jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۹۵۲۹۲   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۷

نائب رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر با اشاره به پوسیدگی سیستم آبرسانی خانگی و شهری گفت: روزانه 3 میلیون مترمکعب آب در تهران استفاده می شود که ۸۰۰ هزار متر مکعب آن هدر می‌رود.

تهرانی ها روزی 800 هزار متر مکعب آب را دور می ریزند

محسن پیرهادی با اشاره به هدر رفت آب در کلانشهر تهران گفت: حدود 30 درصد آب در تهران هدر می‌رود.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل هدر رفت آب پوسیدگی سیستم آب‌رسانی خانگی و شهری است، گفت: باید مسئولان در جهت رفع این مشکل اقدام کنند.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر تهران در سال 10 تا 20 درصد بحران آب داریم.

وی با اشاره به اینکه باید در این زمینه باید فرهنگ‌سازی انجام شود تا مشکلات برطرف شود، گفت:‌مثلا سردوش‌هایی آمده است که اگر از آنها شهروندان در حمام استفاده کنند، در مصرف آب بسیار صرفه‌جویی می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین به چکه کردن کولرها و شیرهای تهران اشاره کرد و گفت‌: اگر در این موارد آموزش و فرهنگسازی انجام شود و نوسازی انجام شود در مصرف آب بسیار صرفه‌جویی می‌شود.

پیرهادی همچنین به موضوع جیره‌بندی آب اشاره کرد و گفت: اگر آب جیره‌بندی شود، مشکلات خاص خود را هم دارد چرا که از منفذهای لوله‌های فرسوده آلودگی وارد سیستم آب‌رسانی می‌شود و آب را آلوده می‌کند، همچنین اگر آب قطع شود و دوباره با فشار وارد تأسیسات ‌شود منفذها به نوعی بازتر شده و همین موضوع باعث هدر رفت بیشتر آب می‌شود. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر