست وزیر عراق بارها عربستان و قطر را به حمایت از گروههای تروریستی در عراق متهم کرده و در عین حال روابط عراق با ترکیه به دلیل چندین پرونده و در راس آن پرونده درگیری ها در سوریه پرتنش است. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها