jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۴۸۱۱   ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۷

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با بیان این‌که هنوز بیماری لمپی اسکین در استان مهار نشده است، اعلام کرد: روستاییان از خرید هر نوع دام تا اطلاع ثانوی پرهیز کنند.

بهراد زندیه با اشاره به اقدامات اداره کل دامپزشکی درخصوص مهار این بیماری در استان گفت: ازپانزدهم خرداد که بیماری در استان گزارش شد، عملیات پیشگیری از سوی اکیپ‌های واکنش سریع شامل سم پاشی، ضدعفونی و واکسیناسیون دام‌های موجود در فاصله ده کیلومتری اطراف کانون بیماری، واکسیناسیون دامداری‌های صنعتی، جلوگیری از ورود غیرمجاز دام به استان و همچنین تعطیلی بازارهای محلی آغاز شد. وی افزود: ادارات دامپزشکی 21 شهرستان استان به صورت آماده‌باش کامل بوده و اکیپ‌های بیماری‌یابی فعال هستند.به گزارش ایسنا، وی بر لزوم سمپاشی واحدهای دامداری و بدن دام از سوی روستاییان تاکید کرد و گفت: روستاییان باید از خرید هرگونه دام تا اطلاع ثانوی پرهیز کنند.

زندیه با بیان این‌که بیماری لمپی اسکین بین انسان و دام مشترک نیست و هیچ مشکلی از تاثیر این بیماری بر زنجیره تولید و عرضه مواد پروتئینی گزارش نشده است، گفت: این بیماری، ویروسی، با سرعت انتشار بالا و وارداتی است که از مرزهای غربی کشور وارد شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر