jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۶۸۱۵۴۰   ۱۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۲
ستاره های که درخشیدند / محمودی و میرزاجانپور در اوج

به گزارش تحریریه ایروالی جام جم ورزشی، تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهاننی 2014 حماسه ی بزرگی را رقم زد و توانست پر افتخارترین تیم لیگ جهانی و قهرمانی جهان و قهرمان المپیک را شکست دهد تا حماسه ای عظیم توسط سرو قامتان ملی ایران به وجود آید.

شهرام محمودی ستاره ای که در جام باشگاه های آسیا به عنوان باارزش ترین بازیکن انتخاب شده بود این بار به جای امیر غفور در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و توانست در سه بازی متوالی امتیاز آورترین بازیکن ایران در مقابل برزیل و ایتالیا باشد.

شهرام محمودی سال 2012 به تیم ملی دعوت شد و رفته رفته توانست به پختگی کاملی دست یابد و به قول ورزشی ها یک بازیکن شش دانگ شود. کواچ در دو بازی متوالی مقابل ایتالیا از دیگر دریافت کننده ها استفاده کرد اما مقابل برزیل از یار نیمکت نشین تیم ملی استفاده کرد و جواب این اعتماد را نیز گرفت. مجتبی میرزاجانپور که او هم برای اولین بار توسط ولاسکو به تیم ملی والیبال دعوت شده بود در جام بزرگ قهرمانان جهان 2014 بازی های قابل توجه ای به نمایش گذاشت. اما این بار میرزاجانپور مقابل تاپ ترین بازیکن های جهان در لیگ جهانی 2014 فوق العاده ظاهر شد و در دو بازی پیاپی بعد از محمودی امتیاز آورترین بازیکن تیم ملی لقب گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها