jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۳۹۹۴   ۲۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۱:۲۱

متهم در تحقیقات به سرقت‌های سریالی از فروشندگان کارت شارژ اعتراف کرد

شگرد سارق حرفه‌ای برای جابه‌جایی کارت شارژ تلفن

مردی که به بهانه خرید کارت شارژهای اعتباری تلفن‌همراه از غفلت مغازه داران استفاده کرده و کارت‌های تقلبی را با کارت‌های اصلی جابه‌جا می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مرد مغازه داری با حضوردر پلیس آگاهی استان گلستان از فردی به اتهام سرقت شکایت کرد.

شاکی گفت: مردی برای خرید کارت شارژهای اعتباری تلفن همراه به مغازه ام آمد، اما بر سر قیمت با من به توافق نرسید و رفت. وقتی کارت شارژها را بررسی کردم، متوجه شدم او با سرقت بسته‌های شارژ تلفن‌، بسته‌های تقلبی را جایگزین آنها کرده است.

با دستور قضایی تحقیقات پلیس برای دستگیری سارق آغاز و در ادامه چند مغازه دار دیگر نیز با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت‌هایی عنوان کردند در دام مردی سارق گرفتار شده‌اند و کارت‌شارژهای اعتباری که در مغازه‌هایشان می‌فروختند، سرقت شده است.

با افزایش شکایت‌ها و بررسی پرونده معلوم شد، تصاویر رایانه‌ای از دزد فراری با هم مطابقت دارد و او همان فردی است که پلیس در تعقیبش است.

جستجو‌ها برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا این‌که دو روز پیش ماموران، مخفیگاه او را در شهرستان آمل در استان مازندران شناسایی کردند و با اعزام به این شهر متهم دستگیر شد و با انتقال به پلیس آگاهی وی به دزدی سریالی از مغازه‌داران استان گلستان اعتراف کرد.

متهم گفت: کارت‌های تقلبی را در مغازه‌های مالباختگان جا گذاشته و به جای آن کارت‌های اصلی شارژ‌های اعتباری تلفن را سرقت می‌کرده و در ادامه این کارت‌ها را در مغازه‌های دیگر می‌فروخته است.

در پی اعتراف متهم به چند فقره سرقت دستور بازداشت خریداران کارت های شارژ سرقتی صادر و سه‌نفر نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر