نتایج یک تحقیق علمی نشان داد:

خطر مرگ با تماشای سه ساعت تلویزیون در روز

نتایج یک تحقیق علمی نشان داد افرادی که سه ساعت یا بیشتر در هر شبانه روز تلویزیون تماشا می کنند، دو برابر بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند با خطر مرگ زودرس روبرو هستند.
کد خبر: ۶۸۸۸۶۱
خطر مرگ با تماشای سه ساعت تلویزیون در روز

دکتر «میگوئل مارتینز گونزالس» استاد دانشکده «ناواره» در اسپانیا که طراح اصلی این پژوهش علمی است و نتایج تحقیق وی و همکارانش روز چهارشنبه در نشریه انجمن قلب و عروق آمریکا منتشر شد، گفت: تماشای تلویزیون به یکی از اصلی ترین رفتارهای بی تحرک در زندگی روزمره ما بدل شده است که سبب می شود انواع دیگری از بی تحرکی ها هم پیامد آن در زندگی ما ایجاد شود.

محققان با بررسی شیوه زندگی 13284 فرد بالغ سالم با متوسط سن 37 سال که شصت درصد از آنها هم زن بودند، ارتباطی کاملا مستقیم میان سه کار بی تحرک یعنی تماشای تلویزیون، رانندگی و کار با رایانه با خطر مرگ پیدا کردند.

پژوهشگران اسپانیایی دریافتند خطر مرگ نزد افرادی که در طول شبانه روز، سه ساعت یا بیشتر تلویزیون تماشا می کنند، دو برابر بیشتر از افرادی که زمانی کم را جلوی تلویزیون سپری می کنند.

دکتر گونزالس گفت: با افزایش سن جمعیت، میزان کم تحرکی افراد نیز بیشتر می شود و این مسئله بر مشکلات ناشی از کهولت سن می افزاید، نتایج تحقیقات ما نشان می دهد افراد بالغ باید تحرک و فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند و زمان تماشای تلویزیون خود را در هر روز کمتر کنند.

تحقیقات علمی همچنین نشان می دهد نیمی از افراد بالغ در آمریکا زندگی کم تحرک دارند.

به گفته انجمن قلب و عروق آمریکا، هر فرد برای سالم ماندن باید هر هفته 150 دقیقه فعالیت بدنی متعادل یا دستکم 75 دقیقه فعالیت بدنی هوازی داشته باشد.(واحد مرکزی خبر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها