نشست رسیدگی به مطالبات دولت از بابک زنجانی و بررسی راهکارهای وصول هرچه سریع‌تر این بدهی‌‌ها به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.
کد خبر: ۶۹۵۵۷۴

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این نشست که معاون اول قوه قضاییه، دادستان تهران، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، وزرای نفت، اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی حضور داشتند، راهکارهای وصول مطالبات دولت مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد به منظور وصول مطالبات وزارت نفت، با همکاری دولت و دستگاه قضایی، ظرف مدت یک ماه نسبت به تملیک اموال بابک زنجانی براساس قیمت‌های تعیین شده توسط کارشناسان رسمی مورد تائید دولت، مرجع قضایی و مالک اموال اقدام شود.

همچنین تاکید شد اداره، فروش اموال و واریز وجوه آن به حساب دولت براساس ضوابط قانونی موجود انجام شود.

سخنگوی قوه قضاییه چندی قبل در نشست خبری، یکی از دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده بابک زنجانی را وجود برخی اختلاف ها در کارشناسی اموال وی عنوان کرده بود.

غلامحسین محسنی اژه ای با بیان اینکه مشتری هایی برای اموال زنجانی پیدا شده است گفته بود: اگر اینها بتوانند اموال را با قیمت مناسب بردارند و با شرایط مناسبی بدهی های او را پرداخت کنند کار خوبی است و مسلما در رسیدگی به پرونده تسریع خواهد شد اما اگر دولت و وزارت نفت حاضر نباشند و با مشتریانی که پیدا شده‌اند به نتیجه نرسند طبیعی است که رسیدگی به پرونده طولانی‌تر می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها