معاون سیما با اشاره به تهیه برنامه‌ای با عنوان «90 فرهنگی» در شبکه دو سیما، گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می‌تواند در تولید و مشارکت در ساخت این برنامه با صداوسیما همکاری کند.
کد خبر: ۶۸۰۰۷۹
ساخت «90» فرهنگی با مشارکت شهرداری تهران

معاون سیما، تعالی فرهنگ عمومی شهروندان را اصل مهم ماموریت‏‌ها و فعالیتهای سازمان فرهنگی هنری دانست و گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به ویژه در دوره جدید این ظرفیت و توان را دارد که سبک زندگی مردم را بازتعریف کند.

علی دارابی در جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تاکید بر این که تهران پایتخت و نمادی از جمهوری اسلامی ایران است، گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باید در فعالیت‌های خود نگاه بین‌المللی داشته و برای ارتقای جایگاه فرهنگی نظام جمهوری اسلامی نزد سایر ملل تلاش کند که در این میان، حضور وزارت امورخارجه در ترکیب هیئت امنای این سازمان ضروری به نظر می‌رسد.

دارابی با تبیین جایگاه ملی و بین‌المللی شهر تهران، تصریح کرد: فعالیت‌هایی که توسط سازمان فرهنگی هنری در شهر تهران انجام می‌گیرد، ارائه‌کننده تصویری از ایران به جهانیان است که این موضوع امر مهمی محسوب می‌شود.

معاون سیما، تعالی فرهنگ عمومی شهروندی را اصل مهم ماموریت‏‌ها و فعالیتهای سازمان فرهنگی هنری دانست و اظهار کرد: این نهاد باید از کارهای زودگذر و تبلیغاتی فارغ شود و با بهره‌گیری از هماندیشی بزرگان و صاحب‌نظران به انجام امور بزرگتری بپردازد.

وی با تاکید بر این که با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی به طور قطع بر فعالیت‌هایی که مبتنی بر عقلانیت و ماندگاری است، توجه می شود، گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی هنری و آماده‌سازی سیمای شهر در ایام و مناسبت‌ها امری ضروریاست اما باتوجه به این که هدف اصلی این سازمان، تعالی فرهنگ عمومی شهروندان تعیین شده است، باید به اجرای کارهای بزرگ و جریان‌ساز توجه ویژه شود و باید کارهای کوچک به دیگر نهادهای مسئول واگذار شود.

وی با اشاره به عملیاتی شدن مدیریت جهادی در دوره مدیریت محمد باقر قالیباف )شهردار تهران) و مورد تایید قرار گرفتن این مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز باید با همین روحیه و مدیریت جهادی، سبک زندگی مردم را بازتعریف کند و این ظرفیت و توان در این مجموعه وجود دارد.

معاون سیما در ادامه، حضور حجت الاسلام شهاب مرادی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را فرصت کم‌نظیری برای شهر تهران عنوان کرد و افزود: حمایت شورای اسلامی شهر و شهردار تهران و امکانات و اعتباراتی که در اختیار این سازمان است، فرصت مناسبی است و با بهره‌گیری از همین ظرفیت باید نسبت به تربیت نیروی جوان اهتمام ورزیده شود.

تشکیل کارگروه مشترک بین صداوسیما و سازمان فرهنگی هنری شهرداری

دارابی با تاکید بر حمایت از فعالیتهای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تصریح کرد: هر برنامهای که توسط سازمان فرهنگی هنری اجرا و تولید می شود و قابلیت پخش از تلویزیون داشته باشد، سازمان صدا وسیما آمادگی دارد ، این برنامه ها را پخش کند.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کارگروه مشترک بین سازمان صداوسیما و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، گفت: این دو سازمان می توانند در تولید آثار، برنامه‌ها، فیلم ها و سریال های تلویزیونی به ویژه در حوزه اخلاق شهروندی همکاری مشترکی داشته باشند.

***

حجت الاسلام شهاب مرادی، رییس سازمان فرهنگی‌ هنری شهرداری تهران نیز در این جلسه با قدردانی از معاون سیما برای حضور در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: این حضور، سرآغاز یک تعامل سازنده فرهنگی است و اجزای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با نگاه همگرا و هم‌افزا قطعا می‌توانند در سالی که به نام فرهنگ نام گرفته، منشا اثرات بزرگی باشند.

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «مادران چشم به راه» در 19 خرداد ماه همزمان با سال روز میلاد حضرت علی اکبر(ع)، اظهار کرد: این برنامه به صورت همزمان در 40 نقطه یعنی در تمامی فرهنگسراها و موزه امام علی(ع) و برخی خانه‌های فرهنگ برای تجلیل از مادران شهدای مفقودالاثر که در شهر تهران هنوز چشم انتظار فرزندانشان هستند برگزار می‌شود که امیدواریم با همکاری سازمان صدا وسیما انعکاس خوبی از این برنامه صورت بگیرد.

وی با بیان این که مادران شهید خلاصه‌ای از تمام فضائل و مکارم اخلاقی چون عطوفت و مهربانی، صبر و شجاعت هستند، گفت: مادر شهید خود یکی از بنیادهای هویتی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ما است.

مرادی در ادامه از آمادگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای انجام تعاملات گسترده با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی خبر داد.

در ادامه این نشست روسای فرهنگسراهای شهر تهران به ارائه نقطه نظرات خود درباره صداو سیما و طرح دیدگاه هایشان در مورد تعاملات مشترک دو سازمان پرداختند که با استقبال معاون سیمای سازمان صدا و سیما مواجه شد. (روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها