jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۱۹۶۲   ۱۳ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۶

رئیس‌جمهور، پنجشنبه، میزبان طیف‌های مختلف اصولگرا و جمعی از نمایندگان مجلس بود تا بار دیگر با تشریح سیاست‌های داخلی و خارجی دولت، همه اقشار و گروه‌ها را برای رفع مشکلات کشور به یاری و مشارکت بطلبد.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس، محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس، حسین مظفر معاون نظارت مجلس، غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، حسن غفوری‌فرد دبیر کل جامعه اسلامی ورزشکاران، حسین فدایی دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی از چهره‌های شاخص جریان اصولگرایی بودند که در این نشست حضور داشتند.

امیر محبیان، حسن بیادی، اسدالله بادامچیان، یحیی آل‌اسحاق، حسین سبحانی‌نیا، مهرداد بذرپاش، ابراهیم کارخانه، سیدمرتضی حسینی، حسین طلا، عبدالرضا مصری، فرهاد بشیری، عوض حیدرپور، شهروز افخمی، هادی قوامی، لاله افتخاری و ابوالحسن جراره از دیگر فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس بودند که در این نشست شرکت کردند.

باید تا می‌توان از اختلافات داخلی کاست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در این دیدار که در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: همه باید برای حل و فصل مشکلاتی که کشور و نظام را در معرض آسیب قرار می‌دهد دست به دست هم دهیم.

وی افزود: همه گروه‌ها، جناح‌ها و همه ملت از مذاهب و اقوام گوناگون باید زیر یک چتر واحد برای حل مشکلات و رویارویی با مخاطرات و معضلات در کنار هم قرار گیرند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: اگر همه ما در مورد فهرست آسیب‌ها و مشکلات و دشمنان کشور و نیز راهکارها و نقشه راه مواجهه با این مسائل اتفاق نظر داشته باشیم، بسیاری از مشکلات که امروز پررنگ دیده می‌شود، کوچک جلوه خواهد کرد و تسامح با یکدیگر نیز آسان‌تر می‌شود.

روحانی گفت: باید تا جایی که می‌توان از اختلافات در داخل کشور کاست و دست در دست هم برای حفاظت از منافع ملی و صیانت از ارزش‌های انقلاب حرکت کرد.

رئیس‌جمهور افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا از انشقاق و شکاف‌های اجتماعی در حوزه‌هایی نظیر قومیت، مذهب و جناح‌بندی‌های سیاسی بکاهیم. روحانی ضمن انتقاد از برخی دیدگاه‌ها که نسبت به هر نوع وحدتی نظر سوءدارند، اظهار کرد: نباید غربالی در دست بگیریم که بر اساس آن بیشتر افراد کنار گذاشته شوند و تنها تعداد اندکی حائز شرایط برای ادامه کار باقی بمانند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: برای حل مشکلات بزرگی چون رکود تورمی و ایجاد اشتغال نیاز به حضور همه افراد و گروه‌ها از جناح‌ها، اقوام و مذاهب مختلف داریم و همه ما شاهد بودیم که در طول سال‌های دفاع مقدس، مردم این مرز و بوم بی‌توجه به سلیقه، دین و جناح سیاسی در دفاع از کیان کشور و انقلاب اسلامی جانفشانی کردند.رئیس‌جمهور با بیان این‌که «این اشتباه بزرگی است که دشمن را فقط به دشمن خارجی محدود کنیم»، افزود: نباید دشمنان بزرگ داخلی نظیر رکود تورمی، فساد اداری و بیکاری را از ذهن دور نگه داریم زیرا این دشمنان، زندگی مردم را تحت فشار قرار داده و منجر به گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شوند که هیچ جناحی را نمی‌شناسد.

روحانی گفت: دولت یازدهم از همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی تشکیل شده است و در 11 ماه گذشته ما هیچ‌گاه در مسیر حل مسائل اساسی کشور میان سلیقه‌های مختلفی که در دولت حضور دارند، شاهد اختلاف نبوده ایم.حداد عادل هم در سخنان خود در این مراسم ضمن اعلام حمایت از رویکرد اعتدال رئیس‌جمهور، ثبات در مدیریت کشور را محصول اعتدال حقیقی خواند و با تشکر از دولت به دلیل استفاده از همه ظرفیت‌ها و نیروها فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی، به کارگیری افراد پاک و وفادار به نظام را زمینه‌ساز وفاق و حل مشکلات دانست.

ابوترابی‌فرد نیز با بیان این‌که دولت می‌تواند نقش محوری در خلق فرهنگ توسعه سیاسی ایفا کند، درباره مسائل مرتبط با سیاست خارجی گفت: راه مقابله با صف‌آرایی 1+5 در برابر خواسته قانونی و مشروع دولت و ملت ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، صبر در برابر دشمن و یکپارچگی در داخل است.لاله افتخاری هم با اشاره به نیازهای بانوان کشور، از همگرایی نمایندگان زن مجلس با معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری در مرتفع کردن نیازهای این قشر خبر داد و از دولت خواست تا با تامین بودجه، زمینه را برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره افزایش جمعیت و بیمه زنان خانه‌دار فراهم آورد.

محمدنبی حبیبی نیز ضمن ارائه تحلیلی از شرایط سیاسی کشور گفت: برخی انتقادها از سوی کسانی که پایبند نظام و انقلاب هستند می‌تواند دست و فکر دولت را در حل مشکلات داخلی و روابط بین‌المللی باز کند.

حسین فدایی نیز با بیان این‌که بچه‌های حزب‌اللهی و نیروهای ارزشی بر اساس اعتقاد، باور دینی، ولایت‌ پذیری و عقلانیت، خود را حامی دولت می‌دانند، خواستار اتخاذ تدابیری موثر برای جلوگیری از تبدیل شدن رقابت‌های درون‌گفتمانی گروه‌های سیاسی به رقابت با اصل نظام شد.

سبحانی‌نیا نیز پیامدهای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و ادامه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در پی اجرای این مرحله را خاطرنشان کرد و گفت: دولت و مجلس باید با همکاری یکدیگر، طرح یا لایحه‌ای را در جهت اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، ارائه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر