jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۹۵۴۵   ۰۷ تير ۱۳۹۳  |  ۲۰:۱۷

رضا قوچان‌نژاد بدون شک یکی از بهترین‌های ایران در جام‌جهانی بود؛ بازیکنی که خوب جنگید، درگیر شد و عاقبت گل زد.

قوچان‌نژاد می‌تواند خاطره‌ای خوش از اولین حضورش در جام‌جهانی داشته باشد: «ملی‌پوشان واقعا غیرت گذاشتند. ما مقابل نیجریه و آرژانتین خیلی خوب بازی کردیم و همه جنگیدیم. ما با جان و دل بازی کردیم و به خاطر اتفاقات فوتبالی آرژانتین را نبردیم. فکر می‌کنم در مجموع بازیکنان نتیجه خوبی گرفتند، بجز بازیکنان تیم ملی همه فکر می‌کردند که ما برابر آرژانتین چهار پنج گل می‌خوریم، اما توانستیم بازی خوبی انجام دهیم و مردم را خوشحال کنیم.» رضا در مورد بازی آخر مقابل بوسنی هم حرف‌های جالبی دارد: «بوسنی بهتر از ما بازی کرد و حقش برد بود. البته آرژانتین حقش برابر ما برد نبود و فوتبال همین است. درست است که ما در جام‌جهانی و بازی آخر برابر بوسنی بهترین بازیمان را انجام ندادیم و آنها از ما بهتر بودند، اما مقابل نیجریه و آرژانتین خوب بازی کردیم و عملکردمان شاهکار بود. مطمئنا هر کسی در برزیل بود، می‌دید که ما چقدر تلاش می‌کنیم و مردم هم در بازی‌ها این را دیدند. در فوتبال یک روز خوب هستید و یک روز بد. همان‌طور که گفتم مقابل آرژانتین که حق‌مان باخت نبود دروازه‌بان این تیم عملکرد بسیار عالی داشت و البته داور یک پنالتی را برای ما نگرفت.» بهترین قسمت حرف‌های او حتما حرف زدن در مورد گلی است که در جام‌جهانی به ثمر رساند: «به گل زدن برای تیم ایران افتخار می‌کنم و البته این تلاش همه بازیکنان و من بود. به همه بازیکنان افتخار می‌کنم. بازیکنی بودم که همیشه همه تلاشم را در زمین به کار می‌بستم و هرآنچه از دستم برآمده را برای تیم ملی انجام داده‌ام.»

قوچی در مورد آینده تیم ملی انتظار دارد که کارلوس کرش بماند: «من شخصا به داشتن چنین مربی حرفه‌ای برای تیم ملی افتخار می‌کنم. واقعا کرش مربی بزرگ و حرفه‌ای است. او انگیزه و دانش زیادی دارد و تیم ملی را به آنچه لیاقتش بود رساند. متاسفانه ما با بدشانسی حذف شدیم. واقعا از این‌که حذف شدیم ناراحت بودم، اما باید به این تیم و بازیکنانش افتخار کنیم. کرش تیمی را درست کرد که پرافتخار بود و با وجود این‌که فقط یک امتیاز گرفتیم با توجه به امکاناتی که داشتیم باید به تیم ملی افتخار کنیم. باید از کرش تشکر کنم که واقعا تیم را به این خوبی آماده کرد. قوچان‌نژاد همچنین در پاسخ به این پرسش که پس از جام‌جهانی از چه تیم‌هایی پیشنهاد دریافت کرده است، گفت: «من 20 ساعت در هواپیما بودم و آنقدر خسته‌ام که فعلا نمی‌توانم به این چیزها فکر کنم. در آینده خدا بزرگ است و من تصمیمم را خواهم گرفت.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر