jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۳۶۰۹   ۲۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۵۲

پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت‌احوال کشور اعلام کرد که بیش از دو میلیون و 700 هزار ایرانی به نام مهدی و القاب و کنیه‌های امام عصر(عج) نامگذاری شده‌اند.

به گزارش ایرنا، از این تعداد نام مهدی حدود یک میلیون و 375 هزار بار به ثبت رسیده است. نام‌های منصور با بیش از 161 هزار بار، حامد 215 هزار بار و حجت 64 هزار بار از فراوان‌ترین القاب حضرت مهدی(عج) است که ایرانیان بر فرزندان خود نهاده‌اند. همچنین نام‌های ابوالقاسم با تعداد 95 هزار بار و ابوالحسن 30 هزار بار از فراوان‌ترین کنیه‌های حضرت مهدی و نام‌های ولی‌الله و حجت‌الله از دیگر القاب امام زمان(عج) است که در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت‌احوال کشور به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر