jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۴۸۸۸   ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۲۲

متهم میلیون‌ها تومان از حساب بانکی مردم سرقت کرده است

ترفند سارقان برای سرقت رمزهای بانکی در خودپردازها

مردی که با نصب یک نرم‌افزار در دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها، اطلاعات شخصی و رمز مشتریان را سرقت و از حساب بانکی آنها پول برداشت می‌کرد، ازسوی پلیس فتای شهرستان رباط‌کریم در غرب استان تهران دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، فرمانده انتظامی غرب استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش مردی با حضور در پلیس فتای شهرستان رباط‌کریم از سرقت 46 میلیون تومان پول از حساب بانکی‌اش خبر داد و عنوان کرد وقتی قصد انتقال مقداری پول از حسابم را داشتم، متوجه شدم این مبلغ از حسابم کم شده است. این در حالی است که رمز کارتم را کسی نمی‌داند.

سردار ناصر اصلانی افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارق آغاز شد تا این‌که مرد دیگری با حضور در پلیس فتا و ارائه شکایتی عنوان کرد، چند میلیون تومان از حساب بانکی‌اش سرقت شده است.

وی یادآور شد: جستجو‌ها برای دستگیری سارق یا سارقان احتمالی ادامه داشت تا این‌که کارآگاهان سرنخ‌هایی به دست آوردند که نشان می‌داد، با پول‌های سرقت شده تعداد زیادی سکه خریداری شده و پول‌ها به حساب چند مرد طلافروش واریز شده است.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: با شناسایی طلافروشان، آنها به پلیس فتا احضار شدند و در تحقیقات از این افراد معلوم شد، دو مرد به عنوان مشتری به مغازه‌هایشان آمده و با خرید این سکه‌ها، پول آن را از طریق کارت به کارت پرداخت کرده‌اند.

ماموران پلیس فتا با بازبینی دوربین‌های مداربسته در طلافروشی‌های شهرستان رباط‌کریم موفق به یافتن تصویر یکی از سارقان شدند.

اصلانی خاطرنشان کرد: با به دست آمدن تصویر یکی از سارقان، از طلافروشان و صرافان رباط‌کریم خواسته شد هنگام حضور این فرد در مغازه‌هایشان، موضوع را به پلیس خبر دهند.

وی گفت: تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا این‌که دو روز پیش صاحب یک مغازه طلافروشی با پلیس تماس گرفت و خبر داد مردی که شباهت زیادی به متهم دارد، سکه‌های زیادی را برای خرید سفارش داده است و قصد دارد پول آن را از طریق کارت به کارت پرداخت کند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران یادآور شد: ماموران فتا با اطلاع از موضوع عازم محل شده و متهم فراری را که قصد داشت برای دریافت سکه‌ها وارد مغازه طلافروشی شود، شناسایی و دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس فتا، اظهارات متناقضی را بیان کرد، اما در مواجهه حضوری با طلافروشانی که به مغازه‌هایشان رفته بود، به جرایمش با همدستی مرد دیگری اعتراف کرد.

اصلانی یادآور شد: در تحقیق از متهم معلوم شد او و همدست فراری‌اش ابتدا با شناسایی بانک‌ها در نقاط مختلف شهر، نیمه‌های شب نرم‌افزاری را در بخشی از خودپرداز نصب می‌کردند و روز بعد وقتی مشتریان بانک‌ها برای برداشت از حساب‌هایشان در بانک‌ها حضور می‌یافتند، دستگاه مورد نظر تمامی اطلاعات شخصی و رمز کارت‌ها را ثبت می‌کرد.

وی گفت: در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، این سارق و همدست فراری‌اش، به این ترتیب اطلاعات مشتریان بانک‌ها را به دست آورده و با تهیه کارت‌های اعتباری خام، مشخصات مشتریانی را که به دست آورده بودند روی آن نصب می‌کردند و از طریق کارت‌های جدید، پول‌ها را به حساب مغازه‌داران واریز کرده و طلا می‌خریدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران در توصیه به مردم عنوان کرد در صورتی که قصد استفاده ازدستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها را دارند، حتما دقت لازم را داشته باشند و به محض مشاهده موارد مشکوک با پلیس تماس بگیرند. علاوه بر آن اگر هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز متوجه شدند کارت آنها بسختی وارد دستگاه می‌شود، از استفاده از خودپرداز خودداری کنند.

سردار اصلانی افزود: از مسئولان بانک‌ها نیز می‌خواهیم ضریب امنیتی دستگاه‌های خودپرداز خود را بالاتر ببرند تا شاهد چنین سرقت‌هایی نباشیم.

بنابراین گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی در حالی ادامه دارد که جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری دیگر همدست فراری مرد سارق ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر