jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۳۵۲۳   ۲۳ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۰:۳۴

مرکز دینی صدور فتوای مصر (دارالافتاء) روز جمعه پیوستن به گروه تروریستی داعش را حرام اعلام کرد و آن را سازمانی دانست که برای تخریب کشورها و چهره اسلام در جهان تلاش می کند.

دارالافتای مصر: پیوستن به داعش حرام است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از السومریه نیوز، ابراهیم نجم سخنگوی رسمی درالافتای مصر در گفت و گو با رسانه ها گفت: اعمال ترور و قتل و تخریب عراق از سوی جماعت داعش و غیر آن، منافع دشمنان اسلام را تامین می کند و باعث تخریب و ویرانی کشورهای عربی و اسلامی می شود و بهانه ای برای دخالت بیگانگان فراهم می کند.

نجم افزود: سازمان داعش با تفکر تندروی آن، بسیاری از جوانان را تحت نام دین و دولت اسلامی گمراه کرده و فریب داده است. دولتی که داعش برای تاسیس آن می کوشد در حقیقت تلاشی برای تخریب چهره دین، ویران کردن کشور و ریختن خون بندگان خدا است.

سخنگوی رسمی درالافتای مصر تصریح کرد: داعش و سایر گروه های تندرو، در استنباط ادله شرعی به بیراهه و در فهم آیات و احادیث به خطا رفته اند...آنها متون (دینی) را آنقدر می پیچانند تا مواضع و اعمال خونبار و افراطی خود را توجیه کنند، چون از ریختن خون خلایق و صدور فتواهای ناپسند در جهت روش تکفیری خود برای فساد در زمین ابایی ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر